MlodyRolnik100

Ciągnik do gospodarstwa.

Polecane posty

Witam otóż mam problem z wyborem ciągnika, ciągnik ma być teoretycznie tylko do wozu paszowego ponieważ mój 3-p powoli wymięka xD jak duzo się dożuci ma problemiki z nim:). Hmm co mogę więcej powiedzieć, moze to ze prosze o pomoc w wyborze ciągnika chodzi o model,markę tylko najlepiej kogoś kto robił ma taki albo coś a nie po ładnym wyglądzie(też było by miło jakby miał wygląd) xD ale tak ciągnik musi mieć kabine obowiązkowo bo nie wyobrażam sobie rozdawac wozu ciagnikiem bez kabiny np w deszcz(koszmar), ciagnik powinien miec moc 70 najmniej a mysle tak 85 MAX ciągnik najlepiej BEZ przedniego napędu poniewaz możliwe że będzie wykorzystywany do rozkopywania burolów, ciągnik ma w miare nie dużo palic(wiem każdy tak by chciał ale w miarę możliwości) silnik żeb by dobrej firmy i żeby nie padł(np John deere). Hmm to chyba wszystko jeszcze z mojej strony dodam że oglądałem(narazie tylko na stronach z nimi osobiście jeszcze nie bo nie zdecydowałem sie na konkretny) oto one: John Deere 2130, Deutz Fahr DX85N co myślicie o tych ciągnikach ? Proszę o wypowiedzi każdego ale najlepiej niech to będzie osoba co miała z tym styczność :) nie raz nie 2 oczywiśćie albo osoba co jej sąsiad powiedział silnik żyleta 0 oleju bierze pali prawie nic itp bo takie opinie kazdy mówi xD tylko z pewnego i świadomego żródła.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez MlodyRolnik100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam :) nie dopisalem najwazniejszego cięki kolego za zwrócenie uwagi :P na ciągnik chciałbym wydać tak no max 20tyś moze max 22tyś PS.. wiem że kokosów nie będzie ale on ma i tak chodzić prawie tylko przy wozie paszowym jak już wspomniałem.

Edytowano przez MlodyRolnik100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

O dżonym nie się nie wypowiem ale o DX 85 którego posiadam mogę powiedzieć że to mało awaryjny ciągnik wszystko mechaniczne silnik 5-cyl chłodzony powietrzem bez przedniego napędu dostaniesz w tej cenie napewno taki model jest oszczędny i prosty w obsłudze.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc rozważę wasze opinię :) i propozycje ale proszę abyście np napisali ich wady zalety spalanie itp czy mają różne prędkości wałka (on głównie w WOM-ie bedzie chodził) :)

 

aa jeszcze dodam coś :) nie interesują mnie żadne ciągniki z firmy Ursus ani Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli chodzi o DX85 prędkości masz dwie 540 oraz 1000 i wychodzą dwa oddzielne wałki do tego na każdym inne obroty i to chyba jego wada jak i zaleta wada ponieważ żeby zmienic obroty trzeba przełozyć wałek ( ale to wada do zniesienia bo szczerze mówiąc mi to nie przeszkadza z racji tego że jak coś podpinam to wiem na jakich obrotach będę pracował ) zaletą tego jest że w razie draki jak ukręci się wałek ( a znam takie przypadki w MF-ie u sąsiada) to zawsze można przełożyć na ten drugi. Jeśli chodzi o spalanie to w prasie rolującej bo generalnie przy niej dużo chodzi to w 8l na godz się wyrobi w kosiarce 6,5l-7l.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

MF675 - mam takiego, silnik w amire ekonomiczny ale o 2 tyś obr, naprawy dość tanie, dużo części od ursusa pasuje, minus to delikatna hydraulika i kosztowna w naprawie, za to duży plus za bardzo wydajną hydraulike.

Fiat 780 - rocznik 77 stary ale naprawde jar, sporo mocniejszy od mf 675, zrywny i to bardzo , oszczędniejszy jak perkins, prosta i zwarta budowa, części do kupienia w necie bez problemu lub serwis new holland i tam też nie zabijają cenami.

U mnie oba ciągniki mają wom 540 ale sa wersje co mają obie prędkości 540 i 1000, ogólnie oba ciągniki polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż jak mój temat cieszy się spory zaangażowaniem to mam do was pytanie na ile byście wycenili ciągnik: Same Roller 70dt(km) 3cyl chłodzony powietrzem turbina 2004 rok 4213moto godzin Tur 4 Udźwig 1250kg skrzynia 24/12 wałek przekaźnika mocy 540/540eco/1000 obciążniki na koła łącznie 160kg max prędkośc 40km pierwszy właściciel kupiony od dealer "Savona" . I jeszcze planuję zakup ładowarki teleskopowej i mam problem jaką markę/model , lecz problem w tym że nie wiem ile bedę miał pieniędzy do dyspozycji(zależy oid tego z aile sprzedam Same) + tam oczywiścię będe dokładał do tego ładowarkę planuję zakupić w granicach 80-110 tysięcy proszę o wszelkie opinie ,dane (typu udźwig konie mechaniczne itp) i też o spalanie,ceny części awaryjność i ogólnie wszystko :) to już raczej ten kto ma większa stycznosć z tym będzie wiedział bardziej :). z góry dzięki .

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Co do teleskopa miesiąc temu kupiłem Manitou MLT 634 120 LSU (6 metrów podnosi, 3,4 tony, silnik perkins 120 km), jak do tej pory przerzuciłem nią ok 250-300 ton i zatankowane było ok 80 litrów jak dobrze pamiętam i jeszcze jest paliwo, rocznik 2004, w komplecie był ori łyzko krokodyl.

Co do cen to są naprawde różne, ja kupiłeł 4 km od siebie ;), jak patrzysz w necie po cenach to ja dałem brutto mniej niż inni cenią netto ;)

Jak na razie wszystko sprawne a mire, jedynie dobrze wyczyścić i wymienić tłumik drgań między silnikiem a przekładnią kątową bo to akurat w każdej hałasuje (koszt chyba 2500 zł).

 

po tym okresie już wiem że też pozbywam się tura z 80 km ciągnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Pozbyć się tura w sensie odstawić go na bok czy sprzedać ? bo jak sprzedać a ładowarka się popsuje to zostają widełki w rączkach ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie no problem ponieważ mam John Deere 5100R z łądowaczem czołowym MX zakupiony w 2013 rok(nówka) i wiecie o to się nie boję xD a może ktoś się zna na cenie mojego Rollera? w necie widziałem prawie identyko oto link:http://olx.pl/oferta/same-roller-z-turem-nie-zetor-CID757-ID4AD2p.html#5424700b53 <--- oto link jak by co to nie mój ciagnik i nie moje ogłoszenie to co podałem w linku ale moj jest dosłownie taki sam taka sama moc taki sam tur ten sam rok nawet obciązniki na kołąch takie same xD i powiedzcie czy tyle samo cenić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe a co mniej czy więcej powinienem oczekiwać? :) proszę o więcej odpowiedzi w sprawie 1 sprawy czyli traktorka pod wóz paszowy ponieważ to będzie moim 1 zakupem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z znalezieniem danych technicznych MANITOU MLT 634 znaczy tam jest wysokość podnoszenia itp ale mi chodzi o szerokość ponieważ mam wjazd do oborki 2.6(niecałe) i sie obawiam o to że Manitou są za szerokie PS.. wolałbym nie dostać info z stron tylko jeśli ktoś posiada Manitou(może być inny model ale teleskopowka) to żeby napisał model i szerokość a i jeszcze jeśli ktoś chce to proszę też o szerokość takich ładowarek jak Manitou,Merlo,JCB,Massey Ferguson :) jesli chodzi o modele ladowarek to tak konie mechaniczne miedzy 110-130 a udźwig minimum 3 tony(3-3.5) prosze was bardzo o pomoc :)

 

Witam mam problem z znalezieniem danych technicznych MANITOU MLT 634 znaczy tam jest wysokość podnoszenia itp ale mi chodzi o szerokość ponieważ mam wjazd do oborki 2.6(niecałe) i sie obawiam o to że Manitou są za szerokie PS.. wolałbym nie dostać info z stron tylko jeśli ktoś posiada Manitou(może być inny model ale teleskopowka) to żeby napisał model i szerokość a i jeszcze jeśli ktoś chce to proszę też o szerokość takich ładowarek jak Manitou,Merlo,JCB,Massey Ferguson :) jesli chodzi o modele ladowarek to tak konie mechaniczne miedzy 110-130 a udźwig minimum 3 tony(3-3.5) prosze was bardzo o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jutro zmierzę i Ci napisze jaką ma szerokość

Co do silnika w mlt 634 to miałeś 100 km i wersje LSU 120 i ta radziłbym Ci szukać bo nawet przy 120 potrafi nieźle silnik przydławić :D a spalanie straszne nie jest ( o ile ktoś nie trzyma cały czas buta na pedale gazu do końca :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę o dalsze sugestie w sprawie zarówno ciagnika jak i ładowarki :) z tym że z ładowarką nie mi jest potrzebne na już ponieważ wyszły inne plany co do wydania kaski :P więc narazie sie nie pali ale w sprawie traktorka prosze o pilne odpowiedzi ponieważ za niedługo mam zamiar sprzedać mojego małego 3-p i bedę szukal coś na jego miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc :) nadal poszukuję ciągniczka narazie to główny zakup xD (oprócz sieczkarni ale to juz inna bajka bo juz wiem co kupię raczej) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad2510
      Witam sieje po 20hektarów buraka rocznie i mam pytanie jak nowy siewnik polecacie do buraka tak na 40ha z uslugami? do tej pory sial mi gość ale teraz chce 200 do hektara i jeszcze za dojazd itp.. takie stawki i nas.. i decyzją padła na nowy i t u co polecacie proszę o rady
    • Przez Patryk212
      Witam zastanawiam się nad kupnem klucza pneumatycznego. Zastanawiam się nad dwoma
      https://allegro.pl/oferta/klucz-pneumatyczny-1-2-bjc-1550-nasadki-c-dewalt-7642830739
       
      https://allegro.pl/oferta/klucz-pneumatyczny-1-2-1500-nm-satra-mocny-7650546231
      Dałby rade kompresor tagred 100l 2 tłokowy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj