Polecane posty

ovi    211

żółte końcówki to ewidentne przypalenie opryskie lub podanie zbyt dużej ilości azotu, w piątek zrobiłem eksperyment rozlewając na metr kwadratowy 0,5 litra rsm między rządki bezpośrednio na ziemie a dzisiaj końcówki na oko 5cm są żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Napisano (edytowany)

Druga dawka azotu podana była z 3 tyg temu

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

to pozostaje jakiś oprysk, dodawałeś mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Wieczorem też są dobre warunki na Moddusa z T2

Pełne słońce temp. 17, zero wiatru. Zaraz mocznik pójdzie i koniec na maj.

Na jakich końcówkach lecisz i ile wody na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

 

Witam.

 

Mam taki problem/pytanie.

ok 10-12dni temu pryskałem pszenicę ozimą Duett 1l + Moddus 0,2 + Antywylegacz 0,8

 

I teraz pytanie - jak kupowałem duett to sprzedawca powiedział, żeby zastosować go właśnie na T1. Dopiero później sprawdziłem, juz po opryskach, że ten środek raczej powinno się stosotwać później -  w fazie strzelania w źdźbło...

I tutaj pytanie - nie jest to jakoś bardzo intensywna uprawa (planowane plony to ok 5ton/ha), czy wystarczy, że na ochronę kłosa pojadę jeszcze tebu+prochloraz? 

 

Czy raczej przedtem jeszcze użyć jakiegoś innego środka na ochronę liścia flagowego?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

No przecież już odpisałem masz w miarę dobrze i tanio odp post 26190

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

to pozostaje jakiś oprysk, dodawałeś mocznik?

Ostatni oprysk był 10 dni temu na grzyba siarczan magnezu siedmiowodny 7 kg i mocznik niecale 10 kg. Pogoda była ładna ok 20 stopni.

I dodam że ta pszenica 2 dni temu była ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

moja na tym metrze ma identyczne obiawy jak twoja, stawiałbym na mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

W jakiej fazie macie zamiar dac saletre na klos? Przed deszczem to sie domyslam tylko czy jak klos wyjdzie to 100kg zapodac ?

Druga sprawa czy ktos stosowal medax max i ma moze obszary ktore zostawil do testow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290

Co to za opryskiwacz ? Takiej konstrukcji belki jeszcze nie widziałem.

Amazone nowy model :) biardzkie dziadostwo, ale mi styka jak się nieco przerobi.

Moje pryskanie mija się z sensem i logika bo ja to dla hobby i przyjemności. Zawsze pryskam 200l/ha chyba że Rosa to mniej albo fungicydy na fasolę to 400.

Ja pryskam fungicydy i skracanie na nowych żółtych agroplast pladkostrumieniowe, bo tylko one mają drobna krople. Ty kup albuza ezektor, ja na nie zbieram. Herbicydy i doglebowe na żółtych eżektorach agroplast, ale to badziewie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Po wizycie na polu i rocieciu to już sam niewiem czy to flaga czy nie pszenica ma pięć liści klos nad drugim kolankiem 6 cm pszenica ma 60 cm niewiem sam co z tym robić jak wrócę z pracy będę kombinować dalej

masz podflagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Pryskam na dwustrumieniowych eżektorowych MMAT. Tez około 200l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Mocznik po 10 dniach? Rozumiem 3 dni ale aż tyle... miał ktoś takie objawy?

 

 

Podaj zabiegi i terminy, może wtedy coś będzie wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No pisałem wcześniej w postach ze było to 10 dni temu był to zabieg t1 0,5 l witruoza + 0,5 l bumper super + siarczan magnezu soedmiowodny 7 kg mocznik 10 kg. Wszystko sypane po kolei mocznik siarczan i na grzyba. Ta pszenica dwa dni temu była piękna i zielona.
Znajomy szpec mówi ze to po oprysku adengo który był stosowany w tamtym roku na kuku możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

czytałem etykiete nie powinno być problemów z uprawą pszenicy ale jeśli uprawa była uproszczona to może mieć to znaczenie

ale mimo wszystko to nie środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Rozważam kilka rozwiązań na T2 

Secardo 1,2l/ha (fluksopyroksad+epoksy po 63g/l) lub Secardo 1l +0,25 Epoksy  lub Secardo 1l +0,7 l Gwarant

Librax 1-1,1 l /ha (fluksopyroxad 63g +metkonazol 45g /l)

Treoris 1,2l +0,8l epksy -  ( pentiopyrad 100g + chlorotalonil 250g /l + 100g epoksy/ha)

Robiłem opcje z Treoris i byłem zadowolony. W litrze Secardo jest tyle fluxopyroksadu i epoksy co w 1,5l Adexar plus ale nie ma strobi. W Libraxie fluksopyroksadu jile w Secardo i metkonazol skuteczny choć dotąd średno popularny. Wg HGCA Librax wypada najlepiej, potem Secardo a na koniec Treoris+ epoksy. Co myslicie? 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jeszcze jest jedną opcja. Sąsiad pryskal z 3 dni temu pszenzyto pewnie od chwasta bo nigdy nic innego nie pryska było południe i jak jechałem rowerem i widać było biała chmurę oprysku czy to mogło zaszkodzić mojej pszenicy???? Innej opcji nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

azot nie u mnie to wystąpiło na mokrej ziemi i azotu ok 100kg/ha, na piaszczystej brak tego efektu  więc raczej to nie azot

jutro będę robił tam T2 to sprawdzę jak po tygodniu od wystąpienia to wygląda

 

oprysk w południe - możliwe

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Przypalone mocznikiem jedni piszą ze wszystko mieszają a ja do grzybowki daje odżywki a usztywniam i mocznik daje osobno bo to może różnie na różnych odmianach wychodzić taki moje zdanie a oprysk po kuku jak by trzymał to już od wiosny by była hujnia a tu widać piękna pszenica przejdzie jej tylko niech deszczyk spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Napisano (edytowany)

panowie a ja mam problem z chwastami w pszenicy ozimej ponieważ mieszanina Atlantis+Mustang Forte dała d*py pasuję zrobić poprawkę i mam pytanie czym mogę jeszcze teraz uj***ć w końcu te chwasty mowa o jednoliściennych i dwuliściennych ? myślę nad Pumą lub Axialem na jednoliścienne a na dwuliścienne Grodyl lub Starane jak myślicie nadają się te środki na taką poprawkę i co z czym ewentualnie można zmieszać ? doradżcie

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj