Zaloguj się, aby obserwować  
roxor

Claas jaguar 695 mega Grzeje się.

Polecane posty

roxor    0

Witam panowie mam problem i proszę o waszą pomoc bo już nie wiem co może być otóż mój problem polega na tym iż moja sieczkarnia strasznie się grzeje podczas gdy tne qq i już nie wiem co może być wymienilem olej w silniku zmieniłem paski na pompie wodnej filtr powietrza czysty chłodnica czysta wyjolem termostaty pompę wody patrzyłem i ładnie ciągnie wodę w maszynie silnik nie dymi nie jest słaby pali na dotyk nie widać żadnych oznak wskazujących na jakieś uszkodzenie silnika noże oczywiście wyostrzone stalnica przysunieta odpowiednio gniotownik ma szczelinę 8mm dodam jeszcze ze w zeszlym sezonie przechodziła do samego końca i nie miała żadnego problemu z grzaniem ani nic takiego czy ktoś już miał taki problem lub wie gdzie jeszcze mógł bym szukać przyczyny?... Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Sprawdź czy wskaźnik nie oszukuje. To dziwne... może układ chłodzenia brudny w środku. Nie mam pomysłów więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W niektórych silnikach wyjęcie termostatu bardzeij szkodzi niż pomaga więc lepiej miec to sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Zaraz tam nic nie zaszkodzi silnikowi jak wyjmiesz termostat. Chłodnica była już robiona kiedyś??? Stawiałbym na chłodnice,kanały pozatykane. Przewód nie jest zatkany od chłodnicy ale ten dolny. Olej do silnika lałeś z beczki czy z baniek nie robi się smoła?Nie ciekła chłodnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

ja miałem podobny problem tylko w innym sprzęcie. Zrobiłem wszystko co i TY. Nic nie pomogło. Okazało sie jednak że dokny przewód od chłodnicy być zatkany/zamulony do połowy swojej średnicy. Po wymianie przewodu problem ustąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Do chłodnicy już nalalem środka czyszczącego chłodnice ponieważ też myślałem ze jest gdzieś zanieczyszczona ale jak maszyna pracuje to gdzie by jej nie dotknąć wszędzie jest gorąca czyli powinna mieć przepływ wszędzie mało tego to jak by chłodnica była bardzo zanieczyszczona to pompa wodna by zaciągala węże a tam nic takiego się nie dzieje.

Co do oleju to lalem z banki i jest czysty nic się z nim nie dzieje. A termostat wyjolem dlatego ze z termostatem też się grzała. Już nie mam żadnego pomysłu na ta maszynę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Tam w tych silnikach Mercedesa na tłoki od spodu wstrzykiwany jest olej ,może przytkały się dysze i nie idzie olej ,nie chłodzi tłoków i silnik łapie temperaturę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wylej płyn i zalej go wodą- to najprościej teraz zrobić. Napisz jakiego koloru jest i jak smakuje??

Moim zdaniem coś prostego jest chyba że kanały w głowicy się pozatykały.

A może masz ogrzewanie w kabinie i masz nie odpowietrzoną nagrzewnice (zrób maksymalne na powera ogrzewanie)????

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

woda jest koloru rdzawego jak smakuje nie probowałem a co do ogrzewania to faktycznie jest w kabinie ale juz je odpowietrzałem i bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Napęd wentylatora jaki jest? na sztywno czy przez sprzęgło wiskotyczne, jak przez sprzęgło to obstawiał bym to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja bym z doswiadczenia obstawil chlodnie jest zabrudzona lub ma blaszki powyginane. wedlug mnie jak sie sieczkarnia juz grzeje to najlepiej chlodnice wyczyscic przewodem z woda i zwykla koncowka ogrodnicza by strumien wody byl skoncentrowany. mozna powietrzem ale na zabrudzona chodnice to malo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez peewee1984
      Witam. Zastanawiam się nad zainstalowaniem w Jaguarze 690 SL instalacji do aplikacji zakiszacza podczas koszenia kukurydzy. Znalazłem na portalu taki zestaw:
      https://www.olx.pl/oferta/aplikator-zakiszania-pryzma-prasa-przyczepa-80-litrow-12v-fv-gw-ce-CID757-IDeUebB.html#85fc8da59d;promoted
      Pytanie do użytkowników, jak się taki sprzęt spisuje? Czy pompa elektryczna zda egzamin przy ciągłej pracy? Szukać jakiegoś firmowego sprzętu czy i ten spełni swoje zadanie? A może jakiś mały opryskiwacz zainstalować i napęd pompy zrobić silnikiem hydraulicznym? 
      Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj