FINN

Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FINN    1478

Witam , zbliża się zima i jak to bywa piece/kotły co odmawiają  posłuszeństwa... tak jest i w moim przypadku. Więc postanowiłem poszukać coś dobrego cena zbytnio nie gra roli....  Wiem że istnieją podobne tematy tylko odnośnie Pieców CO , bez zasobnika... i dawno nie odświeżane...

a więc wracając do tematu.... mam dylemat przed wyborem ponieważ szukam pieca dla domu dwu poziomowego przed wojennego budownictwa ze starym systemem grzewczym( czyli duży przekrój rur od c.o. a co za tym idzie duzo wody i stare grzejniki , no i brak zewnętrznego ocieplenia.

a teraz konkrety szukam pieca który spełni moje wymagania:

 

- duża sprawność cieplna

 

-duża powierzchnia grzewcza

 

-zasobnik/podajnik( jaki najlepszy żeliwny czy zwykły) czy może tłokowy( bo też spotkałem się z takim systemem)

 

- do spalania zboża, trociny, zrębek, oraz węgla i drzewa w głównym palenisku( jeśli się da) 

 

I tu pojawia się moje pytanie do Was koledzy , czy ktoś użytkuje piece co z zasobnikami i jak one się sprawują dodam że to ma byc piec o mocy grzewczej min 30 KW dla powierzchni 300 m kwadratowych....
 

a wyboru jest bez liku... ;) tylko który wybrać ;)

 

 

 

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do trociny i zrębek musisz mieć specjalny podajnik który kosztuje 2x tyle co piec 30kW ;)

Ja mam kocioł 75kW z podajnikiem tłokowym  od Witkowskiego co prawda niedługo ale 2 znajomych ok roku ma i chwalą. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Raczej musisz zdecydować sie czym bedziesz palil czy drobna czy gruba frakcja . Jesli drobna to piec z podajnikiem i oczywiscie są z mozliwościa palenia bezposrednio w palenisku ale to raczej tak awaryjnie :)

Są piece zgazowujace ale nie wiem jak to sie sprawdza.

Jest mozliwosc dostania dofinansowania do pieców ekologicznych ale o szczegóły trzeba by sie pytać w BOŚ Bank albo w WFOŚiGW. niektórzy producenci też maja taka oferte z dofinansowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@paktofonikas, przeglądając Alledrogo jest masa kotłów z zasobnikiem za 6-7 tyś...38kW,  więc chyba aż takie drogie nie są, chyba, że to podpucha ;)

 

@OKEY,na pewno bardziej drobna , ponieważ jeszcze rębaka nie posiadam, ale z funkcją zrębek , ale bardziej na zboże z trociną i miałem bym preferował..
 ciekawe jak z tym dofinansowaniem, będe musiał podzwonić i po pytac co to i jakie trzeba mieć warunki...

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Kiedys czytałem fora dotyczace kotłów i z tego co sie orientuję  to piece z podajnikami wymagają jak najbardziej jednolitego paliwa bo jest problem z ustawieniem sterownika i albo będą gasły albo nie będą do końca spalać paliwa.

Kiedys brałem kredy termomodernizacyjny  w BOŚ na ocieplenie domu ale można było dostać też na modernizacje czy wimiane instalacji grzewczej czy na wymianę kotła na ekologiczny Ja dostałem 25% zwrotu kosztów ale cały czas cos zmieniaja , w zeszłym roku jeszcze bylo chyba 45% doplaty do ekologicznych kotłów

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@paktofonikas, przeglądając Alledrogo jest masa kotłów z zasobnikiem za 6-7 tyś...38kW,  więc chyba aż takie drogie nie są, chyba, że to podpucha ;)

 

@OKEY,na pewno bardziej drobna , ponieważ jeszcze rębaka nie posiadam, ale z funkcją zrębek , ale bardziej na zboże z trociną i miałem bym preferował..

 ciekawe jak z tym dofinansowaniem, będe musiał podzwonić i po pytac co to i jakie trzeba mieć warunki...

 

 

Swego czasu tez myślałem o zrębce. Odpuściłem na korzyść miału. 

 

http://www.marketnarzedziowy.pl/automatyczny-podajnik-do-spalania-biomasy-apsb-smok-30-kw-pproduct-612.html

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

www.atmos.eu/poland/kotle-009

 

Może coś takiego. Kotły zgazowujace to chyba najefektywniejsze spalanie drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@ okey, no ja brałem dotacje na kolektory słoneczne 45%, muszę zadzwonić do tej firmy i zapytac czy czegos nie mają na kotły...

 

@paktofonikas, ja myslę o zrębce, bo opał robie we własnym zakresie i tych gałęzi jest od groma i chciałem to też wykozystywac do opału...

 

@rolstudent, no ciekawe jak z ceną takiego kotła wychodzi... ;)

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Do zrabki najlepsze sa kotly zgazowujace u nas parafia jest tym ogrzewana. Idzie bardzo mało opału a pokłada sie 2 -3 razy dziennie. W tym kotle spaliśmy też plewe po czyszczeniu zboża. Sam będę wymienić piec z webermana na atmosa.

 

32 kw koło 8 tys.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

oo to nawet mieściło by się w moim planie inwestycyjnym ... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Znaczt to sam piec. Ile kosztuje ten palnik to nie mam pojęcia. Ale u mnie w okolicy dużo ludzi mają tych pieców i wszyscy sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam no eco groszek dwu paleniskowy  i chwale sobie, nic lepszego bym nie chciał, 2 kuzynów  w tym roku też powymieniali, a mieli 4 letnie piece na WSZYSTKO,

Jak zasypię to po 3 dniach schodzę do piwnicy żeby nasypać  znowu, a raz w tygodniu  czyszczę z popiołu. Idealnie utrzymuje temperaturę, ustawie 50 stopni   to jest  te 50.

Piec 25 KW dom 6 letni 180 m, piec za duży do tego domu, potrzebuje z 4-4,5 t węgla, kupuję lepszy 28-29 tyś  teraz po 850 zł/t.

Teraz są fajne piece na eco groszek bo mają ruszta wodne, mój niestety jeszcze nie miał takiej możliwości.

Kolega ma tłokowy, na miał z tej samej firmy, to zastanawiam się czy nie lepszy niż mój.

Atmosa na holc gaz ma kolega, 8 letni dom spala z 10 metrów dębiny, tez bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no jesli chodzi o słomę to za duzy wydatek jak na teraz, bo musiałbym jeszcze dostawiać kotłownie.... ale to na pewno bedzie kolejny piec ;)

 

@tomek73,na razie chcem z zasobnikiem, a te na eko groszek to mają jakiś zasobnik tak?? i czy zbożem tez da rade palić??

                 bo teraz mam 2.5KW, i  jest za mały na stare budownictwo i stara instalacje "co" i dla mnie "luksusem" było by zasypywanie raz na dzien ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

piec na słomę odpada  do niego na mus zbiornik akumulacyjny w tym roku zakupiłem do foli moc grzewcza 0,5MgW a zbiornik 12tyś l, co do palenia drewnem to tylko i najlepszy tzw piec górnego spalania jest droższy a powinien być ok, ale na twom miejscu kupił bym piec na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym , z Biecza popatrz sobie, ja mam piec bieczowski 40kw już kilka lat, dom duzy ponad 600m i daje rade z tym że w piecu takim spalisz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://allegro.pl/kociol-kotly-30kw-piec-z-podajnikiem-malstal-i4683686384.html

Takie coś, mi wchodzi z 130 kg węgla, zbożem paliłem, ale był troche problem bo gasł mi, ale jak na cały zasobnik wsypałem z 2 wiadra węgla, mieszałem,  to było dobrze, chodziło o to że  żar za szybko się wypalał i nie było podtrzymania. Kolego  palił owsem ale też miał problem i dużo  popiołu wychodziło, ale z  3 zimy palił  samym owsem.

Ja próbowałem z 4 razy, ale jednak wolałem trochę drożej i  co 3-4 dni do niego zaglądać.

Zapaliłem go z 2 tygodnie temu to  w  kwietniu zgaszę.

Podstawa to zawór trój drożny w nim, jak nie potrzebujesz  na dom to tylko piec chodzi z bojlerem.

Można też cały rok żeby mieć ciepłą wodę, ale ja korzystam z bojlera elektrycznego, ten zam koszt, a może i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

1. szkoda, ze kupiłeś kolektory bo to niestety pieniądze wyrzucone w błoto a mogłeś zainwestować , np w piec

2. jeśli masz dużo drzewa, a i przetoczyło się gdzieś słowo "miał",  to moja propozycja to zakup kotła śmieciucha, z górnym wentylatorem i do tego duży bufor. 2 pompku załątwią sprawę. Pojemność bufora trzeba by policzyć. Miałem palisz, lub drzewem, temp na kotle 70-80 st, podgrzewasz sobie wodę w buforze, i z niej idzie na co. smiem twierdzić, że po zgaśnieciu w kotle masz pełny bufor ciepłej wody, który starcza jeszcze na dzień lub dwa. Dodatkowo kładziesz jakiś termostat zeby pompka nie tłoczyła wody poniżej 40 st do bufora i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@tomek73, właśnie nad takim podobnym typem pieca się zastanawiam... ale 38kW ;) no i z jak najwiekszą sprawnością i powierzchnią grzewcza.co do zboża to bedzie palone wszelakimi odpadami... a jak bedzie trzeba to sie bedzie mieszać z miałem lub jakims eko groszkiem...

 

@pic2ek,

1, nie zgadzam się, super sprawa i nie żałuję tej inwestycji i każdemu ją polecam ( ale to temat na inną dyskusję  ;) )

2. przy wyborze pieca bardziej mi chodzi o jak najrzadsze do niego zaglądanie. wszelakiego rodzaju instalacje na pompki odpadają , ze względu na stary sytem obiegu... już przerabiałem pompki to wychodziło więcej opału niż bez...

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Kolego pic2ek czemu uważasz że kolektory to pieniądze wyrzucone w błoto ja mam koszt 4000 serwis 10 letni bezpłatny łącznie z wymianą płynu, firma viesmann czyli niemieckie a nie chińskie badziewie, dzisiaj woda ciepła z kolektorów 54 aż za dużo.Natomiast kolega Tomek73 ma chyba za darmo prąd.Wracając do pieca to tylko z podajnikiem posiadam takowy i w zimie co 3 dni idę do kotłowni by uzupełnić groszek. Stała temperatura w całym domu bo mam jeszcze regulator pokojowy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@maxi777, a jaka powierzchnia domu i jaka moc pieca oraz firma??


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472

Ja kupowałem w tym roku z firmy Welder ze Staroźreb 25kw dałem 7000zl 10lat gwarancji na kocioł a pytałeś fachowca czy stara instalacja zda egzamin z tego typu piecem

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Tez mam stara instalacje rury 5/4 i 3/2 cala, grzejniki zeliwne całła instalacja ok 300li po zalozeniu same plusy, grzejniki bardziej rownomierne ciepłe, szybciej ciepło rozprowadza po rozpaleniu a nie tak jak wczesniej ze na piecu juz 70 stopni a grzejniki dopiero letnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Moze kup zwykły piec na wszystko tak abyś mógł palić co w ręce wpadnie  o dużych gabarytach tylko taki do którego da sie podłaczyć palnik i jakies zrębki czy owies palił bys podajnikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam takie dwa .. Palę w nich owsem jak "zly"   http://www.krzystal.pl/kzpt.html   

W starym domu 200 m2 zuzycie owsa to ok 35-40  kg/dobę , w nowym ocieplonym .170 m2 wystarcza 20 kg dziennie.

Polecam  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj