Gość Profil usunięty

Uszkodzenie stodoły podczas wiatru

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam , Mam takie pytanie czy gdy podczas wiatru wyrwało mi wrota od stodoły to moge ubiegać się  o odszkodowanie ? Budynki są ubezpieczone w warcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak najbardziej, za co płacisz składkę. Mam nadzieję że nie wysadziło ich tylko z zawiasów.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mało tego koszt naprawy to towar pomniejszony o amortyzację budynku i 100% usługa firmy ,oczywiście z fakturą vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ubezpieczając budynek podajesz jego wartość (wiele osób zaniża wartość dla mniejszej składki), czyli uszkodzone wrota to jakiś tam % całego budynku i tyle dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

U mnie kiedyś Ksawery zrobił coś takiego.Dodam, że  moja jest ta przednia część stodoły do przegrody w środku, reszta sąsiada.Pech chciał ,że poszła moja część, jego tylko trochę.W tym przypadku wrota ocalały  :D reszta miała się gorzej.1 /3 budynku zawaliła się całkowicie i nie ma jej na tym zdjęciu.Ubezpieczyciel przyjechał już na drugi dzień, ale sam proces odszkodowawczy to istna komedia.Zmierzone zostały chyba wszystkie elementy tej stodoły potem formularz  z opisem i rysunki,niezliczone zdjęcia.Trochę to trwało, ale odszkodowanie jakieś tam zostało wypłacone.Dodam, że amortyzacja takiego budynku to 100 %.Stodoła pamięta jeszcze zabory i pierwszą wojnę światową.Facet śmiał się dlaczego nie obaliłem reszty.Zakwalifikował by to jako szkoda całkowita  :P.

 

 21a33677f43034fb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do ubezpieczyciela i on ci powie co i jak. U mnie wiatr zerwał z obory dach kilka eternitów i ojciec zadzwonił do PZU i tam mu powiedzieli że może żądać odszkodowania ale utraci wszystkie zniżki i doszliśmy do wniosku że wcale nam by to się nieopłaciło więc lepiej i ty się dowiedz więcej informacji czy wogle jest sens starać się o odszkodowanie żebyś niestracił zniżek

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Coś mi nie pasuje składkę  na ubezpieczenie płacisz od wartości budynku ,więc jakie zniżki przecież ich nie ma. gość Ciebie po prostu wykolegował i tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mi kiedyś drzewo spadło na dach, jedna mała dziura w blasze i klika fal zagiętych, ogólnie nic strasznego. kasa bez problemu była.

jak dobrze pamiętam to 1800zł, swoją drogą dachu od 7 lat nie naprawiłem.

post-23408-0-21203400-1421526840_thumb.jpg

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtk_lask    0

zgadzam się z Tomaszem, od ubezpieczenia budynków nie ma żadnych zniżek więc nic nie tracisz. Mi jakieś 5 lat temu silny wiatr połamał topole rosnące blisko stodoły. gałęzie poleciały na dach i pokruszyły około 40 sztuk płyt eternitowych. sprawę zgłosiłem i dostałem ok 1500 zł odszkodowania, a płyty założyłem jakieś stare używane, także 1500 byłem do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja po ostatnich wichurach  zgłosiłem szkodę pozrywane płyty eternitowe w różnych miejscach przesłali 8200 zł ale złożyłem odwołanie bo budynek mam na 40tys ubezpieczony i 20% zużycia w polisie więc przyjdzie likwidator jeszcze raz się dogadywać. A somsiady mówiły że nie warto zgłaszać bo oni kiedyś dostali 600zl za 15 płyt dali się w balona zrobić. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj