Zaloguj się, aby obserwować  
Wojtek12345678

Co zrobić z zeszłorocznym żytem ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam,

Mam problem mam około 10 do 15 ton żyta z zeszłorocznych żniw które mam zmagazynowane, i tu pojawia się pytanie co z nim zrobić ze sprzedarzą nie tak będzie łatwo ponieważ próba wykryła jakiegoś małego nie widocznego gołym okiem robaczka i pani która w skupie sprawdzała żyto mówiła że gdyby nie ten ( pier**** własne słowa ) mały robaczek to nie było by problemu z kupnem i przyjęciem zboża.

 

Gorąco proszę o rade gdyż potrzebuję funduszy wiadomo jak to przed żniwami i chciałbym mieć juz powierzchnie magazynową przygotowaną na nowe plony :)

Może ktoś miał podobny problem proszę o jakieś rady namiary cokolwiek.

Z góry dziękuje !

 

Jestem Pomorskiego powiat człuchowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

może to małe wołki... :-} robaczki można zagazować albo uderz do innego skupu może pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Hmm wolek nie wiem poczytaj etykiety czy mozna pryskac zborze jakims srodkiem w magazynie na te wolki, woz do innego skupu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Z Człuchowa to do Słupska będziesz miał raczej daleko ale pod Słupskiem, kurzaj powinien wziąć.

Jak chcesz to mogę dać ci namiar na PW. Tylko nie spodziewaj się rewelacyjnej ceny.

Na przyszłość dobrze wyczyść magazyn i opryskaj zakamarki od robaków, wtedy żaden szkodnik nie powinien się przytrafić.

 

PS. na pierwszy rzut oka twój post jest śmiesznie podejrzany, jakby jakiś przedstawiciel skupujących chciał zniechęcić do magazynowania bo może jakiś czarodziejski robaczek się trafić i d*pa z ziarna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To albo rozjusxek moczny albo wolek

Przewiej to i dopiero wtedy prubuj komus to sprzedać. Generslnie bedzie ciężko bo wolek w odchodach zisrawia toksyny ktore sa dość trujsce. Popytaj ludzi co maja bydło moze w jakieś nizszej cenie to kupią. Tak pozatym przy soasaniu takiego zboża przed rozdrabnianiem balezy dodac detokstksnty. Choć by jakis benolit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

najszybciej to rozkruszek - jedyna opcja zagazowanie (pomieszczenie hermetyczne i 3 tygodnie w gazie) lub sprzedaż do elektrowni jako eko opał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niech przedzwoni do jakiejś gorzelni, prawdopodobnie wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soser111    1

Założę się, że jak uderzysz do jakiegoś rolnika z trochę niższą ceną, to od razu Ci weźmie.

Edytowano przez soser111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Spróbuj zwalczyć to ch*jstwo Actellic 500 EC. U mnie kiedyś był wołek zbożowy i nie dało się sprzedać. Od tego czasu stosuje kosztuje niedużo, a można wtedy spokojnie spać że ich nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Gorzelni W Starej wisniewce jak z płatnością ponieważ słyszałem głosy że trzeba z nim się "szarpać" o pieniądze

Ps, Ten mały robaczek to nie Wołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

To pewnie rozkruszek. Zadzwon do kogos kto wykonuje gazowanie, zaplacisz 300zl, poczekasz 7 dni i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj