kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

dawidki16    21

powinny być :D ponieważ do M.34 którą zdawałem są ;) i z tego co zauważyłem to do innych również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody68xD    0

A orientuje się ktoś kiedy bedzie można napisać poprawke z r3 ? pytam tak zapobiegawczo :D

 


 

Edytowano przez mlody68xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Zapytaj w szkole musisz złożyć deklarację z pół roku wcześniej ale zapewne co szkoła to inaczej.
Swoją droga 33pkt z R16 ale dziś będzie dużo gorzej z tym projektem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

A jak liczyliście w tym zad  ( nie pamiętam numer ale było na samej górze po lewej )  Mnożyliście 625 sztuk  razy 30 i 60 dni, czy 120 i 240 ?? Treść była bardzo poje*** i podchwytliwa ...

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Oo dzięki :D   Najpierw pół klasy napisało 120 i 240 i przed samym końcem jeden się skapnął i wszystko musieliśmy kreślić w tej tabelce pod spodem xD Wszyscy oddali takie pokreślone kartki po 3 razy xD   A w tej fakturze było wpisać 150 szt  a potem razy 102, co nie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

A nie 15300kg razy 5.20 bo jak masz cene jednostkową a jednostka była kg. Dobrze mówię? Bo 150 sztuk na rzut po 102 kg to 15300.

Edytowano przez Kamil1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Tak właśnie o to mi chodziło,  a oprócz tych wyliczeń ( ilość, cena, podatek, itd )  i do zapłaty ( słownie też ) to nic nie było więcej napisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004

A jak liczyliście w tym zad  ( nie pamiętam numer ale było na samej górze po lewej )  Mnożyliście 625 sztuk  razy 30 i 60 dni, czy 120 i 240 ?? Treść była bardzo poje*** i podchwytliwa ...

 

Ja mnożyłem po 120 i 240 dni moim zdaniem tak powinno być :) kumple też tak mieli większość

Jeszcze ja się podpisałem: zakłady mięsne i datę tam z góry przepisałem chyba 12.05.xx r. było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

No właśnie ja też tak zrobiłem na początku ale po wyliczeniu wychodziły już ogromne ilości ton zbożai to już na oko nie pasowało ;) Gdyż ilości były 4 X większe niż zapotrzebowanie dla 625 sztuk

 

Kurde, ja nic takiego nie wpisywałem

 

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja na fakturze podpisałem Jan Nowak bo to odbiorca faktury musiał być jakiś a konkretnego nie było. A na fakturze co skreśliliście bo tam było gwiazdką że niepotrzebne skreślić? A w tabelce u góry po lewo trzeba było wpisać 30 i 60 dni 2,3 i 2,9 a wyniki jeszcze pomnożyć razy 4 bo 4 cykle i mi wyszło 172500kg i 435000kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004

Mi też tyle kilogramów wyszło :) A na fakturze wyszło ci 85924,8 zł brutto?

Edytowano przez themrsakmejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

No tak bo to cały trzeba sobie porównać. Ja myślę że zdam. Szkoda że trzeba tyle czasu czekać na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

172500kg + 435000kg= 607500kg paszy

 

607500kg paszy na 625 swinek?  :lol: 

 

625 swinek w 4 cyklach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja na fakturze podpisałem Jan Nowak bo to odbiorca faktury musiał być jakiś a konkretnego nie było. A na fakturze co skreśliliście bo tam było gwiazdką że niepotrzebne skreślić? A w tabelce u góry po lewo trzeba było wpisać 30 i 60 dni 2,3 i 2,9 a wyniki jeszcze pomnożyć razy 4 bo 4 cykle i mi wyszło 172500kg i 435000kg.

Kolego 4 cykle ale po 150 szt łącznie 600 +-upadki.

 

Ps odliczaliscie tutaj upadki bo ja nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal_1986    0

Ej a powiedzcie mi czy kurs R. 03 wystarczy na przepisanie gospodarstwa i skorzystanie z planu "młodego rolnika"? Bo mi wydaje się że tak i specjalnie dlatego poszedłem na ten kurs a babka w ODR powiedziała że musi być R03 plus jeszcze jakiś... chyba R16 właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tam było 625 podane.

625 warchlaków po 2,3 kg=1437,5kg za dzień w 1 systemie karmienia a w roku masz 4 cykle produkcyjne po 30 dni więc 1437,5 razy 120 dni bo tyle dni masz 1 fazy tuczu to wyjdzie 172.5 tony łącznie paszy z koncentratem.

Drugi tak samo. Nie wiem czy mam dobrze ale tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj