Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356
18 godzin temu, loquito napisał:

Jeszcze bym chciał Cię zapytać o Boogie w dawce 1,3-1,4, jak by się to miało do Capalo 1,5, Boogie dużo młodszy środek od Capalo. Jak byś porównał skuteczność w podanych dawkach? Trzy zabiegi w planach. 

Składem na pewno ciekawsze jest boogie, ale cenowo wychodzi sporo drożej. Z jednej strony łatwiej jest prowadzić dalszą ochronę po mocnym i skutecznym T1. Z drugiej zaś nie wiem czy różnica pomiędzy tymi dwoma środkami jest na tyle duża żeby zrekompensować tą różnice ceny. Na boogie decydowałbym się po gorszych przedplonach, w monokulturach.

  • Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
7 minut temu, melon10641 napisał:

Człowieku z choinki się urwałeś? 20 min deszczu a Ty się o wymycie martwisz. W ogóle wymycie azotu poza kilkoma przypadkami to mało spotykana rzecz w naszym klimacie. Ciesz się, że pada a nie panikę siejesz :) 

 

No właśnie nie zbyt cieszę się że pada (pada w sumie od 3 dni). Ma padać jeszcze dzisiaj, jutro i przez cały tydzień wliczając w to nawet opady śniegu (poniedziałek/wtorek). Do uprawy i posiania mam 6ha pod owies oraz rozsianie reszty saletry na pszenice 16ha + druga dawka N na rzepak. Tak więc nie zbyt cieszy mnie akurat w tym momencie taka ilość opadów :D i koleiny w polu :(. Co innego u Ciebie na wschodzie gdzie rzeczywiście, możecie narzekać na brak opadów. Ale jak mówisz że nic się nie stało że pada sporo deszczu po rozsianiu nawozu to spoko, chociaż tyle dobrego :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
21 minut temu, azzadek napisał:

No właśnie nie zbyt cieszę się że pada (pada w sumie od 3 dni). Ma padać jeszcze dzisiaj, jutro i przez cały tydzień wliczając w to nawet opady śniegu (poniedziałek/wtorek). Do uprawy i posiania mam 6ha pod owies oraz rozsianie reszty saletry na pszenice 16ha + druga dawka N na rzepak. Tak więc nie zbyt cieszy mnie akurat w tym momencie taka ilość opadów :D i koleiny w polu :(. Co innego u Ciebie na wschodzie gdzie rzeczywiście, możecie narzekać na brak opadów. Ale jak mówisz że nic się nie stało że pada sporo deszczu po rozsianiu nawozu to spoko, chociaż tyle dobrego :D.

Jak rzeki po polu nie płynął to co ci ma wymyć ? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
20 godzin temu, KlimekPL napisał:

W zeszłym roku trzymałem taką pszenicę do końca na 0,5ha, plon z całości 500kg. Wnioski wyciągnij sam.

to tylko najgorsze place zdjecia robilem , sa miejsca lepsze i gorsze ale codziennie jak widze to troszke lepiej jest dzis poszedl azot po 250 kg ha i zaraz deszcz popadał zobacze jak bedzie sie bujac a jak nie to na koniec marca przesieje jara i tyle , mam nadzieje ze to saletre co dalem to ona juz bedzie odrazu pod jarke i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie co wiosną ze zbóż będzie bezpieczniejsze, pszenica jara czy jęczmień jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Nie ma takiego mądrego który Ci w ciemno doradzi przede wszystkim jakie masz ph bo na niskim nawet nie licz na jęczmień a jeśli chodzi o pszenicę to wiem z własnego doświadczenia że i przy 4.8 można liczyć na fajny plon ale tak mialem raz na nowym polu gdzie nie zdążyłem zrobić badań a terminy gonimy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
Konrad_Duda napisał:

Proso jak macie blisko skup ewentualnie kukurydza bo mają najniższe zapotrzebowanie na wodę.

Zacytuje sam siebie "pszenica jara czy jęczmień jary?" Nie pytałem ani o kukurydzę ani o proso.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

No i jakiej odpowiedzi oczekujesz?

Kto wie co było przedplonem, jakie ph gleby.

Pszenica ma większe wymagania wodne, dłuższy okres wegetacji i powinna być już posiana. Jęczmień ma wyższe wymagania termiczne i te w odniesieniu do ph.

Jęczmień jest bardziej niebezpieczny bo ości są kłujące a kurz bardziej drażniący i uczulający😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

Co sypnąć na pierwszą dawkę na rozkrzewienie pszenicy ozimej i w jakiej dawce? Saletrzak czy saletra?Na jesień poszło 350 kg polifoski 6 na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Ten mocznik to za tydzień do dwóch trzeba sypać bo mocznik zanim zacznie zadziała minie trzy tygodni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1
2 godziny temu, dami24stdk napisał:

Amazone zaf 604 na ile ustawiacie żeby wysialo saletra puławska ok 180-200kg? 

Na skali 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Jakie herbicydy polecacie na poprawke w pszenicy zeby tanio bylo? Widze powoli ze cos wychodzi, niektore zolkna ale raczej trzeba bedzie poprawić. Szczegolnie widac na pszenicy sianej bezorkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
1 godzinę temu, Davidmix napisał:

ok 200 kg saletra a na drugą 100 kg mocznika chyba wystarczy jej?

Mało.. Popatrz się na czysty składnik. A saletrzak czy saletra to nie ma różnicy. Różnica jest tylko w cenie bo saletrzak wyjdzie drożej. Po prostu saletrzaka trzeba więcej dać jak saletry żeby ten sam azot w czystym składniku poszedł.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, dami24stdk napisał:

Amazone zaf 604 na ile ustawiacie żeby wysialo saletra puławska ok 180-200kg? 

Jak sam nie spraktykujesz to nie będziesz wiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jest sens to ratować ? Skasowana 100letnia łąka ph ponad 6 siana 13 października ok 270kg nasion na ha odmiana sailor. Od miedz słabo powschodziła pole było przesuszone bo było sporo darni i było kilka razy agregatowane dałem jej teraz siarczan magnezu 150kg. Na ha i 200kg saletry na ha . Myśle ją jeszcze pobronować może coś zagęści . A co myślicie o wsiewce jarej ? Tyle że samej wsiewce bo ziemia to strasznie tłusty ił z borowiną i tam teraz nie bardzo z uprawkami

20190310_161500.jpg

20190310_161250.jpg

20190310_161235.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj