Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

maxiben    23

binladen nie wkurzaj tobie moze wymarznac zreszta po co masz siac mi w zeszlym roku wiekszosc ozimin wypadla i zadna cena mi tego nie zrekompensowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Zostawcie biladena tabsa nie wzią dziś i gada od rzeczy teraz. A co tam takiego w Europie się dzieje że ma drożeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063

Zima w Anglii Niemczech ,Rosji na Ukrainie i to jeszcze nie koniec zimy i strat,straty mogą się dopiero pokazać.Myślę że Rosja już nie zbierze zapowiadanych 90 mln ton zbóż, w POlsce też rekordów nie będzie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

też tak myślę, a Rosja chce przecież odbudować zapasy kupując w Unii

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

można se teraz panowie tylko gdybać. jesli prognozy się sprawdzą to w połowie kwietnia będą siewy a to w miarę optymalny termin. Zeszły rok był ewenementem jesli chodzi o wczesność wiosny. Ceny myślę że będą wysokie, może 800 może 1000 za pszenicę ale to i tak dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

pojawiła się w ofercie pszenica paszowa w zacnej cenie 925 + vat loco Węgry + transport płatność zaraz po załadunku

 

jęczmień jary podrożeje? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Wczoraj przywiozłem mieszanke owsa z jęczmienem i pszenicą, przygotowaną do siewu po 750zł. Mam jeszcze zaklepane po 650zł/t też przygotowane do siewu.

W obawie o oziminy rozpoczeła się powolna podwyżka zbóż jarych.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063

Sianie pszenicy jarej w połowie kwietnia jest bezsensowne ,lepiej już jęczmień lub kukurydzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tylko ciekawe czy da się radę wogóle coś zasiać chociażby w połowie kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smola    0

Witam

Gdzie dobrze sprzedać żyto konsumpcyjne w mazowieckim?

jakieś prognozy na na temat cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja w tamtym roku siałem pszenice jarą po 20 kwietnia i specjalnie nie zauważyłem jakiegoś znacznego spadku plonu w porównaniu do tej sianej przed 20 marca bo też wtedy siałem. Z 10 dni później skosiłem, jakby w tym roku coś wymarzło to też pszenice siaje choćby i 20 kwiecień był bo co później z tym jęczmieniem zrobić teraz już niezbyt jest gdzie sprzedać. Dobrze, że miałem możliwość załadowania na tira to poszedł w Polske.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

za ten jęczmień myślę, że dobra cena, ja też sprzedawałem 2 tyg temu po 835 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistal44    0

dobrze gadasz, ja też mam nadzieję że wymarźnie, mniej roboty, więcej pieniędzy. a tak jak wymarźnie to masz dużo zboża, cena marna i czekać trzeba długo na odpowiedznią cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Masz racje kolego jak wymarznie będzie mniej roboty i więcej pieniędzy.

Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą...żal.

 

U mnie jęczmień 780 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

sprzedam pszenżyto 870+vat 21t

żyto 7t 710+vat

http://www.rolpetrol...otowania/zboza/

 

 

powiat czarnkowsko trzcianecki gmina Połajewo

604166715

 

Niewiem czy durnia znajdziesz jakiegoś na taką cena jak narazie nie realne.

 

@lukaczmarek z psychiatryka, z psychiatryka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tu niektórych sie czyta to normalnie brak słów.... jak ktoś lubi to niech sieje pola 2 razy;) Gratuluje solidarności "PseudoRolnikom z psychiatryka" z resztą społeczności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

dobrze gadasz, ja też mam nadzieję że wymarźnie, mniej roboty, więcej pieniędzy. a tak jak wymarźnie to masz dużo zboża, cena marna i czekać trzeba długo na odpowiedznią cenę

 

Zdecydowanie popieram kolegę ,i zaraz na przesianie ozimin cena by wróciła do normalności około 100zł, jeszcze i słoma powinna sparcieć by bela kosztowała około 50zł


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

@Tomek90 realne dziś poszedł cały jęczmień jary po 900 brutto z dowozem

(dzwoniłem też do handlarza po ile może mi przywieść żyto woła twardo 760 zł, a co do cen pszenżyta zerknij na rolpetrol jakoś nie mam aż tak kosmicznej ceny, i moje pszenżyto jest bardziej pod pszenicę genetycznie (Magnat)

2. pszenica nie wiem czy zauważyłeś drożeje w ofertach rolpetrolu - 3. ja nie samarytanin że mocznik po 1750 będę płacił a zboże ~500 sprzedawał, zmienią się realia zmienię ceny

4. ja mam tych zbóż jak na lekarstwo to nie ziembi mnie to ani parzy - cały silos pusty cóż to jest dobrze podłoga zasypana (a wierz mi miałem lata lepszy plonów o wiele ) więc prawo popytu i podaży

 

a kolejny dowód TRANSAKCJE SESJA 2013-03-15-11 Baza Ilość (t) Cena netto (zł/t) śruta słonecznikowa zg z PN z dostawą 25 1110 żyto konsumpcyjne zg z PN z dostawą 100 t 710netto

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Masz racje kolego jak wymarznie będzie mniej roboty i więcej pieniędzy.

Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą...żal.

 

U mnie jęczmień 780 netto

 

nie martw si ę p o żniwach bedzie 1000 t bo owsy i pszenice jare nie wypalą a większość pól obsiana pszenżytem i żytem bo słomka droga była także z jęczmieniem bedzie deficyt heh


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ja też mam nadzieję, że u ciebie wymarznie. Zawsze to kilka ton mniej na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj