mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnikos25    14

U mnie jeszcze nie wyszedł. Siany 15.03. Co polecacie na chwasty? I czy stosował ktoś z was moddusa do skracania dawka 0,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

ja mam od kilku lat sprawdzoną metodę na skracanie. Jest w 100% skuteczna....

 

 

 

 

 

Susza!


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Czy uprawiał ktoś z was owies na ugorach? Mam problem z jednoliściennymi w owsie czy jest jakiś środek który to zwalczy? Z góry dziękuje za pomoc ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Niema środków do zastosowania w owsie żeby zwalczyć jednoliścienne.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

:(  Czyli najprościej przed koszeniem prysnąć roundupem na dosuszenie żeby tego trawska się pozbyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja randapa w owsie nigdy nie praktykowałem. Jak siałem na ugorach to wczesny siew z początkiem marca i nie miałem żadnych problemów z chwastami.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

chwasty to pal licho, ale bardziej chodzi o trawę która odbije. To co orane na jesieni to jeszcze aż tak nie odbije, ale to co na wiosnę to miejscami na pewno odbije :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ugór to po części łąka więc, dlatego trawa odbije. Że nie przeleżało tylko zorane na razówkę i stalerzowane porządnie posiane i zwałowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Ja pryskalem owies glifosem , potem zaoralem (nie opłacało się kombajnowac) i spokojnie wyroslo to ziarno 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja pierwszy raz posiałem na łące tylko późno bo po 20 marca bo wcześniej się nie dało na pole wiecheć bo mokro. Owies jeszcze nie wyszedł z ziemi zobaczymy co to z tego będzie.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Na jedym polu posiane w lutym na drugim przed 10marca , na obydwu ch w jednakowym stadium : ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ja też posiałem ponad 5ha po ugorach, część tydzień temu, część parę dni temu i jak na razie nic. Ale nie ma co się dziwić zimne noce lekkiej przymrozki blokują wszystko. Przyjdą ciepłe noce to wtedy wszystko skoczy w oczach ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Mój z 9.03 tuż pod powierzchnią ale za to korzeń na 5-6 cm. Niektórzy u mnie rolnicy dopiero z owsem wchodzą na pola. Teraz szykowanie pól pod łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jak patrzycie na pole z daleka to nie widzicie roznicy. Owies rosnie pod ziemią. Siany kolo 20 lutego. Przy -9 byl juz czesciowo na wierzchu.

20200405_100253.jpg


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

U nas siany 22 lutego też już na wierzchu, ale z bliska go zobaczysz, a z daleka jeszcze nie. 

- 11 było dwie noce wcześniej jak tylko się pokazał i żyje . Dzisiaj - 8.

Edytowano przez masio513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem kawałek owsa zasianego jakoś pomiędzy środkiem a końcem lutego. Byłem go dzisiaj zobaczyć to tak końcówki że 2cm ma przemarzniętą bo się żółta zarobiła, ale myślę że odbije spokojnie bo dalej 4/5 liścia jest bardzo zielone i zdrowe. Dla porównania mam owies siany jeszcze 6marca to ten siany później korzenie ma krótsze, a są prawie w jednakowym stadium rozwojowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj