Polecane posty

Adrian98    1

Witam mam pytanie do właścicieli claasa megi 202. Interesują mnie opinie i dane techniczne tego modelu oraz różnice między 204. Bardzo potrzebne mi te informacje ponieważ jutro jadę oglądać ten kombajn. Powiedzcie może jakie są najczestrze usterki i na co zwracać uwagę podczas kupna takiej maszyny. Będę naprawdę wdzięczny z wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

202 od 204 różni się chyba tylko silnikiem a na co zwrócić uwagę hmm na elementy robocze jak przy każdym kombajnie stan cepów, w jaki stanie jest klepisko ?, jak kosił kukurydze to stan podsiewacza radził bym sprawdzić panewki na wytrząsaczach bo 1 sztuka kosztuje ok 200 zł a jak trafi komplet do wymiany to 2000 piechotą nie chodzi, stan elektroniki, no i hydostatu

ja w swojej medze 204 II w 5 lat wymieniłem :

Panewki wytrząsaczy zaraz jak kupiłem przed pierwszym sezonem bo miały luzy

tuleje metalowo gumową wytrząsaczy, pas sieczkarni i tryba w przekładni kątowej rury wysypu


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W tabelce którą podałem wyraźnie widać że oprócz silnika różni się długością wytrząsaczy, powierzchnią sit, pojemnością zbiornika ziarna , rozmiarem kół. Wniosek z tego że jest sporo mniejszy od 204.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICHELIN
      Witam was koledzy Mam do was prośbę abyscie doradzili kombajn. Więc tak mam 70ha i dwa Bizony ZO56. Tegoroczne zniwa przechodzą jakoś tak sobie i pozostało mi jeszcze 6ha pszenicy. Bizony jak narazie to idą super ale pogoda nie pozwala i to się ciągnie i własnie na te 70 ha i 30 usług to te 2 Bizony to za mało. Kosi się wiecznie i ojciec chce kupić kombajn Najpierw sprzedać Bizony, dołozyc i kupic Claasa. Chcemy tylko taki kombajn:
      - Claas Mega 204 II
       
      I mam do was pytania czy ten kombajn nie będzie za duży na te pare hektarów???
      A bardziej interesujace mnie pytania to takie:
      -wydajność kombajnu tzn ile ton zboża sypnie na godzinę???
      -awaryjnośc???
      -jaki jest w nim komfort w skali od 0-10???
       
      I na te pytania chciałbym odpowiedz:) Jakiś rok temu tato był w PGR i mieli tam dwa 204, BS i takiego starszego hollanda. Prezes mówił, że BS jako polska maszyna to ma duży przerób ale obok Claasa to sie kryje. Powiedział, że 204 to BS bierze w locie. No więc ojciec chce tylko mege 204 z hederem 4.5. Co o tym sądzicie???
      Jeżeli ktoś coś wie o 204 to proszę o wypowiedź, a i prosiłbym też o jakieś dane od 208.
       
      Pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedź:) Bardzo dziękuję
    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
    • Przez Rafi1
      Witam mam prośbę do urzytkowników kombajnu claas mega 204, chciał bym się dowiedzieć jak ustawiać sita ,czy mogę ruszać nim z każdego biegu żeby nie uszkodzić sprzęgła , jakimi obrotami najlepiej kosić pytam bo przesiadłem się z mercatora 75 na megę i nie wiem jak to wszystko poustwijać jeśli możecie to prosiłbym o informacje:) dodam że posiadam też system gurski:)
    • Przez RoLLand
      Witam. Czy ktoś z was wymieniał kiedyś uszczelniacze tłoczków hamulcowych w/w modelach??? U mnie w MAXI sa już spękane i musze kupić nowe ale cena mnie przeraża... komplet na obie tarcze to koszt około 4-5 tyś zł. Ciekawe za co... Za 8 uszczelniaczy?? Porażka. Szukam jakiś tańszych zamienników. Znalazłem już uszczelnienia z AUDI 100 które prawie są takie same ale jednak nie da się tego załozyć. Moze ktoś miał taki problem i znalazł jakieś mniej kosztowne rozwiązanie???
    • Przez roxor
      Witam panowie mam problem i proszę o waszą pomoc bo już nie wiem co może być otóż mój problem polega na tym iż moja sieczkarnia strasznie się grzeje podczas gdy tne qq i już nie wiem co może być wymienilem olej w silniku zmieniłem paski na pompie wodnej filtr powietrza czysty chłodnica czysta wyjolem termostaty pompę wody patrzyłem i ładnie ciągnie wodę w maszynie silnik nie dymi nie jest słaby pali na dotyk nie widać żadnych oznak wskazujących na jakieś uszkodzenie silnika noże oczywiście wyostrzone stalnica przysunieta odpowiednio gniotownik ma szczelinę 8mm dodam jeszcze ze w zeszlym sezonie przechodziła do samego końca i nie miała żadnego problemu z grzaniem ani nic takiego czy ktoś już miał taki problem lub wie gdzie jeszcze mógł bym szukać przyczyny?... Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj