p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Marl    443
Neveragain napisał:

Ile byście dali za 300 hektarów 4 klasy max? Dopłaty Wy składacie suszowe i inne bajery. Dzierżawa długoterminowa zasobnosci średnie, duże kawałki po 40 hektarów srednio.

Co to za rejon Polski, że jeszcze się "rekiny" rolne nie łapią tego pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Jakbym podał lokalizację to jeszcze więcej tych rekinów bym zwabił :P

Generalnie lokalizacja bez znaczenia bo ziemia w centrum czy na zachodzi daje takie same plony. Świetokrzyskie.

WIęc ktoś coś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

@miwigos a dopłaty kto składa? Bo u mnie ludzie płaca po 2000/ha ale dopłaty, paliwo, itp wszystko składa uprawiający. Właściciel ma np. 10ha i życzy sobie 20000.

15 godzin temu, Neveragain napisał:

Ile byście dali za 300 hektarów 4 klasy max? Dopłaty Wy składacie suszowe i inne bajery. Dzierżawa długoterminowa zasobnosci średnie, duże kawałki po 40 hektarów srednio.

A bedzie czym te dodatkowe hektary obrobić odrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain napisał:

Jakbym podał lokalizację to jeszcze więcej tych rekinów bym zwabił :P

Generalnie lokalizacja bez znaczenia bo ziemia w centrum czy na zachodzi daje takie same plony. Świetokrzyskie.

WIęc ktoś coś podpowie?

Jeżeli masz z 50 ha to się nie porywaj bo nie ogarniesz pewnie sprzętowo. Natomiast jeżeli masz do sprzęt który z dnia na dzień da radę dodatkowo 300ha ogarnąć tzn ze masz sporo ziemi to powinieneś wiedzieć jakie masz zyski z uprawy i ile możesz zapłacić za dzierżawę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Neveragain napisał:

Jakbym podał lokalizację to jeszcze więcej tych rekinów bym zwabił :P

Generalnie lokalizacja bez znaczenia bo ziemia w centrum czy na zachodzi daje takie same plony. Świetokrzyskie.

WIęc ktoś coś podpowie?

Ja jestem że świętokrzyskiego, okolice Pińczów. Jak na to województwo to działki średnio po 40ha to są naprawdę duże. Minimum 1500 + dopłaty a jak zleca się " kukurydziarze" to naszykuj się na 2000 +dopłata. Ktoś kto posiada tyle ziemii to bez problemu może dać ogłoszenie w gazecie lokalnej i kolejki chętnych do dzierżawy. @mysza103 : co o tym myślisz? W Mierzawie ponoć dzierżawa 1 ha kosztowała 3000 zł, dopłata dla uprawiającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
6 godzin temu, Neveragain napisał:

Świetokrzyskie.

Pilnuj się by ci Kaczmarczyki nie podebrali😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Poszła teraz ta ziemia pod Wrocławiem ok. 360 ha w dzierżawę. Średni czynsz wyszedł około 6500 zł/ha. Także Zelkow pomyliłeś się, bo poszło taniej jak przewidywałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja naprawdę nie potrafię pojąć, że ktoś jest w stanie zaoferować takie stawki. Co trzeba uprawiać na takiej ziemi i na takim areale aby się to zwróciło? No i jak trzeba być w czepku urodzonym, żeby jako właściciel ziemi oddać w dzierżawę za takie kwoty?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Jeden umie liczyć a drugi byle mieć więcej bez zysku z tego, byle się orobić bo też sobie tego nie wyobrażam tyle płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

W czepku urodzone to miasto Wrocław. Zapomniałem napisać że dzierżawa podpisana na rok. Połowa gruntów to 1 i 2 klasa. Nie zmienia to faktu, że czynsz szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Ja też tego nie pojmuje płody coraz tańsze, nawozy coraz droższe a na przetargach coraz większe czynsze i ceny za ha. Czyli patrząc na to z boku wychodzi na to, że jednak jest nadal dobrze więc nie ma co narzekać i strajkować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
paktofonikas1987 napisał:

Neveragain napisał:

Jakbym podał lokalizację to jeszcze więcej tych rekinów bym zwabił :P

Generalnie lokalizacja bez znaczenia bo ziemia w centrum czy na zachodzi daje takie same plony. Świetokrzyskie.

WIęc ktoś coś podpowie?

Jeżeli masz z 50 ha to się nie porywaj bo nie ogarniesz pewnie sprzętowo. Natomiast jeżeli masz do sprzęt który z dnia na dzień da radę dodatkowo 300ha ogarnąć tzn ze masz sporo ziemi to powinieneś wiedzieć jakie masz zyski z uprawy i ile możesz zapłacić za dzierżawę.

jaki problem na siew zbior wynająć usługę?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Taki, że to nie małe dodatkowe koszty. Siew 300 zł/ha plus minimum 600 zł/ha zbiór. No i sam nie decydujesz ani o terminie siewu, ani zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73
Dnia 5.11.2022 o 18:09, Neveragain napisał:

Cośtam mam, nie lubię się chwalić ;)

W świetokrzyskim działki po 40 ha to jedynie PGR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
35 minut temu, Tomaszbyk napisał:

Ja też tego nie pojmuje płody coraz tańsze, nawozy coraz droższe a na przetargach coraz większe czynsze i ceny za ha. Czyli patrząc na to z boku wychodzi na to, że jednak jest nadal dobrze więc nie ma co narzekać i strajkować.

A pozniej pier.... Ze sie nie oplaca to 😂 jak takie stawki daja to wiadomo że się nie opłaca nie wiem czy do takiego czynszu nie dopłaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
1 godzinę temu, Andzej23 napisał:

W czepku urodzone to miasto Wrocław. Zapomniałem napisać że dzierżawa podpisana na rok. Połowa gruntów to 1 i 2 klasa. Nie zmienia to faktu, że czynsz szalony.

Tym bardziej nie warto, chyba ktoś pierze kase na tej ziemi, rolnik tego nie wziął , do tego siew na wiosne , nie zaorane , skoro teraz wzięte w dzierżawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

ale też patrzcie że często wiele gospodarz co bierze te ziemię po 4000zł to ma firmy transportowe 60TIRów i obraca na tym kasę. nawet czasami sami tego nie obrabiają tylko ktoś. albo usługi dla rolnictwa robią, 3 kombajny itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Oczywiście, że na wiosnę. Kukurydza i liczenie na cud. taki czynsz to wg. gusu trochę ponad 4t pszenicy z hektara. Tylko, że jak pszenica dalej będzie spadać to się okaże, że trzeba ponad 6 ton na sam czynsz. Uwierzcie mi, że nikt tam kasy nie pierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Ja podejrzewam inny myk chodziło o to żeby wziąć a potem to już sprawa pójdzie poza publiką jak w większości przypadków dzierżawy z KOWR. 

Realnie z takim czynszem to za 1/2 tej kwoty u mnie w okolicy wszyscy na roślinnej by oddali całość i jeszcze by za darmo pomogli przy żniwach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
2 godziny temu, olkosio napisał:

ale też patrzcie że często wiele gospodarz co bierze te ziemię po 4000zł to ma firmy transportowe 60TIRów i obraca na tym kasę. nawet czasami sami tego nie obrabiają tylko ktoś. albo usługi dla rolnictwa robią, 3 kombajny itp. 

Wiadomo ale to nie zmienia faktu że zarobi na tym polu co wziął w dzierżawę za 4 tys czy 6 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Ma znajomości i mu umorzą część spłaty, dopóki tak będzie szło to dobrze nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj