Hubert21

Sklep z częściami do maszyn rolniczych

Polecane posty

Hubert21    11

Witam panowie mam takie pytanie jak rozkręcić interes ze sklepem z częściami do ciągników i maszyny rolniczych czy można dostać na to jakieś dotacje od czego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

musisz mieć rozeznanie w rynku części rolniczych. nie wiem, czy myślisz o stacjonarnym punkcie, czy sprzedaży internetowej, czy o jednym i drugim. musisz mieć atrakcyjne ceny, bo ludzi durni nie są i sprawdzają je. ostatnio potrzebowaliśmy pompę wody do ciągnika - w sklepie 400zł, w necie 250 + 20 kurier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zastanów się czy jest jeszcze miejsce dla Twojego sklepu w internecie. Takich sklepów jest sporo co najmniej 10 i ciężko bedzie Ci jako niewielkiemu sprzedawcy utrzymać cenę niższą niż u konkurencji. Gdybyś pokusił się o sprzedaż części do " zachodniego" sprzetu to miałbyś większą szansę niż opieranie się o krajowe i wschodnie maszyny. Zawsze możesz skorzystać ze wsparcia z UP na założenie dzialalności gospodarczej, albo czekać na nowe rozdanie i kombinować z programem tworzenie i rozwój mikroprzędsiębiorstw czy coś podobnego nie pamiętam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Chodzi mi bardziej o sklep stacjonarny  i właśnie zastanawiałem się nad częściami do zachodnich maszyn tylko problem jest ze zdobyciem tych części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W niedalekim mieście mają składnicę nowych maszyn i sklep z częściami do wszystkiego i to nawet zachodniego sprzętu. Nie kupuję tam często,ale widzę, że mają katalog z Granitu chyba, numery katalogowe i jakoś to ściągają. Musiałbyś poszukać jakiegoś importera czy dystrybutora na Polskę. Nie myślałeś o franczyzie z Grene, bo coś widziałem na ich stronie. Nie orientuję się jak to działa, ale trzeba mieć swój sklep i chyba możesz sprzedawać pod ich marką. Teraz Grene to tak na prawdę Kramp i ma podobno dużą ofertę na części do zagranicznego sprzętu. Spróbuj iść może w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj