robi57362

mtz problem z wałkiem wom

Polecane posty

kris148a    89

Pilne, Witam, żeby nie zakładać nowego tematu. Po wyciągnięcie napędu wom okazało się że koło zębate talerzowe o numerze 70-4202043 ma wyrobione żeby tam gdzie wchodzi na wałek 70-4202044-A i wychodzi na to że nic nie da jeśli wymienię aby samo to koło talerzowe zębate. Musze tez wymienić ten wałek i teraz moje pytanie czy da się to zrobić od tyłu gdzie wyciaglem ten mechanizm wom? Skrzynie robiłem parę dni temu i już ją przykrecilem to nie chciał bym teraz jeszcze raz jej wyciągać. Proszę by podpowiedzieli koledzy którzy już to robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Tak można i trzeba to zrobić od zadka. Za tym kołem jest śruba (na rycinie nr36, 37) wkręcona w korpus obudowy mostu, trzeba ją wykręcić żeby nie blokowała całości mechanizmu i wyciągasz jedno i drugie. http://agrotrade.home.pl/inkontrahent.php?g=473

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Dobrze kolego to wiem ale jest na końcu tego walka od strony skrzyni ten przełącznik od wom zależne i nie zależne i to mi chyba spadnie? To się trzyma na tym wałku na kulce ze sprężynką. Ta kulka ma za zadanie trzymać pozycje jaką ustawimy (czy wom zależny czy nie zależny) Widełki będą to trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

A jeżeli tak jak piszesz przełącznik pójdzie w górę to to sprzegielko wom zależny nie spadnie bo ta kulka będzie go trzymać. Zrobiłem remont silnika włącznie z wymianą bloku, remont skrzyni, wymiana hydrauliki i na koniec zostawiłem sobie przerobienie wom na szeroką i wąską taśmę a tam niespodzianka bo na koło talerzowym i tym wałku ząbki tak ujechane że nie mógł bym spać jak bym to tak zostawił.
Damian po zdjęciach z twojej galeria wnioskuję że mechanikiem jesteś. U mnie to koło talerzowe zębate tak wgryzlo się w ten wałek że będę musiał wszystko razem jakoś wyciągnąć. Kasy teraz utopilem w ten ciągnik to robię wszystko co zauwaze żeby potem znów nie stać jak robota. A pytanko jeszcze mam, uszczelke pod głowice kupiłem całą taką metalową, świeci się cała jak chromowana i składa się z kilku warstw. Do niej też te teflony muszą być?
A i jeśli wymienię bębny i taśmy to wszystko będzie pasować bo tak się zastanawiam że zmieni się środek taśmy a co za tym idzie te śruby regulujące którymi się reguluje naciąg taśm mogą nie byś pionowo względem taśm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Patrząc teraz na zdjęcie tego walka to on tak jest zrobiony że ja nie ściągnę tego koła talerzowe go samego tylko muszę razem z tym wałkiem bo końce tych ząbków są wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tak, koło talerzowe nakładasz od cieńszej strony wałka i jeżeli dobrze pamiętam jest ryglowane na nim pierścieniem. Z tuleją sprzęgła kłowego nie pamiętam jak robiłem, czy luzowałem widełki, czy też sprzęgałem na zależne i wyciągałem sam wałek. Zwłoki wałka mam w garażu, więc spojrzę przy okazji, może mnie oświeci.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Bo wydaje mi się że jeśli sprzęgło zostało by to kulka i sprężynką by wypadła.To co trzyma zadaną pozycje. Będę to robił w poniedziałek bo teraz już w trasie jestem. Spróbuję widełki podnieść żeby całość wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Po obejrzeniu wałka też podnosiłem widełki, bo poprzedni właściciel przyspawał :lol:  tuleję w pozycji niezależne.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

No ja zjade podobno we wtorek bo wyjazd mi się przedłuża to będę to wyciągał, części już przyszły więc trzeba to wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      mam MTZ-a z 80 roku. mam problem z przekażnikiem. nie mogę go włączyć. odkręciłem ztyłu ten dekiej z końcówką WOM bo myślałem że rozsypały się wałeczki zabezpieczające ale okazało się że wałek wychodzący ze skrzyni obraca się swobodnie. jaka może być przyczyna? może ma ktoś schemat WOM-u ? bardzo proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj