Polecane posty

grego    385

czy pszenica skoszona za wcześnie to znaczy z rozmywającym sie glutenem "dojrzeje" w silosie czy juz po ptakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

W silosie napewno nie dojrzeje zostaje ci tylko suszarnia .a jaka ma wilgotnosc ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nie chodzi o wilgoć bo miała 13,5%, gluten też wysoki, gestość odpowiednia, problem jest z jakością glutenu na mokro badanego w młynach i z tego powodu w ogóle jej nie chcą wziąć. Dużo takich próbek mieli, jak twierdzą za wcześnie skoszona..., więc pójdzie jako paszówa po 550... grubo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hondia i princeps po 9t/ha przy 140-150N.

Na jakiej glebie ten plon? Podaj więcej szczegółów, przedplon czy pH uregulowane, jak sobie radzi na mozaikach itd. bo takie pisanie to kompletnie nic nie wnosi do tematu. Plon ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

nie chodzi o wilgoć bo miała 13,5%, gluten też wysoki, gestość odpowiednia, problem jest z jakością glutenu na mokro badanego w młynach i z tego powodu w ogóle jej nie chcą wziąć. Dużo takich próbek mieli, jak twierdzą za wcześnie skoszona..., więc pójdzie jako paszówa po 550... grubo.

 

Po 2-3 miesiącach właściwego przechowywania w silosie (wychłodzenie) gluten się poprawia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Plony na 1 klasie ziemi, nie wiem jak z mozaikami bo takich ziem nie posiadam. ph na poziomie 7 w całym gospodarstwie do tego co 2 lata daje wapno. przedplon rzepak ozimy P46 K60. Princeps jest na dobre ziemie także odpada na mozaikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

RGT Kilimanjaro po centrali plon 9.5z hektara  nawożenie ok 180 N stanowisko po fasoli ,białko14,5, glutyn 30 sprzedane w tuczapach po 640zł

osiągnął ktoś z was 10t  i jako odmiano i dużym glutynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Po 2-3 miesiącach właściwego przechowywania w silosie (wychłodzenie) gluten się poprawia.połowę

 

Połowę przechowam to zobaczymy co z tego będzie zimą. Dzisiaj odwoziłem Arkadie gęstość 75, a ludzie wożą takie co mają 69.., białko niestety 12,5 przy wymaganych 13, więc 20zł obcieli. Pojęcia nie mam czemu u mnie pszenice nie łapią białka, a gluten tak, a ponoc w tym roku nie ma z tym problemu. Co gorsze poszło sporo N w tym na kłos i sporo odzywek, a sąsiad bez ochrony i nawożenie złapał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

RGT Kilimanjaro po centrali plon 9.5z hektara  nawożenie ok 180 N stanowisko po fasoli ,białko14,5, glutyn 30 sprzedane w tuczapach po 640zł

osiągnął ktoś z was 10t  i jako odmiano i dużym glutynie

 

10 ton dał gordian w tym roku ku zdziwieniu nie wyglądał na  tyle  bo agil dał tylko 7 ton a kuban 8.5 ton z ha przy 200 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ciekawe plony macie tylko czy prawdziwe ważone ja też mam nie kiepskie grunty staram sie dbać o zboża i inne uprawy ale takich plonów nie mam a te 10 ton jakoś z hektara niebardzo moge uwieżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Ja dzis kosilem i powiem tak plonnie odbiega srednia od lat ubieglych nie licząc zeszłego rekordowego a plon z dzis dokladnie dzieląc tony na areal co do ara wyniósł 6,7tony..pszenica może i ladna ale sporo zwierzęta znuszczyly i tak się u mnie rodzi srednio i można cuda dawać i nic. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zwierzęta pod wrocławiem? jakie? a jakas dokładniejsza lokalizacja bo z tego co wiem to tam łapią od 8 do 12 na czarnoziemiach. ale w tym roku podobno susze mieliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Takiego roku jeszcze nie było, żeby 26.07 zakończyć żniwa. Sama pszenica jara po wymarzniętej ozimej. Plon lipa ok.5,7t.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tylko chłopaki za bardzo nie chwalcie się plonami jarej ok 6 ton i narzekacie że lipa ,zimową 6-7 ton i lipa  ,punkty skupu tez to czytają i ceny pójdą w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

z jarej pszenicy prawie 6 ton uzyskać i lipa?!?! Ty chyba nie wiesz co mówisz

 

W moim przypadku lipa, a te 5,7t to tylko dlatego, że było podlewane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Takiego roku jeszcze nie było, żeby 26.07 zakończyć żniwa. Sama pszenica jara po wymarzniętej ozimej. Plon lipa ok.5,7t.

 

Też żniwa skończyłem, nawet słoma już zebrana.

Średni plon jęczmień jary, pszenica i przenżyto co najmniej 5,5 t/ha czyli w porównaniu do średnie z ostatnich 3 lat brakuje co najmniej 3 t/ha. Podsumowując do tego co zboża sobą prezentowały do żniw nie jest źle - obawiałem się że będzie gorzej. Przeważnie plony na Kujawach oscylują na poziomie 4-5 t/ha - pszenice jare wyglądają dużo, dużo lepiej, ale plon niewiele wyższy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mnie pocieszyłeś, bo ozima tragedia 6t/ha nie przekroczyła w ogólnym rozrachunku z 15ha, jeszcze 3 ha zostało do wycięcia i prawdopodobnie wyjdzie 5,5t/ha średnia z 18 ha. A jara w przeciwieństwie do ozimej wygląda kapitalnie, jeszcze nie miałem tak pięknej jarej, jeszcze plewki zielone i kosić będę dopiero w sierpniu, po cichu liczę na ponad 6,5t/ha ale sam nie wieżę w tą swoją nadzieję, bo jara to tylko jara ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no wlasnie ale jakie macie doswiadczena z jara? jak to plonuje?  bo moja tez pieknie wyglada

obsada kolo 600, po 40-50 ziaren w klosie i tez dopiero zaczyna brazowiec

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tamtym roku mi dał 5,5 t/ha i to był rekord na całą okolicę. Ja z resztą też nie dowierzałem aby u nas w okolicy na tak słabych ziemiach jara dała 5,5t. Z tego co się słyszy po ludziach to 2-4t/ha.

A tego roczna wygląda dużo lepiej niż ubiegłoroczna która i tak wtedy wyglądała kapitalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Moja wyglądała całkiem ładnie, niestety tylko wyglądała, bo w zbiorniku przybywało powoli. Jarkę miałem zasianą po raz trzeci , w tym drugi raz po wymarzniętej ozimej. Poprzednio w 2012 r plonowała bez podlewania ok. 8t, rok wcześniej raz podlana dała ponad 9t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Pszenica ozima wymłócona plon 6t/ha ogólnie mniejszy o tonę niż w ubiegłym roku i to przy lepszej ochronie fungicydowej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj