p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Stivi    15

Witam ma pytanie czy wydzierżawiając grunty od agencji na których rośnie las już można go wykarczować i zrobić na jego miejscu pole.

Są to  2 działki mają 5 i 7 ha.Las na nich jest gęsty i ma na oko 50 lat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stivi ty lepiej się dowiedz dokładnie co to za grunty jakie jest ich przeznaczenie i klasyfikacja, bo jakby się okazało że wykarczujesz paręnaście ha lasu to się do końca życia nie wypłacisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

Ja za dzierżawę dałem 1000zł/ha podatek i dopłata właściciela, mam dylemat czy nie pokusić się na 5ha w kawałku po warzywach, pole w dobrej kulturze, jakieś 6km od domu, pod kukurydzę, pszenicę, co powiecie na to warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a co tam będziesz uprawiał ? na tej nowej dzierżawie co wziąłeś?

 

Ja troszke tego nie rozumiem co rejon to różne czynsze dzierżawne ale przecież wszyscy mieszkamy, pracujemy w tym samym kraju w którym dostajemy praktycznie to samo wynagrodzenie za wyprodukowane produkty. Kwota w umowie jest stała a czy plony bedą stałe ? ceny? jest to bardzo ryzykowna branża gdzie na wiele czynników nie mamy zadnego wpływu. A ewentualne zabezpieczenie typu JPO nima!! a za do jest jeszcze kwota do oddania 

Rozumiem jak ktoś chce skorzystać z jakiegoś programu unijnego i brakuje hektarów aby otrzymać dotacje, wówczas może zaszaleć z czynszem.

 

W moich stronach jest tylko jedna opcja dopłata i podatek- właściciela , plon -dzierżawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

Na tym ma być kalafior jesienny, dzierżawa na 5 lat na papierze, na tych 5ha myślę w pierwszym roku o kukurydzy i okopowych pod przemysł, chcę trochę zacząć bawić się w ziemniaki przemysłowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

U nas jest trochę warzywniaków na okolicy ale dzierżawy myślę ze są w normalniej cenie, przeważnie razem z dopłatami wynosi to coś koło 800-1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

Ja mam propozycje dzierżawy 35 ha. Właściciel chce dopłaty plus 1200 zł on płaci podatek ,klasa 1-5 przewaga 1-3, kasę za rok chce z góry, odległość około 15 km. Niestety okolice Inowrocławia nie są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

1200zł/ha? A ja myślałem że jak brałem nie dawno 15ha  kawałku i płaciłem 500zł/ha to juz drogo klasa 3 i 4.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja mam 3-4 klasę doplaty na pól, podatek place ja. A na warunkach doplata i podatek właściciela pola stoją przejechane raz talerzówką


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    114

My mieliśmy propozycję dzierżawy działki 9,5ha w tym 8ha łąki, dopłaty miałby brać właściciel a my płacilibyśmy tylko podatek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

łąki to ja mam na zasadzie właściciel płaci podatek i dostaje dopłatę a ja uprawiam/koszę i biorę akcyzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

Pn rejony kuj-pom .U mnie 5-6 klasę obrabiam za darmo.Czasem za trochę 4 dam parę groszy,zapłacę podatek za cały rok . zależy od kogo.Najbardziej chytrzy na kase są właściciele ziemi mieszkający w miastach nie mający nic wspólnego z rolnictwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro znajdują naiwniaków , to niech biorą B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Ja mam ok 25 ha wzięte w dzierżawę doplaty i podatek wlasciciela ziemia Przeważnie 5 klasa ale jest tez 3 i4 albo 6-6z :P resztę dzierżaw pol doplat albo cale moje i 100 zl place :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limitedhp    0

 

Szanowni Państwo,

 

W pierwszej kolejności pragnę wskazać, że nie jestem rolnikiem i  zupełnie nie znam się na tematach z tym związanych.

 

Przechodząc do meritum, mój dziadek jest właścicielem 1 hektara i 10 arów gruntu rolnego klasa IIIA, którego nie uprawia. Przez wiele lat - do czasu swojej śmierci ziemię tą uprawiał kuzyn dziadka.

 

Na pogrzebie kuzyna dziadka,  dziadek zezwolił sąsiedniemu gospodarzowi na zebranie plonów z pola oraz jego ''dzierżawę'', jednakże szczególne warunki nie zostały omówione. W związku z takim stanem rzeczy, ów gospodarz już od kilku lat ''dzierżawi'' wyżej wskazaną ziemię, dzierżawi w cudzysłowie ponieważ pole uprawia zupełnie za darmo.

 

Mając powyższe na uwadze postanowiłem uregulować dzierżawę od strony prawnej poprzez zawarcie stosownej umowy w formie pisemnej oraz ustalenie z tego tytułu wysokości czynszu. (wskazać należy, iż podatek od gruntu ciągle pokrywa mój dziadek)

 

No i tutaj rodzi się mój problem oraz moje pytanie - na jakim poziomie kształtuję się czynsz za dzierżawę 1 hektara gruntu rolnego klasy IIIA w województwie warmińsko-mazurskim. 

 

Chciałbym, aby udzielili mi Państwo informacji dotyczących praktyk stosowanych przy ustalaniu czynszu, a mianowicie co muszę wziąć pod uwagę, żeby uczciwie ustalić jego wysokość. Z tego co wyczytałem to dopłata należy się osobie która faktycznie pole uprawia? Czy ustalaniu czynszu bierze się pod uwagę wyżej wskazaną dopłatę?

 

Pozdrawiam

 

PS: jeżeli temat umieściłem w złym miejscu proszę o wybaczenie i jego przeniesienie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Mam mozliwosc wydzierzawic 10ha łaki. Gosc chce 400zł/ha bierze doplaty placi podatek. Drogo czy bardzo drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zależy dla kogo i gdzie. Ja bym brał, ale to tylko moje zdanie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Zależy jaka laka jest czy dbane jaka trawa rośnie czy jakaś dziurawa itp. Ja bralem 100 zl za ha za laki tzw ptaszkowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Najpierw piszesz że brałeś 100zł za takie łąki teraz że dawałeś, kto Cię tam dojdzie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Bo jak mialem za dużo lak to oddawalem cześć znajomym ? Od @sołtys48 3 lata temu chyba tez bralem po 100 zl chyba laki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
Napisano (edytowany)

no jakoś tak było ...................

Jak jest nad stan to trza sobie pomagać Panowie ;)

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

19ha łąk torfowych. UR= ok. 13ha czynsz dzirzawny 5ton pszenicy/rok. Umowa 10 lat. Podatek i doplata Moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Co to za klasa? Zaraz gimnazjum zapyta czy czynsz za ha czy za całość:)

Macie też w niektórych przetargach zastrzeżenie, że ANR zastrzega sobie prawo do wyłączenia w wybranym przez siebie czasie części powierzchni z przedmiotu dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj