Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

chcialbym zasiegnac opini na temat samochodu osobowego chcialbym kupic jakis samochod najlepiej w gazie do 5 tys samochod ktory by bardzo mało palił tzn tani zeby wychodziły koszty spalania moze w gazie jakis bo gaz tani jest a jezdze i do szkoly i w gospodarstwie jest czasami duzo spraw i trzeba gdzies jechac i krotkie odcinki i te dalsze zastanawailem sie nad lanosem jakims np 1,4 pojemnosc w gazie taki z 75 km ile taki moze spalic gazu na co patrzyc jak sie kupuje i czy lanosy silnik pobiera olej duzo czy nie czy jakis inny samochod oszczedny

Opublikowano

Kup sobie VW passat b4 z silnikiem diesla 1.9 tdi 90 koni, prosty w budowie, nie ma się za bardzo co zepsuć i pali 5l ropki w cyklu mieszanym.

Miałem go i mogę go polecić, w 3 lata zrobiłem 70 tys km i zrobiłem raz zawieszenie z przodu.

Teść ma również b4 od 11 lat i zrobił nim już ze 200 tys km i nie narzeka i nie zamierza wymieniać  :D  :D

Opublikowano

ja Ci moge polecic Seata Ibize II lub III ,Fiat Punto ,  peugota 206 . Bardziej bym Ci polecił  Ibize bardzo oszczedne auta , nie musiał byś LPG miec bo spala 6.5l, i są latwe w budowie byś sobie mogł wszystko sam naprawiac .A taki lanos to potrafi łyknać . 

Opublikowano

kolega ma seata ibize to tam mu silnik olej zre ze bez oleju w bagazniku sie nigdzie nie ruszy praktycznie a lanos podejrzewam w 10 litrach gazu powinien sie zmiescici to 25 zł na 100 km by bylo czy wiecej jak 10 l spali taki 75 km

Opublikowano

Honda accord VI tylko pewnie trzeba byłoby dać troszkę więcej ale auto bardzo dobre 60 tys zrobione i zero awarii nie licząc  dzwona ale to z mojej winy  ;) 

Silnik 1.8 spalanie około 12L gazu w cyklu mieszanym ale ja dużo jeżdżę na Vtec-u tzn obroty powyżej 4,5tys bo lepiej idzie wtedy :P przy oszczędnej jeździe nie przekracza 10L ;)

najlepiej popatrz sobie opinie o autach na autocentrum.pl 

Opublikowano

valadin1

Brawo w Japońcu gaz , ceramiczne gniazda zaworowe są wrażliwe na podwyższoną temperaturę spalania.

Po zamontowaniu instalacji LPG w komorze spalania temperatura zdecydowanie wzrośnie i gniazda zaworowe mogą ulec wypaleniu.

Opublikowano (edytowane)

valadin1

Brawo w Japońcu gaz , ceramiczne gniazda zaworowe są wrażliwe na podwyższoną temperaturę spalania.

Po zamontowaniu instalacji LPG w komorze spalania temperatura zdecydowanie wzrośnie i gniazda zaworowe mogą ulec wypaleniu.

 

Po ponad roku czasu jakoś nie widzę niekorzystnego działania gazu na silnik. auto  przy mrozie -10 pali "na dotyk" jakiegoś braku mocy czy coś nie odczułem temperatura bez zmian nawet w dłuższej trasie... A poza tym silnik 600zł już się zwrócił.

 

Zawsze to samo gaz to ZŁOOOOOO dla każdego silnika :P jakoś tak tego nie widzę... Gaz w ciągniku? za chwile będziesz miał remont bo spalanie stukowe, bo za wysoka temperatura itd itd minęły 4 lata jak c-385 mam w gazie i jakoś nic mu nie jest a robi lekko licząc 500 mtg rocznie. A i tak to ja jestem głupi bo to zło i ch*j. Za to co zaoszczędziłem na gazie to teraz spokojnie mogę kupić sobie drugi taki ciągnik ;P

 

Do autora kup wieśwagena lub Bolid Młodzieży Wiejskiej jak na rolnika przystało ;) chociaż tego drugiego nie polecam jest u mnie e46 320 2.0D po roku całe zawieszenie można wymienić;/

Edytowane przez valadin1
Opublikowano

 

valadin masz racje  ja samochody mam na gaz i jestem zadowolony kupilem teraz opla combo w gazie i pali 7.5-8 l gazu na sto  takie auto osobowo towarowe zeby cos wlozyc mu z tylu a napisz cos wiencej o gazie w traktorze jakie koszty spalanie 

 

Opublikowano

nie kupuj lanosa z gazem są z nim duże problemu potrafi wypalić dziurę w filtrze powietrza 

polecam astrę z silnikiem 1.6 mało paliw benzyny a w gazie też oszczędna plus tego modelu to że można kupić astrę od 1 właściciela z polskiego salonu bo naprawdę dużo ich sprzedano oraz tanie części

jak to mówią mechanicy kupić auto to każdy może tylko czy później bedzie cię stać na jego utrzymanie japończyki drogie części , diesla nikt nie kupuje aby stał w garażu tylko się robi km a taki co ma ponad 15 lat już ma swoje nabite   

Opublikowano

cinek1808: Ciekawa teoria z tym wypaleniem dziury w filtrze powietrza :D Rodzice mają Lanosa 1.5 16V i nie ma w nim żadnych problemów z gazem. Wujek również ma Lanosa z LPG i też nie narzeka.

Opublikowano (edytowane)

Jeśli chcesz kupić Lanosa, to polecam 1,5 8V. Dobry do zagazowania, pali mniej niż 1,6. Słabszy, ale za to praktycznie bezawaryjny. Słabą strona lanosów jest blacha, trzeba szukać zadbanego egzemplarza.

 

Niezłe i dobre do zagazowania są Mazdy 626, IV i V generacji (GE i GF). Zwłaszcza silnik FS 2.0 115KM. Ma tendencję do pobierania oleju, taki jego urok, ale za to u mnie palił 8,2l gazu na 100km. I to nieprawda, że części do japończyków są drogie. Porównaj sobie ceny w sklepie - najdroższe teraz są chyba do francuzów i opli.

 

Całkiem przyjemne autko to Punto II z silnikiem 1.9 JTD. Pali bardzo mało i mało awaryjne.

 

Niezły wybór to także Seat Cordoba Vario 1.9 SDI. Jeździłem takim, spalanie rzędu 4l ON na 100km to norma. Po mieście niexle się tym smiga. Wadą jest niska prędkość maksymalna, raczej ciężko go pognać więcej niż 120km/h.

 

Ja zdecydowałem się na AR 156 2,4JTD, bo trafiłem zadbany egzemplarz. Lewych rąk do mechaniki nie mam, więc większość rzeczy w razie W zrobię sam. Silnik zadowala się 5,5 do 6,3 l ON na 100km. Przy tym ma 140KM, więc jest czym jechać.

 

 

Ja robię rocznie samochodem pomiędzy 40 a 60 tysięcy, więc jeśli mam autko 2-3 lata, to chyba mogę się wypowiedzieć, co w nim "piszczy i zgrzyta" oraz jakie są jego lepsze i gorsze strony :D

 

 

Fiat Croma I 2.0 LPG - 400 tys km

Citroen XM 3.0 V6 LPG - 85 tys km

Mazda 626 GE 2.0 LPG- 225 tys km

 

Wartburg 323 - 65 tys :D

Fiat 125p x2 - 72 tys :D

Fiat 126p - 40 tys :D

 

 

 

Edytowane przez jahooo
  • Like 1
Opublikowano

Kup sobie renault clio II z silnikiem 1.5 dci diesel ja takie posiadam i pali do 5,5 w mieście max a jak nie będziesz miał ciężkiej nogi to w trasie potrafi spalić tylko 4l/100km a teraz ceny ON spadają. Z gazem są często problemy a to się nie chce przełaczyć, w zimie jak duży mróz długo trzeba czekać żeby przełaczył się z benzyny na gaz i moim zdaniem diesel lepiej wychodzi.

Opublikowano

Akurat przy gazie jest niższa temperatura spalania, więc rzczej zaworów nie wypali.

Lanos bardzo dobry  samochód  w gazie, koledzy mieli zrobili ponad 200 tyś, nic nie robili i posprzedawali z psie pieniadze, praktycznie na złom, ja kupiłem Nubirę 1,6 to był  złom, co chwile coś, jak nie zawieszenia, to silnik, a koledzy się śmiali bo w lanosach nic nie robili.

Dizla w tych pieniądach nie radził bym, bo to juz wytłuczone i może być problemy z  paleniem w  zimie, a nic taniej nie wyjdzie niż gaz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiekc2
      Witam
       
      Od niedawna jestem użytkownikiem AF. Mam prośbę do osób, które są w temacie koparek. Posiadam cyklop(ładowacz) używam go do prac ziemnych w obejściu, sprzedaży żwiru, piachu czasami idzię na usługi. Jestem zainteresowany wymiana go na koparko- ładowarkę, cena do 40 tys. Proszę o porady, co polecacie, jakie macie koparki, jak je oceniacie. Bedę wdzięczny za odpowiedź. Temat napewno przyda się innym bo na forum bieda z takim tematem.
    • Przez Pavel
      Ciekawi mnie jaki wydajnosci osiagacie swoim sprzetem i na jakich glebach?
    • Przez Raf12345
      Dzień dobry,
      chciałbym kupić nową ładowarkę przegubową do wywożenia obornika oraz przewożenia balotów czy możecie mi jakąś polecić za ok. 80000zl? 
    • Przez Andrzej94
      Witam. Mam dwa pytania:
      1. Jak rozróżnić lewy talerz od prawego w rozsiewaczu Amazone ZAF 1003?
      2. Jaka może być przyczyna, że za ciągnikiem rozsiewa więcej niż po bokach. Trzy lata temu była wymiana talerzy oraz główek mieszadeł i od tego momentu nie rozsiewa prawidłowo.
    • Przez bamberszol
      jak w tytule jaka oczyszczarke do nasion polecacie do lnu i ostropestu? szukam czegoś do 10 tysięcy złotych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v