Skocz do zawartości
coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

WHATEVER

PawelWlkp    333

Dokładka prawie pewna. Ja poczekami 100 taniej wstawie. Będzie większa szansa zarobić, a mniejsza dołożyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysiek3110    149

u mnie dziś 4,50 + vat (nie wiem dokładnie bo to znajomy ojcu gadał - co najmniej przez 3 ludzi przeszło..)

Krystian86    5

Cena na jutro ma byc niby 4,5+ Vat ale ile bedzie ostatecznie to sie okaże. Spadek o 20 gr w ciągu tygodnia.

Michalmeer    366
Napisano (edytowany)

Trzody brakuje i to słyszałem juz od wielu ludzi .. To co sie teraz dzieje to zagrywka wykozystali to ze ruski nie biorą mięsa .. Cena leci ostro dla mnie to dziwne .. Mam nadzieje ze kiedys te wielkie koncerny będą się prosić o świnie .. Przyjdzie taki czas .. Zobaczycie

Edytowano przez Michalmeer

Prosić to się może świnia. Poradzą sobie sami, własna baza surowcowa to domena coraz większej liczby ubojni i zakładów mięsnych.

cover    8

Łódzkie zakład przetwórstwa mięsnego "Rzeźnik" 4,5 + vat za żywą. Food Service 5.8 za klasę E. Wczoraj jeszcze po 6.1 były...

haper    0

Ruskie dzisiaj częściowo znieśli embargo na produkty przetworzone.Pośrednicy robią kasę.Pewnie Putynowi pomnik postawią.

Jurmiczek    11

Zakłady dają do zrozumienia że zakaz nie dotyczy tylko zakładów ale także hodowców czego inni nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć i krytykują zakłady które nie są nic winne blokady eksportu.Fakt że dodyczy to tylko zakładów eksportujących a nie małych lokalnych masarni które na tym żerują.

Tomasz78    321

Oj żerują półtusza z takiego zakładu lokalnego dochodzi nawet do 9 zł .

Marcincc360    55

Dolnysląsk 4.40 plus vat

odbiorca mówił wczoraj że odemnie weźmie po tej cenie a od dziś po 4 zł masakra..

jan2130    17

Witam panowie wczoraj pojechały po 4,70+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski spadek o 20gr podziękowała nam Rosja za czyny udział na majdanie

BartekM    17

Tylko zwe zakład zejdzie z ceny i moze jeszcze nie dołozy a nami kto sie zainteresuje, jak nasz minister kochany juz walczy o rekompensaty dal przedsiaebiorców a nie producentów.

muoodyy    2

czytając te posty to wesoło nie jest. ale tak jak ktoś już wyżej pisał, zysk ze świń powinno sie liczyc z całego roku a nie z danego tygodnia. ja świnie trzymam juz od kilkunastu lat, a od kilku lat zaczalem sie bawić w duńczyki bo wszystkie lochy musialem zlikwidowac bo od pewnego rolnika przywiozłem sobie nosoryjówke. rocznie odstawiam 700 sztuk a od grudnia kupuje zboże. co prawda teraz nie ma zysku wcale bo żeby z duńczyka chociaz na chleb zostało to musi byc co najmniej 5 zł. ale biorąc pod uwage rok poprzedni gdzie można powiedziec wiosną latem i jesienią cena była super przy swoim zbozu, przy warchlaku za 300 zł, spokojnie 200 zł zostawało w kieszeni. także naprawde szło zarobić tym bardziej jak ma sie stalego odbiorce i dostawce warchlaków. a jak w każdej dziedzinie, nadszedł kryzys, niewiadomo czy chwilowy czy nie ale trzeba przetrwać. ja tydzien temu sprzedalem duna za 5 zł takze na chleb mi zostalo a w poniedziałek ma przyjechac po reszte i juz we wtorek wchodzi kolejna setka. ja sie nie poddaje i nie martwie sie tym że ludzie przestawają świnie trzymać bo dla mnie to lepiej;). do tego trzymam 40 szt bydła także idzie żyć;)

PawelWlkp    333

Ja poczekam ze wstawieniem aż się sytuacja wyklaruje. Zboże sobie może poleżeć do żniw daleko. Jakby nie daj boże te dziki przyplątały się do nas, a nie na litwe to jest pozamiatane. A dzików to ostatnie lata mamy urodzaj.

walkol    33

4,3 netto i połowa świń ze skupu do domu bo nie potrzebne, ale dziady , chyba trzeba pognać tego kupca bo wali w h*ja na całego

saszeta    73

czytając te posty to wesoło nie jest. ale tak jak ktoś już wyżej pisał, zysk ze świń powinno sie liczyc z całego roku a nie z danego tygodnia. ja świnie trzymam juz od kilkunastu lat, a od kilku lat zaczalem sie bawić w duńczyki bo wszystkie lochy musialem zlikwidowac bo od pewnego rolnika przywiozłem sobie nosoryjówke. rocznie odstawiam 700 sztuk a od grudnia kupuje zboże. co prawda teraz nie ma zysku wcale bo żeby z duńczyka chociaz na chleb zostało to musi byc co najmniej 5 zł. ale biorąc pod uwage rok poprzedni gdzie można powiedziec wiosną latem i jesienią cena była super przy swoim zbozu, przy warchlaku za 300 zł, spokojnie 200 zł zostawało w kieszeni. także naprawde szło zarobić tym bardziej jak ma sie stalego odbiorce i dostawce warchlaków. a jak w każdej dziedzinie, nadszedł kryzys, niewiadomo czy chwilowy czy nie ale trzeba przetrwać. ja tydzien temu sprzedalem duna za 5 zł takze na chleb mi zostalo a w poniedziałek ma przyjechac po reszte i juz we wtorek wchodzi kolejna setka. ja sie nie poddaje i nie martwie sie tym że ludzie przestawają świnie trzymać bo dla mnie to lepiej;). do tego trzymam 40 szt bydła także idzie żyć ;)

200 zł na świni :blink: ? Większość rolników nawet swojego zboża nie ma za darmo

kilka razy próbowałem policzyć jaki jest zysk z prosiaka po 300zł żywionego nawet swoją mieszanką paszową. Pełnoprcjowych z zakupu chyba niewielu stosuje

PawelWlkp    333

Duzi często stosują pełnoporcjowe. Zyski to można sobie wyliczać. Jak chcesz komuś wyliczać zysk jak bladego pojęcia nie masz o jego kosztach.

muoodyy    2

tak. 200 złotych była na świni jak dostałem po 6,20 za żywą wage we wrześniu i początku października... a długi czas cena powyzej 5,5 sie utrzymywala takze szło zarobić. czasem po 10, 15, 20 tys na odstawionej setce oczywiście odliczając kilka stówek na upadki

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez pro2006
      Drodzy użytkownicy, jeśli w ostatnim czasie mieliście do czynienia z budową garażu i moglibyście mi przybliżyć orientacyjny koszt. Wiadomo, co do złotówki nie da się tego określić. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania się do budowy garażu wymiary to 25x11 i 4,5 metra ściana (tył i szyty w pełni zabudowane z przodu 5 wrót ) mile widziane byłyby podpowiedzi odnośnie sposobu wykonania więźby dachowej (stal czy drewno)  jak myślicie wystarczy na taką inwestycję około 70 tys zł (bez zalewania posadzki), mamy ograniczony budżet w tym roku, a nie chcielibyśmy się pchać w kredyty