Polecane posty

KIbul    0

Witam planuje kupić traktor do 40tys. Padło na Massey-a Ferguson-a. Moc od 80 do 105km. I tu moje pytanie czy wybrać model 3070(4 cylindry trochę moim zdaniem wyżyłowane) czy 3080 (6 cylindrów) jakie wychodzą różnice w spalaniu ?? Prawdopodobnie będzie pracował z turem. Około 20ha ziemi (plug 4 skiby,talerzówka,agregat 3.6). Ziemia 2-3 klasa, miejscami trochę ciężka do uprawy :) Miałem trochę styczności z tymi traktorami(miałem przyjemność jeździć :) Jaka skrzynie wybrać ?? 16?? 32 ??

 

Mam na oku jeden egzemplarz :D

 

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3080-CID757-ID8gLPD.html#918b46df4c

 

Cena trochę zachęca, tylko brak opon :P do tura jest łyżko krokodyl ;p tur 3 sekcje. Mam zamiar w sobotę jechać obejrzeć :P cena około 34 do wzięcia :D

 

A i ostatnie pytanie jakie są najsłabsze punkty tych traktorów( zęby można było sprawdzić ) Wiadomo do silnika i skrzyni nie zajrzymy : )

t

Jestem z okolic Kielc :D jeżeli ktoś ma w promieniu 200km coś fajnego do sprzedania to Chętnie obejrzę :D

Z góry dziękuje z odpowiedzi :)

Pozdro : D

Edytowano przez KIbul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

jak chodzil z turem to juz bedzie zmeczony skrzynia sprzeglo pompa, najlepsza skrzynia to dynashift jak jest sprawna, jak bedziesz ogladal mf to zobacz czy wszystkie zeczy el , sa sprawne ,napedy blokada podnosnik walek biegi czy nie wyskakuja silnk perkins to jest najmniejszy problem w tych ciagnikach szukaj cos z seri 3085 , 3095 ale pamietaj to tylko mf wiec zawsze cos moze byc niesprawne lub instalacja el raz dziala raz nie ogulnie ten z linku to cos bardzo tani wiec uwazaj bo moze niebyc na 100 procet sprawny zebys sie nie naciol bo naprawy nie sa TANIE pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Za tani. ja za swojego 3095 dałem 38 tys z rocznika 92 i tura nie widział. Chodzi u mnie 6 lat bez większych awarii. Sam tur z 8 tys więc ciągnik za 26 tys to szrot może być. Bądź ostrożny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Handlarzyna  widać od razu..

Chłopie jak nie masz pojęcia o Mf-ie to sie w to nie pchaj bo będziesz płakał. Za dobry ciągnik trzeba zapłacić....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

No to według Ciebie to co powinienem kupic za ciągnik ?? wcześniej miałem zetora 7245 i zetory i ursusy odpadaj... Jak możesz to doradź :D Bede wdzięczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

MF-y to "trudne" ciągniki. Sam nie wiem. Może jakiś starszy fendt? Ino że kasa duża a tu stary lyr. Żony kuzyn ma mleczne krowy więc i kasę i kupił dwa fendty z 87 i 86 roku i jeden miał tura i chwali a sąsiad ma mleczne krowy i kupił w zeszłym tygodniu od Korbanka nowego MF-a 260 km na kredyt bo ma też nowe zetory (jeden z tego roku 140 km) ale mu te zetory bokiem wychodzą już Szajs ponoć. Fajny Fendt bez elektroniki to dobry wybór. Albo JD jakiegoś poszukaj. Komputery i elektronika są dobre w młodych rocznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

No to według Ciebie to co powinienem kupic za ciągnik ?? wcześniej miałem zetora 7245 i zetory i ursusy odpadaj... Jak możesz to doradź :D Bede wdzięczny :D

 

Masz kupić ,,dobry'' ciagnik żeby nie był zajechany na smierć


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Według mnie to tyczy sie kazdej marki ze jak będzie wyj..... To będę wysokie koszty naprawy. Mysle o zachodnich. Może pomyśl o możecie? Ciągniki może nie oferują takiego komfortu ale to mocne i twarde ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jesli potrzebujesz porady to ja moge doradzić ci taki sprzet http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-dx-4-50-4x4-82km-oryginal-ladny-CID757-ID8gfpx.html#cec8addc8f;promoted

 

http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-renault-110-14-CID757-ID6Qki9.html#91a05e5d06  wszystkie bez elektroniki i naprawde dobre ciagniki :)

 

 


Handlarzyna  widać od razu..

Chłopie jak nie masz pojęcia o Mf-ie to sie w to nie pchaj bo będziesz płakał. Za dobry ciągnik trzeba zapłacić....

A kolega jasnowidz czy co??


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Oglądałem tego Mf 3070 dzisiaj ;p ciągnik od rolnika. Pracował na prawie 60ha ;p trochę wyszarpnięty zębem czasu :D Ale mam @ egzemplarze które oglądałem i mnie ciekawią :D jeden od Handlarza :D trochę odmalowana maska i błotniki ale traktor nie zniszczony wszystko chodzi bardzo ładnie :D 36 tys do wzięcia :D

 

http://olx.pl/oferta/renault-103-14-CID757-ID73uJW.html#b252e65937

 

2 renówka to ciągnik który jest 4 lata w kraju i pracował tylko przy odśnieżaniu :P Do lekkich poprawek, po pierwsze kabina :D ale negocjacji sa bliskie 28 tys złotych bez pługa do odśnieżaniu :D

 

http://olx.pl/oferta/renault-103-14-CID757-ID8dsB1.html#7b7ea5ab81

 

I teraz nie wiem co mysles :D różnica 8 tys prawie :D :

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Według mnie to renówka ma się nijak do mf pod względem komfortu i wyglądu (przypomina mi mtz-a taka kabina wysoka) ale każdy lubi inne a inny chwali swoje. Renią nie jeździłem ale zaglądałem do środka to tak trochę zacofana względem ferdka, osobiście chyba bym nie wybrał reni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

od niedawna jestem posiadaczem massey ferguson 3095 dynashift moim osobistym zdaniem uwazam ze to jest pożadny ciagnik nie ukrywam ze miałem z nim troche problemów na poczatku troszke z elektronika nie kosztowało mnhnie to ani złotówki po prostu przeczysciłem dwa czujniki i po problemie u mnie na okolicy takich mf jest chyba 10 sztuk i uzytkownicy nie maja z nimi wiekszych problemow ale zauwaz fakt dostenosci czesci do nich jak wejedzie na serwis allegro i wpiszesz massey ferguson 3080 ile wyswietli sie stron z czesciami do nich prwaie jest wszystko a co do renówek na sasiedniej wsi mieli renówke 150km i cos zepsuło sie wskrzyni do niemogli tego dostac dopiero przez serwis claasa zamawiałi ato nie było tani interes takze mf to bedzie nalepsze rozwiazanie moj 6 cylindrowy silnik i nie ali tak wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

ja mialen 3069. spalania bardzo niskie i kultura pracy calkiem niezla. Niestety elektryka i skrzynia daly mi tak do wiwatu ze dziekowalem Bogu , że sie udalo sprzedac. Teraz mam dwie sztuki z serii 61 i jestem zadowolony chociaz tez co jakis czas cos wyskakuje. Na 20 ha bierz 4 cylindry. Zhrabniejszy do tura, zawsze troszke nizsze spalanie zwlaszcza w ladowaczu. Ni i pociagnie każdą Twoja maszynę bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj