Zaloguj się, aby obserwować  
MarekAgroFoto

Wzdęciacięląt

Polecane posty

Witam zakupiłem dwa tygodnie temu cielęta(rasa simentaler ) i po tygodniu zaczeło je gurować dwie sztuki(czyli miały wzdęcia ) a z dniem dzisiejszym guruje 5 sztuk( wszystkich jest 15.)Śruta jaką zrobiłem składała sie z śruty sojowej ,kukurydza,owsa,otrąb pszennych,drożdży dla bydła,małą ilość jęczmienia, Od tygodnia podaję im różne preparaty które poleca mi weterynaż ale to wcale nie pomaga i teraz zwracam się z prośbą do was co mam zrobić żeby sie tgo pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Przyczyna moga byc pasozyty jelitowe,i moga powodowac wzdecia u cielat.Musisz odrobaczywic stado.Od tego zacznij,bo to moze byc powod zaistnialej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

moze byc też stęchnięta słoma czy też siano. Powąchaj jak to smakuje.  U mnie jednego złapała od siana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

W jakim wieku sa cieleta? moze za duzo im dajesz sruty.  Dajesz ja na sucho,czy na mokro? Nie jestem specjalista w zywieniu bydla, w kazdym razie wydaje mi sie malym cielakom nie powinno sie dawac drozdzy i sruty sojowej. Jak sie myle, to niech ktos bardziej doswiadczony mnie poprawi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Wwzystko zalezy wlasnie od wieku cielat.Do drugiego miesiaca jak juz zaczyna sobie przezuwac,podac lepiej w skarmianiu,dobre sianko pelne ziarno np.owies,kukurydza pasza do cielat w postaci granulatu.Bo w tym wieku beda trawic w calosci,a pozniej juz sama obserwacja w kale jak pojawiaja sie niestrawione ziarna to trzeba grubo srutowac,gniesc.Sruta sojowa dodatek to nie wiecej niz 10-20% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialej angusa I ciagle miala wzdecia po pojdniu mlekiem zawsze musialem dodawac proszek od weterynarz to lekko ustepowalo wraz z zakonczeniem pojenia skonczyl sie problem z wzdecia mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Moze sproboj im dawac srute na mokro, ja moim od ok 2mca  tak daje i dostaja tyle,zeby na raz zjadly, najpierw zaczynam od dwuch-trzech garsci mokrej sruty i co kilka dni im po troszku zwiekszam

Edytowano przez oktawia1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

A co dajesz im do picia?Zakupione cielaki zawsze trzeba pomału przyzwyczajać do nowej paszy i do wody. Muszą wytworzyć nową florę bakteryjną w żołądkach przystosowaną do trawienia nowych pokarmów i wody.Dlatego radziłabym mimo wszystko nie żałować kasy i zakupić paszę granulowaną z dobrej firmy i podawać w małych iloscizch stopniowo zwiekszjac aż się przyzwyczają i dopiero potem do niej domieszać swoją paszę,ale też od małych ilości zaczynając. Cały czas dostęp do wody nieograniczony i podajemy bdb jakości siano.Koniecznie napisz czy poisz je mlekem czy już nie. Ostatnia przyczyna to zabyrzenia w pracy wątroby ale na to podaje się zastrzyk, nazwy nie pamiętam a świetnie reguluje jej pracę i wzdęcia mijają.Nie jest to buscopan.A pamiętasz co dawał weterynarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj