Polecane posty

Taurus83    889

Ja ubezpieczyłem 21 ha 8ton po 600 zł za niecałe 1000 zł. PZU 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
28 minut temu, Agrest napisał:

Jaki pakiet bo tanio? przezimowanie+ przymrozki + grad?

A po co Ci przymrozki i grad jesienią????Zresztą pszenica to nie rzepak i nie ma sensu ubezpieczać od przymrozków nawet wiosną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25621

Pakiet na cały rok. Przymrozki też wydają mi  się zbędne. Grad wiadomo że od wiosny. W sumie to nie pytałem czy jest możliwość rozbicia pakietu. Jutro postaram się dowiedzieć dokładnie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
11 minut temu, kamilc017 napisał:

Lepiej zaprawić i walnąć dobre T1.

Wiadomo. Tylko nie mam zaprawionego ziarna a jutro ostatni dzień pogody na siew bo od środy znowu deszcz i myślę żeby nie zaprawiać żeby zdążyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pszenica jesień/wiosna pełen pakiet suma ubezpieczenia 5600zł, składka 95zł/ha. 

 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tylko , że jak Ci wymarznie to po tej wiosennej części pakietu zostaną tylko wspomnienia....  U mnie suma ubezpieczenia 3900 zł (6x650zł) złe skutki przezimowania, 20 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
4 minuty temu, lukejro napisał:

Tylko , że jak Ci wymarznie to po tej wiosennej części pakietu zostaną tylko wspomnienia....  U mnie suma ubezpieczenia 3900 zł (6x650zł) złe skutki przezimowania, 20 zł/ha

Wymarzniecie ubezpieczone jest na 25% czyli 1400zl.

Tobie ile zapłacą w razie wymarznięcia? I ile kosztuje "wiosenne" ubezpieczenie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Jaki pakiet bo tanio? przezimowanie+ przymrozki + grad?

Nie. Pakiet jesień plus przymrozki wiosenne. Jak przetrwa do wiosny to będę ubezpieczal pakietem wiosennym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
2 godziny temu, Kula07 napisał:

Wymarzniecie ubezpieczone jest na 25% czyli 1400zl.

Tobie ile zapłacą w razie wymarznięcia? I ile kosztuje "wiosenne" ubezpieczenie?

Ja mam też 25%, a na wiosnę(jak przezimuje) ubezpieczam od gradu i ognia(też groszowe sprawy). Z kolei rzepak jak przezimuje to prawdopodobnie będzie pakiet "wiosna". Ubezpieczam w PZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Groszowe czyli ile? Bo z moich wyliczeń wynika, że za cały pakiet zapłaciłem raptem 70zł/ha więcej a już przy samym wymarznięciu odszkodowanie mam o ponad 400zł wyższe.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Masz wyższe bo na wyższą kwotę ubezpieczyłeś. Grad + ogień na wiosnę poniżej 20zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To logiczne że mam wyższe.

 

 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25621

Prosiłbym Was o dokładne podanie wszystkich składowych ubezpieczenia, bo wydaje mi się, że jest wiele niedomówień.

Ja dziś ubezpieczałem i ogólnie zagłębiając się w temat to składki mogą się różnić kolosalnie, ale i warunki odszkodowań również.

Samo słowo pakiet jesień nic nie mówi. 

Podajcie limit, franszyzę i wkład własny.

Mi PZU przy kwocie 5600 wyliczyło pakiet jesień 122zł/ha - limit 25%, franszyza 8%, wkład własny 0%. ( I tu informacja, że te składki mogą się różnić w zależności od kodu pocztowego  dosłownie o grosze, bo zasadniczo składki są ujednolicone w kraju)

II opcja - To samo tylko dla skutków ujemnego przezimowania  - 66,3zł

III opcja - Również tylko ujemne skutki przezimowania - 44 zł - z tym że  limit ponownie 25%, ale franszyza 10%, wkład własny 10%.

Tak więc jak klient chce tanią składkę to ją dostanie , tylko ważne żeby wiedział za co płaci.

 

Ostatecznie ubezpieczyłem tylko od ujemnych skutków przezimowania plon 7t x 700zł, limit 25%, franszyza 8%, wkład własny 0% za 58zł/ha.

Grad zrobię za 10-15 zł na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

to zależy od gleby ja siałem około 20 cm plon w tamtym roku to powyżej 10 t ozimej ale na najlepszej glebie siałem , w sumie jak bym siał wcześniej to plon byłby jeszcze lepszy  a 24 cm siałem rzepak i była to rewelacja chociaż myślałem że będzie za gęsty  plonowanie bardzo wysokie 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam możecie mi powiedzieć co boli moją pszenice? robią się białe i zółte  plamy na liściach pszenica siana po rzepaku w głębszą podorywkę. Pod korzeń poszło 250kg/ha polifoska 6, dwa tygodnie temu na chwasty expert met 0,35 + legate 0,2 + aribus 8g (zamiennik glean) , w poniedziałek poleciałem z dolistnym  plonovit opty / 2kg+ intermag mangan / 2l + MIKROVIT ŻELAZO 75 / 2l + MIKROVIT CYNK 112  / 2l+  tytanit 0,2 + siardzan magnezu 7wodny 10kg dawka na ha. Teraz nie wiem czy jakiś robak czy grzyb, mokro jest ale ciągnik nawet nie zrobił koleiny czyli nie jest źle. Pozdrawiam i czekam na diagnozę 

20171103_153525.jpg

20171103_153531.jpg

20171103_153544.jpg

20171103_153557.jpg

20171103_153601.jpg

20171103_153612.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Po czym siana ta pszenica ,przebarwienia jak po comandzie,napewno to nie choroby grzybowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
3 minuty temu, miwigos napisał:

Po czym siana ta pszenica ,przebarwienia jak po comandzie,napewno to nie choroby grzybowe

Po rzepaku i dzieje się to tylko na odmianie Emilio na hondi i arktis nie wiadac chyba że wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj