Polecane posty

Sznaps    0

Witam, mam pytanie. Zastanawia mnie to, czy wiosną najpierw stosować nawozy sztuczne, czy zwalczać chwasty w zbożach ozimych. Zawsze zwalczałem chwasty jesienią, ale tym razem nie pozwoliła pogoda...

 

Dziękuje i pozdrawiam!!!

 

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

Zdecydowanie najpierw azot na oziminy. Chwasty załatwisz jak juz temperatura sie unormuje w dzień i w nocy tak aby herbicydy prawidłowo podziałały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

U mnie jest właśnie podobny problem i mam dylemat, głównie chodzi mi o miotłę zbożową miejscami jest jej strasznie dużo i tak z jednej strony niby pasuje siać azot a z drugiej miotła po azocie może wybujać się niesamowicie. Myślałem opryskać np. tolurexem ale wolałbym za jednym razem przejechać na dwuliścienne, tak źle i tak nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon70    0

kolego w zeszlym roku mialem tez ten problem i zastosowalem w marcu tolurex i podzialal po dwoch tygodniach super a poczatkiem kwietnia dalem na dwuliscienne i slabo zadzialalo bo bylo dosc zimno tak ze bedziesz musial na dwuliscienne poczekac na wyzsze temperatury i bez przymrozkow w nocy a tolurex smialo juz teraz jak tylko dasz rade wjechac w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon70    0

dokladnie nie pamietam ale czytalem z ulotki i pytalem w sklepie , jezeli szanujacy sie sklep to ma zorientowanych sprzedawcow ktorzy napewno Ci doradza , ja teraz tylko w takim kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też mam Torulex zimy praktycznie nie było więc miotła i dwuliścienne ładnie rosną właściwie myślałem za jednym przejazdem zrobić oprysk jak będzie w miarę ciepło koniec marca jeszcze się nie zdecydowałem co dokupić na dwuliścienne parę propozycji tutaj koledzy podpowiedzieli co wiem Torulex to 2,5 litr na ha dawka odpowiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam do tego Torulex można dodać na dwuliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez Misi3k
      Mam duży problem z pozbyciem się chrzanu z pola. Są to "samosiewki" chrzanu, nigdy nie był tam uprawiany. W czasie jak była tam trawa, czy później lucerna nie rozrastał się on tak bardzo, teraz gdy były zasadzone tam buraki pastewne i przeprowadzone normalne zabiegi agrotechniczne chrzan rozprzestrzenił się na większy areał i już zaczyna przeszkadzać.
      Jak można się go pozbyć z pola, w przyszłym roku będą tam ziemniaki.
    • Przez x-men
      Witam. Chciałbym nauczyc sie czegos wiecej. Posialem pszeniczke odmiane artist z centrali. Obsada okolo 300 roslin siew 20. 09.2018.Wysiane 250kg polifoski6 i 3tony wapna. Ziemia 3 i troche 4klasy  Wyglada bardzo ladnie. Teraz prosze o podpowiedz w sprawie nawozenia. Na początku ruszenia wegetacji chcem podac saletrosan 26 200kg potem po okolo 1 miesiaca saletrzak 300kg. 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam pytanie czy ktoś z was pryskał dolistnie zboża Środkiem ADOB 2.0 Mn w składzie z Manganem ile razy można stosować takie nawożenie na pszenice na wiosnę ? 
    • Przez hazel
      Witam  jako iż jestem młodym rolnikiem chciałbym się was trochę poradzić. Planuję nawożenie azotowe na pszenzyto ozime myślałem żeby na pierwszą dawkę poszla saletra a około miesiąc później podać mocznik dolistnie co myślicie o takim nawożeniu ma ono sens.  Czy lepiej mocznik podać posypowo czy podać azot w 3 dawkach czy w 2 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj