Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
45 minut temu, KULAWA_KOZA napisał:

Panowie mam Axial po 100zł/l oraz Medax Max też po 100zł za kg .Data ważności styczeń 2019.Srodek bedzie działał?

u mnie już pszenica po żółknięciu zregenerowała się aż radość patrzeć :) dostała mieszanine odżywek i poszła w oczach :)

Nic mu nie jest😊

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jaki minimalny odstęp należy zachować między zabiegiem herbicydowym i fungocydowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tak że 3 dni by pasowało, ale u nas dwa lata temu jednego dnia była regukacja + fungicyd a następnego herbicyd Lancet i żadnych negatywnych skutków nie widzieliśmy na roślinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówimy o Axial Komplett, to zestaw złożony z 3 substancji czynnych, 0.5 litra Flurostaru to zbyt dużo. 0.5 możesz dać, gdy łączysz z tribenuronem 15-20 gram. Do Axial Komplett nic nawet nie trzeba dodawać, jak chcesz dodaj 0,1 litra na hektar tego flurostaru, jeśli masz wyrośniętą przytulię. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
13 godzin temu, Kamilmkm napisał:

W sobote powinny być dobre warunki do oprysku wg aktualnych prognoz, byle przymrozku nie było po oprysku, a także upału też nie powinno być w czasie zabiegu. Szczególnie na piękne, bezchmurne niebo należy uważać.

Duett Star + Prochloraz + Moddus + siarczan magnezu możesz razem połączyć. Ale już nic więcej bym nie dokładał do tego. Nie wiem w jakiej fazie masz kolego pszenicę, ale dla ccc to już chyba za późno w pszenicy ozimej. I samego moddusa wiecej niż 0,2-0,3L bym nie dawał. Zresztą sam uważam że lepiej dać już 0,15 moddusa+0,5l ccc, ale jak pisze wcześniej, dla ccc już pewnie za późno.

Ja ogólnie też nie jestem zwolennikiem łączenia dużej ilości środków i wolę pojechać dwa razy niż zrobić miksturę w zbiorniku. Teraz chciałem tylko połączyć grzybówkę z regulacją, bo fazy uciekają, a terminy gonią. Z siarczanu to chyba na razie zrezygnuję i może za kilka dni podam go z jakimś jeszcze odżywkami. Na CCC to już na pewno jest za późno, więc pozostaje tylko sam Moddus. Zastanawiam się tylko nad dawka, bo u nas jeszcze coś wilgoci w ziemi jest, a tak jak mówiłem ostatnio spadł deszcz i na koniec kwietnia też zapowiadają opady (niby długoterminowe pogody są kiepskie ale może coś prawdy w nich jest). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
hecktor2 napisał:

@marian_machler A ze swoją kobitą też się kochasz jedynie w nocy, przy zgaszonym świetle, przykryty kołderką? Nie popadajmy w paranoje. 

Jak dotąd, to jeszcze nie obowiązuje żadna Ustawa, która określałaby szczegółowo, jak należy postępować w alkowie... w przeciwieństwie do Ustawy o Ochronie Roślin, która to jasno zakazuje wprowadzania do obrotu i stosowania ŚOR po upływie terminu ważności 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25

@marian_machler wszyscy wiemy co wolno, a co nie, ale chyba każdemu zdarzyło się przejść na czerwonym świetle gdy w promieniu 5 kilometrów nie było widać żadnego samochodu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0

Panowie, na T1 chce dac Duett Star + Princess, tylko nie wiem w jakich dawkach zastosowac te srodki zeby bylo bezpiecznie. W zalecanych jak na etykiecie? Czy zmniejszyc skoro bede mieszal oba srodki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak chcesz na cenę to 0.8 duet star bądź tlit turbo i do tego 0.8 prochloraz (faxer mirage) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Tak wgl co najpierw pryskać Fungicyd + odżywka czy herbicyd najpierw ?. Myślałem dosypać mocznika ale boje się , że popali bo deszczu nie widu nie słychu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Przypalisz wtedy gdy temperatura roztworu będzie zbyt niska, lodowata woda na rozgrzane przez dzień rośliny i masz przypalenie wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

W zeszłym sezonie u mnie poszło 3x fungicyd, 2x regulator, 1x herbicyd, mikro, siarczan. Na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0
michal_xs napisał:

Jak chcesz na cenę to 0.8 duet star bądź tlit turbo i do tego 0.8 prochloraz (faxer mirage) 

Nie chodzi o cene, tylko o to zeby nie przypalic czegos. Cos sie stanie jak dam oba srodki w pelnych dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jak dorzuci do tego bełta mocznik to końcówki brązowe na bank. Widzę już takie kozackie pszenice, też kiedyś taką miałem. Nie wiem jak odbija się to na plonie o ile w ogóle się odbija, ale drażni oko.  

Daruj sobie mocznik i zrób dobrą grzybówkę ze skracaniem ew, z siarczanem i mikro. Tu masz pewność, że nie zaszkodzisz. 

Jak tam te żółte pszenice wyglądają, których zdjęć tu pełno było 20 stron wcześniej, dalej wirus? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
3 godziny temu, marian_machler napisał:

Zgodnie z obowiązujcym prawem, nie wolno Ci takiego środka zastosować i lepiej nie poruszajcie na publicznym forum takich kwestii..

co ty nie powiesz :)

https://zapodaj.net/0b42e6abd23a6.jpg.html

taka była, a teraz

taka https://zapodaj.net/e7cceb3f0db86.jpg.html

https://zapodaj.net/20403e854e884.jpg.html

 

Odmiana Patras.

Reszta pszenic dużo ładniejsze :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie powoli przemija ale deszcze poratowaly wdodatku trochę przypaliłem t1+skracanie to tak denerwuje ale powoli wraca do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
13 minut temu, greg91 napisał:

Umnie powoli przemija ale deszcze poratowaly wdodatku trochę przypaliłem t1+skracanie to tak denerwuje ale powoli wraca do normy

Co stosowałeś na T1 i skracanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj