Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sznaps    0

Witam, mam pytanie. Zastanawia mnie to, czy wiosną najpierw stosować nawozy sztuczne, czy zwalczać chwasty w zbożach ozimych. Zawsze zwalczałem chwasty jesienią, ale tym razem nie pozwoliła pogoda...

Dziękuje i pozdrawiam!!!

denzi123    2

Zdecydowanie najpierw azot na oziminy. Chwasty załatwisz jak juz temperatura sie unormuje w dzień i w nocy tak aby herbicydy prawidłowo podziałały.

areqo    5

U mnie jest właśnie podobny problem i mam dylemat, głównie chodzi mi o miotłę zbożową miejscami jest jej strasznie dużo i tak z jednej strony niby pasuje siać azot a z drugiej miotła po azocie może wybujać się niesamowicie. Myślałem opryskać np. tolurexem ale wolałbym za jednym razem przejechać na dwuliścienne, tak źle i tak nie dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

leon70    0

kolego w zeszlym roku mialem tez ten problem i zastosowalem w marcu tolurex i podzialal po dwoch tygodniach super a poczatkiem kwietnia dalem na dwuliscienne i slabo zadzialalo bo bylo dosc zimno tak ze bedziesz musial na dwuliscienne poczekac na wyzsze temperatury i bez przymrozkow w nocy a tolurex smialo juz teraz jak tylko dasz rade wjechac w pole

leon70    0

dokladnie nie pamietam ale czytalem z ulotki i pytalem w sklepie , jezeli szanujacy sie sklep to ma zorientowanych sprzedawcow ktorzy napewno Ci doradza , ja teraz tylko w takim kupuje

marian2011    112

Też mam Torulex zimy praktycznie nie było więc miotła i dwuliścienne ładnie rosną właściwie myślałem za jednym przejazdem zrobić oprysk jak będzie w miarę ciepło koniec marca jeszcze się nie zdecydowałem co dokupić na dwuliścienne parę propozycji tutaj koledzy podpowiedzieli co wiem Torulex to 2,5 litr na ha dawka odpowiednia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez tomek2201
      Witam. Dodajecie do oprysków na chwasty mocznik? Jak to wpływa na działanie herbicydu? Nie osłabia to jego działania? Zastanawiam się czy nie dodać do oprysku jakieś 12 kg mocznika na hektar. Nie będzie to za dużo? Roślin nie przypale?
    • Przez MateuszCiurysek
      witam chciałem jutro dać na rzepak ostatnią dawkę N w postaci 100l rsm 32% i o to pytanie ponieważ gdzieniegdzie rzepak zaczyna pąkować i czy tym rsm go nie podpale ? i jakie ciśnienie zalecacie by go bardzo nie podpalić ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.