Gość Profil usunięty

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt

Polecane posty

Arek    218

I Czemu ludzie są nie zadowoleni z tych M? Rozmawiając z dealerem oraz serwisantem to sprzedaż serii M w polsce wynosi ok 90% a R no to reszta tz 10%. Czemu jest tu taka dysproporcja?

 

Cena czyni cuda, tak samo dlaczego NH sprzedaje najwięcej ciągników? Bo są tanie.

 

JD też ma trochę podobnie bo eRek i wogóle ciągników powyżej 130-150km nie sprzedają dużo a na potęgę sprzedają się te tanie modele.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale taniej nie zawsze znaczy lepiej. Więc idąc tym myśleniem lepiej zainwestować więcej i kupić coś z serii R czy jednak pozostać przy tej serii M a może wgl wziąć coś używanego pod uwagę np 7720 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Kolego masz dwa JD jesteś zadowolony nie psują się to wiadome że kupisz JD choćby był znacząco słabszy niż  jego konkurent w tej klasie i ok. każdy bierze co uważa. Fajne pytania dajesz nie powiem R czy M a może 7720używane jak masz pieniądze tylko się zastanawiasz co lepsze to ja bym wybrał bez pytania Fendt 720Vario nowy pełna opcja ma podniesioną masę użytkową o 1t wzgl mnieszych modeli wzmocnioną przednią oś i wiadome że naj naj. Jak można myśleć nad używanym 7720 mając możliwość kupić bez trudu nowy przecież kto kupi ciągnik takiej mocy w takich pieniądzach i postawi go w garażu przecież używany 7720 w każdym roku robi minimum 1000mth a częściej 1500mth i myśleć nad zakupem grata do remontu co ktoś się pozbywa mając gotówkę na nowy, mając do wyboru M lub R to R wygrywa totalnie jeszcze dobierz pełną możliwą opcję z bliźniakami na dwóch osiach i będzie ok.


 

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego a do czego byłby mi potrzebne te bliźniaki? Nie widzę ich zastosowania w naszym gospodarstwie. Jak sądzisz która skrzynia byłaby najlepszym strzałem do ciągnika 6150r ? Pozostać przy sprawdzonym AutoQuadzie+ eco czy może zaufać marce i kupić ciągnik z przedkładnią albo bezstopniową albo DD. Która byłaby najlepsza wg ciebie? I czy amortyzacja kabiny jest dobrym rozwiązaniem czy jednak to nie dużo daje i lepiej pozostać przy normalnym układzie zawieszenia kabiny? Może wystarczy sam TLS+ ? Ostatnio czytałem że amortyzacja kabiny tak naprawdę nie daje za dużo i chciałbym skonfrontować te informacje z waszymy. Moim zdaniem amortyzacja kabiny to duży komfort i ułatwienie dla operatora ale zapraszam do dyskusji :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bierz bliźniaki bo później będziesz żałował. Ewentualnie 7720 + jakiś mniejszy może MTZ82 z ładowaczem czołowym wtedy dwa ciągniki to tak jak jeden porządny ma bliźniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety nie rozumiem twojego toku myślenia. Po co mi MTZ jeśli chcę tylko ciągnik o mocy 150km. Mam już 5720 i 6620 i jeden z nich ma tura. Idąc twoim tokiem myślenia to najlepiej byłoby kupić Mtz tylko jeszcze nie wiem czemu, ale nic raczej nie tracę. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kolego a do czego byłby mi potrzebne te bliźniaki? Nie widzę ich zastosowania w naszym gospodarstwie. Jak sądzisz która skrzynia byłaby najlepszym strzałem do ciągnika 6150r ? Pozostać przy sprawdzonym AutoQuadzie+ eco czy może zaufać marce i kupić ciągnik z przedkładnią albo bezstopniową albo DD. Która byłaby najlepsza wg ciebie? I czy amortyzacja kabiny jest dobrym rozwiązaniem czy jednak to nie dużo daje i lepiej pozostać przy normalnym układzie zawieszenia kabiny? Może wystarczy sam TLS+ ? Ostatnio czytałem że amortyzacja kabiny tak naprawdę nie daje za dużo i chciałbym skonfrontować te informacje z waszymy. Moim zdaniem amortyzacja kabiny to duży komfort i ułatwienie dla operatora ale zapraszam do dyskusji :)

 

Wg. mnie miękka oś super sprawdza się w jazdach po drogach na większych nierównościach a kabina znowu lepiej na polu tłumi mniejsze ale częściej występujące nierówności. Bez zastanowienia brałbym jedno i drugie.

Co do skrzyni to ja bym brał DD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Widziałem kiedyś taki filmik na YouTube niestety znaleźć nie mogę gdzie operator fendtem z amortyzacja osi przejeżdżał przez bale pokładane w odstępach. Ten fendt miał podpięty pług. jak jechał wolno pług załapał kontakt z podłożem potem przejechał maxi szybko i zero kontaktu. Zgadzam się z poprzednim tekstem kabina to uzupełnienie amortyzacji osi nie na odwrót.Co do tłumienia nierówności to tłumienie ich przez kabinę jest skuteczne przy małych prędkościach, czyli roboczych gdzie amortyzację osi z jakich powodów się wyłącza np przy turze. Rozmawiałeś już z dealerem skąd ta różnica w masie 6140r i 6150r.(może jest tak jak z case'm że w większych modelach najbiedniejszej skrzyni nie sadzają,a waga mniejszych modeli podana z lżejszą skrzynią). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie pytałem ponieważ ostatnio nie miałem kontaktu z dealerem. Ciągnik miałby być zakupiony na PROW. A co sądzisz o uciągu tego ciągnika tz 6150r ? Czy dałby on sobie radę z beczką ok 18000l i do tego np aplikator ? 

I tutaj teraz odniosę się do twojej wypowiedzi. Więc kabina nie jest wcale takim wielkim łał i jest to po prostu nie potrzebny koszt i dodatek ? Wystarczyłaby po amortyzacja przedniej osi ? Ciągnik ten będzie też bez tura jedynie tuz z przodu ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Ujmę to tak amortyzacja osi odpowiada za 80% komfortu a kabina za 20%.Amortyzacja osi wpływa na prace całego ciągnika bo trochę inaczej się dzięki niej prowadzi (nie oderwiesz się od fotela i w nic nie uderzysz), kabina wpływa tylko na komfort operatora i koryguje to czego nie załatwiła amortyzacja osi. Może i bez tura ale różne maszyny będziesz z nim agregował. Ja w maxxumie mam tylko amortyzacje kabiny i może mam przyzwoity komfort, ale za szybko z maszyna nie polecę bo tylko łomot by był i niestabilne zachowanie a z amortyzacja była by już bajka. Amortyzacja kabiny ma swoja wartość w polu, na wstecznym (bo tylne koło ci np wpada w dołek którego nie zauważyłeś). więc jeśli cie stać bież jedno i drugie. Choć gdyby ktoś mnie postawił w sytuacji albo amortyzacja osi albo kabiny wybrałbym oś. 14 tys na-pewno powinno być ok 18 tys szczerze powiem ci że nie wiem pociągniesz ale czy ze spalaniem wyjdziesz na ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Widziałem kiedyś taki filmik na YouTube niestety znaleźć nie mogę gdzie operator fendtem z amortyzacja osi przejeżdżał przez bale pokładane w odstępach. Ten fendt miał podpięty pług. jak jechał wolno pług załapał kontakt z podłożem potem przejechał maxi szybko i zero kontaktu. Zgadzam się z poprzednim tekstem kabina to uzupełnienie amortyzacji osi nie na odwrót.Co do tłumienia nierówności to tłumienie ich przez kabinę jest skuteczne przy małych prędkościach, czyli roboczych gdzie amortyzację osi z jakich powodów się wyłącza np przy turze. Rozmawiałeś już z dealerem skąd ta różnica w masie 6140r i 6150r.(może jest tak jak z case'm że w większych modelach najbiedniejszej skrzyni nie sadzają,a waga mniejszych modeli podana z lżejszą skrzynią). 

Tutaj macie przejazd jd z turem przez kłody z tls-em i bez.

https://www.youtube.com/watch?v=8VTAoEXRArg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego teraz mam 14tys i ciaga ha 125 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

wiesz beczki 18 tys to żadkość na moim terenie, ludzie podobnym sprzetem (mocowo)jak ten co chcesz kupić ciagają u mnie 12-15tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To moim zdaniem mają niewykorzystaną moc. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj