Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ChiquitaB    50

u nas mm 7.5 za takiego ok 800kg niecałe 2 lata ma. MM stoją w miejscu a HF poszły górę i u nas 6.8 aktualnie.

szaman1    38

Sprzedane 14 byków czystych  charolaise i jeden mieszany CH na LM cena 9 zł z vatem

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian01917    0

Sprzedane 14 byków czystych  charolaise i jeden mieszany CH na LM cena 9 zł z vatem

jaka  była średnia waga byka? ile czasu je chowałeś? kupowałeś odsadki czy masz swoje stado? Bardzo dobra cena.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po tyle powinno byc dobre bydło a nie byle cwaniak oferuje 7,50 

bluecows1    10

dobre po tyle jest, brat sprzedał w tamtym tygodniu byka sim x pi za 8 netto gdzie ceny są max 7,2 u nas

za jałówki po lm w wadze 550 kg 6,8 i 7 netto

dobre jest zawsze w cenie

daanny    9

wygląda na to że teraz byki hf bardziej się opłaca hodować niż mięsne różnica w cenie za żywca ok 50 gr, przykładowo cena zakupu cielaka hf ok 600 zł a za mięsnego w tej samej wadze trzeba wydać minimum te 1300 zł i jaka tu sprawiedliwość? mi pośrednik za mięsne w wadze ok 800 kg proponował 7,5 netto, oczywiście nie pojechały czekają na lepszą cenę 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za prawdziwe koksy powinno byc 9-10 zł 

szaman1    38

jaka  była średnia waga byka? ile czasu je chowałeś? kupowałeś odsadki czy masz swoje stado? Bardzo dobra cena.

Śr waga 760, przeciętny wiek 17 miesięcy, mam swoje stado

robert812    51

Czy ktoś z kolegów sprzedaje byki Jackowi z Drwalewa koło Grójca? Jeśli tak, to opiszcie jak wygląda współpraca?

radekz200    48

byk 50 % LM 610 kg 8 zł brutto, byki HO 570-660 7,4 zł brutto, krowa HO 600 kg 5 zł brutto potrącenie 7%

miwigos    84

Sprzedana jałowka mm 17 miesięcy waga 605 brutto cena 5,80 ,po wybiciu 57% dopłata i cena podskoczyła do 7,30 netto

mat22889    11

mam 3 jałówki na sprzedaż na żywą chcą mi dać 7netto a wbc mówi że wyjdą ładnie i 11,90netto jak by się wybiły powyżej 55% to lepiej na wbc ale nie wiem co zrobić? jak mówicie?? O.o

robert812    51

Duże rozbieżności cen widzę w całej Polsce. Półtorej roku temu latem wypchnąłem 40 sztuk, wszystko poszło po 7 zł a byki były takie sobie. Połowa ładnych a połowa to nie specjalne HF-y. Widzę, że porównując do tamtego czasu, to teraz jest trochę lepiej. Dobrze, bo 60 sztuk się kręci pod wiatą i za 2-3 miesiące coś musi już wyjechać. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie zapytać ile dałym rade utrzymać sztuk byków były by to mieszańce na 15 ha ornego z czego 9 ha to III klasa, 4,5 ha to IV i V kl 1.60 to VI kl do tego dochodzi 4 ha łąk koszonych 2 razy do roku ale u mnie z łąkami to nie problem bo dużo ludzi oddaje wiec z dzierżawą łąk nie będzie problemu wiec ok 9-10 ha będzie. Jeżeli chodzi o budynki nie mam żadnych problemów ponieważ w budynkach tak jak obliczaliśmy z tatą luzem zmieści sie ok 100 szt oczywiście tyle nie utrzymam ale byczki nie będą miały ciasno w oborach do tego dojdzie wybieg na dwór Oczywiśćie to by był dodatkowy zarobek ponieważ będę chodził do pracy pozdrawiam i prosze o odpowiedz
    • Przez kolo5ful
      witam mam zamiar  trzymać byki i chciałem co pól roku sprzedawać 3 sztuki 
      5 h orny 
      1 h łąk 
      i cos można ziemi dobrać 

• Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?