Zaloguj się, aby obserwować  
farmer321

Zetor 9245 - wibracje.

Polecane posty

farmer321    5

Witam. Posiadam zetora 9245(silnik ten sam co ma 80 tylko plus turbo) ostatnio robiłem remont i wymieniałem kolektor wydechowy i nowe turbo po wymianie ciągnik robił około godzinę turem na obrotach około 1300 -1500obr/min i następnego dnia pojechałem na pole i 3ha gruberowałem ciągnik chodził idealnie gładko bez dziwnych dźwięków wycieków itp. gdy wracałem do domu ciągnik wpadł w dziwną wibrację zaczęła kabina wibrować i gdy zajechałem do domu zdiagnozowałem że to łożysko na pompie wody bo wiatrak chodził na boki , Wymieniłem pompę wody założyłem wszystko tak samo jak było , sprawdziłem wszystkie koła pasowe nie posiadają dużego luzu . Myślałem gdy wymienię pompę wody ciągnik będzie chodził tak samo gładko i bez wibracji tak jak zaraz po wymianie turbo i kolektora ale nadal przez traktor przechodzi dziwna wibracja , wyczytałem że to może że przez niski poziom oleju przekładniowego więc go uzupełniłem na maxa ale wibracja nadal jest . Ciągnik wchodzi w te wibracje od 1100 obr/min i wyżej, poniżej 1100 obr/min chodzi normalnie , Koledzy poradźcie mi co to może być jak rozwiązać ten problem bo praca w takich warunkach nie jest komfortowa . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Nowe i mogło się posypać już ? To moze sprawdzić zdejmując ten wąż bliżej chłodnicy z turbo gdzie widac łopatki i sprawdzić luz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś jest gdzieś nie dokręcone i tak się dzieje, raczej turbina jak by była uwalona to by olej wyrzucała choć możliwe jest że jest nie wyważona bo i z takimi przypadkami się spotykałem jak chodziło o chińskie części ale coś wchodzi w rezonans przy tych obrotach, rada ustaw na obroty przy których to się dzieje i nasłuchuj wszystkiego łącznie z dotykaniem poszczególnych elementów może coś nie dokręcone np kolektor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Sprawdź dobrze czy to silnik wibruje czy kabina. Często własnie przyczyną wibracji są padnięte poduszki kabiny .Kąt wtrysku masz dobrze ustawiany? NIe sądzę zeby poluzowało sie koło zamachowe bo to były by juz poważne wibracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

coś jest gdzieś nie dokręcone i tak się dzieje, raczej turbina jak by była uwalona to by olej wyrzucała choć możliwe jest że jest nie wyważona bo i z takimi przypadkami się spotykałem jak chodziło o chińskie części ale coś wchodzi w rezonans przy tych obrotach, rada ustaw na obroty przy których to się dzieje i nasłuchuj wszystkiego łącznie z dotykaniem poszczególnych elementów może coś nie dokręcone np kolektor

 

Turbina była zamawiana z alledrogo sklep wystawiający napisał że jest to turbina niemieckiej firmy GRANIT , turbina oleju nie wyrzyca po patrzałem ale sprawdzę ją i zrobie tak jak mówisz żeby ustawić obroty i nasłuchiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

Sąsiad miał podobnie to szukali wszędzie tylko że u niego popukiwało i do tego wibracje. Po rozebraniu silnika okazało sie że wał pękł miedzy 3 a 4 cylindrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

GRANIT to tylko firma handlująca częściami do wielu maszyn, a pochodzenie tej turbiny obstawiał bym bardziej na kraje dalekiego wschodu np. Indie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

tak na logikę : turbina nie ma takiej masy a co za tym idzie bezwładności żeby wprawić bloki i kabinę w odczuwalne drgania , tak myślę


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zabalex
      Panowie jak wygląda orginalne mocowanie szyby tylnej  ramka z amortyzatorami i klamka Mile widziane zdjęcia 
    • Przez Marcin91
      Witam.
       
      Mam pytanie odnośnie filtrów kabinowych w grubym dachu Zetorów modeli 8111-16145. Czy ktoś z was je wymieniał? Swoje wyciągnąłem, bo są w opłakanym stanie i nie wiem czym je teraz zastąpić. Szukałem w sieci takich, niestety nie znalazłem. I się zastanawiam czy nie zastąpić ich filtrami powietrza z jakichś samochodów ciężarowych o podobnych wymiarach (ewentualnie skrócić z długości) albo stworzyć z cienkich kątowników ramkę o wymiarach filtra i zastosować jakiś materiał żeby trochę oczyszczał to powietrze. Co o tym myślicie?
       

    • Przez dzarjan8111
      Ktoś "mądry" kiedyś to wywalił z tego ciągnika a teraz jest dosyć głośno http://www.kubikzetor.cz/katalogy-zetor/ur-ii-crystal/8111-16145/rejstrik-29/blatniky-zvysene-38-pre-kabinu/?p=562 . Gdzie taką przegrode dostać ?
    • Przez damian123141
      jaka długość siłowników gazowych drzwi żeby pasowały. niestey poprzedni właściciel zdją je i nie wiem jakie były
    • Przez KaMaDiRxD
      Siemka wie ktoś czy do zetora 8011 mogę założyć kabinę od jakiegoś innego ciągnika bez jakiś wielkich przeróbek na mocowaniach i przede wszystkim od jakiego ciągnika chodzi oto żeby poprawić komfort
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj