Polecane posty

hardkor113    637

A ja bym powiedział że zima będzie wczesna.Bociany zawsze w połowie września do odlotu się zbierały,a teraz w połowie sierpnia już widziałem że się zbierają.Przypadek? Nie sądzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Może przypadek a może i nie. Temat prognozowania pogody to temat rzeka. Można powiedzieć że kukurydza za chwile tez bedzie do koszenia czyli że zima bedzie we wrześniu/październiku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Gdzie będzie tam będzie.Na lubelszczyźnie tak jak zawsze bedą żniwa kukurydzy czyli koniec października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
10 godzin temu, galan99 napisał:

Input 460 EC 5L jaki jest zamiennik tego inputa .

Niema typowego zamiennika, można by było pomieszać Impuls 500 EC z jakimś tanim protiokonazolem ale to mija się z celem i jest bez sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
5 godzin temu, piotrdd napisał:

Niema typowego zamiennika, można by było pomieszać Impuls 500 EC z jakimś tanim protiokonazolem ale to mija się z celem i jest bez sensu. 

A skad ty chcesz wziąć czysty protiokonazol?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Ja orze i zaraz sieje ,tak jak pod rzepak,mała różnica pod pszenice idzie kultywator dłutowy na 18 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
Jakieś opinie o odmianie Belissa? Przeraża mnie cena Hondii za kwalifikant w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja siałem, podczas koszenia zbierałem sam poślad, widzocznie za bardzo azotu dałem i było zbyt sucho albo coś innego zawaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
6 godzin temu, mj23 napisał:

Jakieś opinie o odmianie Belissa? Przeraża mnie cena Hondii za kwalifikant w tym roku

po ile wołają za tą Hondie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie

Ostatnio myślałem nad zaprawianiem pszenicy i pszenżyto. 

Jakie zaprawy stosujecie ?

Myślałem o zaprawie certicor i do tego nawóz donasienny primus B lub stim plus ?

Wogule czy warto nawozy donasienne stosować?

Kolejny temat to chciałbym dowiedzieć się coś na temat Systivy. Czy warto ten środek stosować? Opinie niby dobre ale czy w pszenicy ozimej zda ona egzamin ? W jęczmieniu jarym słyszałem bardzo dobre opinie, ale jak to w praktyce wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

tomekZ058 napisał:

6 godzin temu, mj23 napisał:

Jakieś opinie o odmianie Belissa? Przeraża mnie cena Hondii za kwalifikant w tym roku

po ile wołają za tą Hondie ?

Hondia 226 Belissa 185 Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Przereklamowana ,sporo ludzi na nią narzeka w tym roku że nie dała spodziewanego plonu,zresztą u mnie też poniżej oczekiwań.A jak spisuje się odmiana patras?Podobno dobra na monokulture bo u mnie w tym roku tez pszenica

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każda odmian będzie poniżej oczekiwań jak rok nie sprzyja nie wiem dlaczego ludzie się tak jarają odmianami jak wszystko zależy od przebiegu wegetacji tj rozkad opadów temperatury ziemi stanowiska  i pytać kogoś z drugiego końca Polsk9 jak plonuje mija się z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommy33    1

No niby tak ale jednak pewne odmiany lepiej znoszą gorsze warunki niż inne. Ale inna sprawa że pewnie nie zawsze plonują lepiej od innych gdy warunki sprzyjają. Takie warunki jak teraz zdarzają się co jakis czas no ale to nei jest wyznacznik ktorym do konca trzeba sie kierować każdego roku przy wyborze odmiany.  Chyba przy wybieraniu dobrze trzymać sie np. listy zalecanych odmian w rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprzedawca mowi ze z zapraw najlepszy jast scenic, koszt ok 210zl na tone. A patrzac po skladzie fungicyd soligor jest podobny a kosztuje ok 145zl i ma wiecej substancji. Co myslicie o takiej zamianie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem czegoś na przytulię w tym roku i trafiłem na nowy herbicyd - pontos, dwie substancje czynne w tym jedna nowa, polecają stosowanie z diflufenikanem właśnie na przytulię. Dawkowanie wydaje się bardzo rozsądne a że sieje w tym roku i jęczmień to wydaje mi się to uniwersalne. Widzieliście już gdzieś u siebie? Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
49 minut temu, DominikKuchniak napisał:

Witam,

Sprzedawca mowi ze z zapraw najlepszy jast scenic, koszt ok 210zl na tone. A patrzac po skladzie fungicyd soligor jest podobny a kosztuje ok 145zl i ma wiecej substancji. Co myslicie o takiej zamianie? 

zbyt duża dawka tebukonazolu może zaszkodzić i obniżyć kiełkowanie. Zamiennikiem scenica jest fandango. Z litry fandango masz 2,6 litra scenica i taka zaprawa wychodzi trzykrotnie taniej. Do tego możesz dodać primusa w celu zabarwienia nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
3 godziny temu, Kamilmkm napisał:

zbyt duża dawka tebukonazolu może zaszkodzić i obniżyć kiełkowanie. Zamiennikiem scenica jest fandango. Z litry fandango masz 2,6 litra scenica i taka zaprawa wychodzi trzykrotnie taniej. Do tego możesz dodać primusa w celu zabarwienia nasion.

Robiłeś już tak że zaprawiałeś fungicydem zamoast zaprawą? Jakie proporcje dajesz i jakie są tego efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj