Zaloguj się, aby obserwować  
radek5314

problem z swiatlami w zetorze

Polecane posty

radek5314    72

mam problem z swiatlami roboczymi z przodu w zetorze 10540 sa one podlaczone na rozrusznik tak samo jak koguty, i koguty dzilaja a swiatla czasami tak a czasami nie, bezpiecznik laczy wsuwki dobrze siedza, to jakby cos nie łaczylo jak to naprawic? w lampach kable wszystko laczy to jakby cos sie zruszylo na dolach, i po jakims czasie dzialaja i znowu nie

Edytowano przez radek5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

to jakby cos nie łaczylo

 

 

To jest prawdopodobnie odp na Twój problem. Sprawdź całą instalacje, "poszarp" za kable na konektorach czy nie są luźno i tak po kolei cała instalacja do sprawdzenia. Możesz też podmienić włącznik dla sprawdzenia lub przekaźnik po pewnie na przekaźniku są. Tak to nie ma tak co się psuć w instalacji

Światła masz dorabiane czy one są oryginalne?

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

tylko co jak to sprawdzic gdzie to moze byc?


swiatła byly chyba oryginalne ale za doplata, wlacznik jest w kabinie przy pozycyjnych obok jeden kabel na + w rozrusznik drugi pod srubke na mase i na kkabelkach bezpiecznik 15a plaski samochodowy i tyle calej instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A sprawdzałeś przewody przy lampach? Czyściłeś i dokręcałeś masę i prądowy przy rozruszniku? Trochę nie do końca załapałem z opisu ale wygląda, że masz tylko włącznik bez żadnego przekaźnika na światła? Może ktoś się wypowie jak tam jest bo jeżeli tak, to rozważył bym zrobienie instalacji od nowa...

U mnie w fabrycznej instalacji na tylne halogeny zaciskałem wszystkie konektory od nowa bo wystarczyło lekko szarpnąć i kabel sie wysuwał.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

przy lampach jest ok najwyzej zobacze na rozrusznik ale musze tura odpiac bo ciezko jest tam podejsc, te przewody czym najlepiej przeczyscic prysnac jakims wd? ja reka ruszalem przy rozruszniku ok dzieki za info jutro popatrze jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Sa spreje di czyszczenia i konserwacji instslacji elektrycznych i tego piwinnes używać. Szukaj przekaźnika to on pewnie knoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że one zrobią więcej szkody niż pożytku... Co do samej instalacji, to mi to pasuje na montaż tych świateł przez serwis dilera, czyli ludzi nie mających zielonego pojęcia o tym co robią. Czyli te światła nie mają nic wspólnego z oryginałem. W niejednej szopie pana Zdzicha byłoby to lepiej zrobione. Natomiast co do szukania usterki, to miernik w rękę i sprawdzasz wszystkie punkty instalacji. A jak nie wiesz które to przewody i gdzie są prowadzone to sonda pojemnościowa i do dzieła. Sprawa do opanowania w maksymalnie 20 minut z przerwą na kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sakos2803    3

Te spreje pomagają na chwile a potem wszystkie styki jeszcze szybciej śniedzieją.Kiedyś spryskałem gniazdo od świateł było dobrze 2 tygodnie a potem zrobił się zielony osad czy nalot i słabo przewodziło. Był to preparat Kontakt --nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@rolstudent: masz odpowiedź powyżej. Akurat preparaty firmy Kontakt Chemie są do tego najlepsze, tylko trzeba umieć ich użyć. Właśnie powyżej masz przykład nieumiejętnego zastosowania i stąd problemy. Dlatego jak ktoś wie jak to zrobić to jak najbardziej, ale większość nie ma pojęcia dlatego odradzam stosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No bo powinno sie uzywac 2 sprejow. Czyszczącego i konserwujacego. Po wyczyszczeniu styków prysniecie ich nawet zwyklym dw40 jest wmiare dobrym rozwiazaniem. Ja czasem nawet uzywam tawotu w spraju. Dobrze on zabezpiecza styki wlasnje przed sniedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Na styki złącz od przyczepy to najpierw proponuję sprężarkę a następnie cienki śrubokręt aby bolce delikatnie (oby nie za mocno)porozszerzać we wtyczce i w gnieździe. Z czasem wtyczki za lekko wchodzą i nieraz widzimy to na światłach jak podczas jazdy jak przerywa.

Wszelkiego rodzaju spraye starać się unikać, prawie każdy płyn przyciąga kurz i bardzo szybko robi się we wtyczce błoto, wyjątkiem jest benzyna ekstrakcyjna lub płyny na bazie alkoholu bo one odtłuszczają i szybko wyparowują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

co do tych spray ja uzywałem do czyszczenia Penetrus odrdzewiacz to mi w kogucie masy nie łapało prysnalem i było ok wszystko, narazie nie mam jak dostac sie do tych kabli i popatrzec bo mam inne robote, ale ten traktor kupilem niedawno i poprzedni wlasciciel mowil ze jak go kupił z zagranicy to juz swiatłą te byly zamontowane, wyłacznik jest nad pozycjami/mijania , taki sam jest, a od kogutow na słupku prawym kakbiny jest zamontowany, mysle ze nie sa zle zamontowane, swieciły caly czas dobrze bez problemu nie raz ich uzywałem a teraz cos nie chca swiecic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sakos2803    3

Bierz miernik i mierz po kolei (bezpiecznik-włącznik,przełącznik-no i lampy)chyba ze masz przekaznik w co watpie to możesz go wymienić. Prostrzej roboty nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

mozesz podpowiedzic jak to sie mierzy bo ja stycznosci z elektryka taka nie mialem nigdy ;)  miernik jakis zwykly to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Jak nie wiesz jak posługiwać się najprostszym miernikiem to odpuść i to nie jest złość, ktoś kto ma pojęcie znajdzie ci problem w 15 min i na jakąś flaszkę weźmie a samemu możesz narobić więcej szkody niż korzyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj