ursus1395

Alternator do Ursusa C-330

Polecane posty

Witam, założyłem nowy temat, ponieważ mój poprzedni o podobnej treści został zamknięty. Otóż mam problem z alternatorem, ładuje, wszystko jest dobrze ale jest jeden problem, w dość szybkim czasie mocno się nagrzewa, co może być nie tak ? Alternator Agtech 14V 45 A, z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Alternator słaby, za duży pobór w stosunku do jego mocy i cały czas pracuje z nominalną mocą, może uszkodzony lub coś nie tak z instalacją. 

Z drugiej strony jeśli alternator jest obciążony to i grzeje się. Wychłodnie dopiero jak naładuje akumulatory i nie będzie miał już co "robić".

Tak przynajmniej zachowywał się ruski, tak zachowywał się bosch jaki miałem w 4011, tak zachowuje się bosch jaki mam w swoim ciągniku i tak zachowuje się czeski w zetorze znajomego. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, założyłem nowy temat, ponieważ mój poprzedni o podobnej treści został zamknięty. Otóż mam problem z alternatorem, ładuje, wszystko jest dobrze ale jest jeden problem, w dość szybkim czasie mocno się nagrzewa, co może być nie tak ? Alternator Agtech 14V 45 A, z góry dziękuję za pomoc.

I ten temat też zostanie zamknięty, dopóki nie podasz wyników pomiarów elektrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Tak samo może się grzać jak akumulator jest nie doładowany czy uszkodzony ale najlepiej sprawdź pierwsze pomiarami alternator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Jak bedzie słaby akumulator (rozladowany to bedzie grzał. I jak na swiatlach caly czas to tez bedzie sie jezdzisz też bedzie grzał grzał. Najpierw podładuj prostownikem aku. Jak bardzo iskrzy przy podłączaniu to rozładowany lub pobiera gdzieś prąd. Jak alternator się grzeje to i kabel się powinien grzać. Chyba że dałeś dość gruby. Łożyska można sprawdzic dając mniejsze obroty. Aby nie było ładowania( swiecaca kontrolka

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

I ten temat też zostanie zamknięty, dopóki nie podasz wyników pomiarów elektrycznych.

 

Mod.

Nie każdy dysponuje miernikiem aby zmierzyć napięcie .

Być może kolega nie dysponuje takim miernikiem i dlatego zapytał by mu ktoś pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Tylko nie proponujcie mu żeby sprawdzał akumulator np.przez iskrzenie po naładowaniu bo jeszcze może stracić wzrok i akumulator jak go rozsadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Jak dobrze kręci to powinno być dobrze. Najlepiej podladowac prostownikiem aku. I potem spawdzic czy grzejen sie alter.


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mod.

Nie każdy dysponuje miernikiem aby zmierzyć napięcie .

Być może kolega nie dysponuje takim miernikiem i dlatego zapytał by mu ktoś pomógł.

No to napisz mu co ma nie tak i zamknę temat. W elektryce sprawdzenie czegokolwiek bez pomiarów jest niemożliwe. Więc jak ktoś nie ma czym zrobić to niech wezwie odpowiedniego fachowca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

u mnie przy kombajnie jest problemik że kontrolka od ładowania świeci jak się zapali i nie gaśnie , trzeba prze gazować to wtedy najczęściej załapie i już ładuje lub trzeba kilka razy prze gazować lub czasami świeci na wysokich obrotach , alternator był u fachowca do sprawdzenia , stwierdził że ładuje nawet za bardzo założyłem do kombajnu a tu klapa :( zero ładowania  , przy kolejnym odpaleniu i prze gazówce załapał i tak jest do dziś zapalam nie ładuje po prze gazowaniu najczęściej załapie i wtedy na nominalnych obr też ładuje i wtedy już kontrolka nie zaświeci , i nie wiem czy to wina instalacji czy alternatora , gość co sprawdzał alternator twierdził że ładowanie powinno być bo regulator jest w alternatorze i poza nim w instalacji  to są tam już tylko kable , na plusie prąd przy alternatorze dochodzi , i nie wiem czy zlecić przegląd całej instalacji , czy jeszcze raz  alternator do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Prosty wskaźnik w markecie kosztuje 20-30zł. Jak ktoś ma minimum wiedzy o działaniu instalacji elektrycznej w ciągniku czy kombajnie, to za pomocą takiego wskaźnika jest w stanie zlokalizować i usunąć większość awarii. Jak nie masz sprzętu, to na forum ciężko ci będzie uzyskac odpowiedź, jak usunąć usterkę. Elektrotechnik ma rację - temat do zamknięcia, bo bez danych, to nic tu po nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

witam

u mnie przy kombajnie jest problemik że kontrolka od ładowania świeci jak się zapali i nie gaśnie , trzeba prze gazować to wtedy najczęściej załapie i już ładuje lub trzeba kilka razy prze gazować lub czasami świeci na wysokich obrotach , alternator był u fachowca do sprawdzenia , stwierdził że ładuje nawet za bardzo założyłem do kombajnu a tu klapa :( zero ładowania , przy kolejnym odpaleniu i prze gazówce załapał i tak jest do dziś zapalam nie ładuje po prze gazowaniu najczęściej załapie i wtedy na nominalnych obr też ładuje i wtedy już kontrolka nie zaświeci , i nie wiem czy to wina instalacji czy alternatora , gość co sprawdzał alternator twierdził że ładowanie powinno być bo regulator jest w alternatorze i poza nim w instalacji to są tam już tylko kable , na plusie prąd przy alternatorze dochodzi , i nie wiem czy zlecić przegląd całej instalacji , czy jeszcze raz alternator do sprawdzenia

Takich alternatorów co czeba przegazować to jest dużo to nie problem a to że bardzo to może alternator ma za małe obroty ,za duże koło pasowe może być drugi powód że szczotki albo komutator jest wytarty ale wtedy na zgaszonym silniku by się nie święciła.

Witam, założyłem nowy temat, ponieważ mój poprzedni o podobnej treści został zamknięty. Otóż mam problem z alternatorem, ładuje, wszystko jest dobrze ale jest jeden problem, w dość szybkim czasie mocno się nagrzewa, co może być nie tak ? Alternator Agtech 14V 45 A, z góry dziękuję za pomoc.

A jak bardzo się nagrzewa to że się grzeje to normalne zazwyczaj wszystko jak pracuje to się grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory mam nowe, ciągnik pali z " dotyku " także nie ma potrzeby ich ładować, czy sprawdzać.

Alternator grzeje się bardzo jak przejadę się kawałek powiedzmy 10 minut jazdy na średnich obrotach to jak stanę i dotknę go to aż parzy. Wszystko jest z nim ok, tylko, że właśnie bardzo się nagrzewa i to w szybkim czasie.

Mod, o jakie pomiary ci chodzi ? Znajomy elektryk mierzył prąd ładowania, ładuje tak jak powinien, do 14V tak jak pisze na nim, nawet jak dam gaz do oporu to poza 14 V nie wychodzi także jest w porządku, patrzył też akumulatory i ładuje je, są naładowane.

Edytowano przez Rolnikc330782F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

"elektrotechnik " już tak ma ,że rzuci kilka haseł ,które nie wnoszą żadnej treści i zamiast pomóc ,doradzić to wysyła do fachowca , Nie taki sens tego forum !!!!!

Z tego co tu kolega pisze  nie jest to oryginał Magnetona a jakiś "noname" ,który może jeszcze w ostateczności doprowadzić do pożaru ciągnika jak dojdzie do zwarcia w diodach  . Skoro masz pewność ,że akumulatory trzymają napięcie to oddaj ten alternator w ramach reklamacji bo w najlepszym wypadku popali instalację elektryczną !!!

 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Daj nizsze obroty. Tak aby się nie wzbudził do ładowania ( ma świecic kontrolka ładowania) .coś ci pobiera prąd albo zwarcie w alternatorze, aku słaby albo po wciśnieciu stacyjki cos bierze prąd. Jak bez ładowania na niskich poxhodzi i nie bedzie sie grzal to łozyska powinny byc dobre


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@Zetores Takiemu elektrykowi jak ty to strach baterie 1,5V dać..

 

Trzeba wykonać pomiary a nawet bez pomiarów można określić że alternator ma zwarcie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No a popatrz klemy czy są gorace?Popatrz na kabel dochądzący od cewki do Alternatora , czy nie jest lużny.Daj fotkę tego alternatora.........co to za alternator masz?

Zdejmij pasek i zobacz czy swobodnie się kręci koło pasowe.W moich obydwuch ciapkach żaden sie nie grzeje altek, i w poprzednich też.......dziwna sprawa.


No to napisz mu co ma nie tak i zamknę temat. W elektryce sprawdzenie czegokolwiek bez pomiarów jest niemożliwe. Więc jak ktoś nie ma czym zrobić to niech wezwie odpowiedniego fachowca. 

 

Mod.

jak bym był koło ciapka to zaraz bym doszedł co jest nie tak........a tak na odległość to ciężko jest coś wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Można robic i bez pomiarow. Tylko trzeba znac tez zasade działania.. Pomiary też trzeba umieć robić. Prosiliście o napięcie a nikt nie napisał żeby zmierzyc prąd ładowania (ampery ) i to nie na klemie a na przewodzie od alternatora


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak bym był koło ciapka to zaraz bym doszedł co jest nie tak........a tak na odległość to ciężko jest coś wywnioskować.

No i wreszcie załapałeś. Nie da się na odległość tego naprawić, a Ty mnie wyzywasz, że nie powinienem zamykać tematu bo autor nie ma czym zmierzyć. Jak nie zmierzy to nie można pomóc. Dlatego takie tematy od razu powinny lecieć w kosmos.

 

Do autora: na wyjściu jest 14V przy jakim prądzie? 

 

@zetores: jeżeli piszę że ktoś ma zrobić pomiary to oczywiste jest, że chodzi o prąd i napięcie. Ktoś kto ma pojęcie będzie o tym wiedział, a tacy jak ten elektryk powinni pracować w kamieniołomach, bo widać, że nie ma zielonego pojęcia co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

kolega raz  w bizonie pomylił zaciski na akumulatorach i odpalać odpalał ale elektryka mu nie działała i spalił alternator tak się nagrzewał z miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj