Zaloguj się, aby obserwować  
chrap17

Sipma 569/1 problem z sznurkem

Polecane posty

chrap17    1

Witam moj problem polega na tym że ciagnie cały czas pasek klinowy który załacza obwiązywanie beli. nie moge go wyłączyć, musze ucinac sznurek i jak chce go puscic musze go od nowa przekładać,

 

obiązywacz załaczany mechanicznie czyli za pociągniecie wajchy z rolką. co to może być??

 

czy z przodu na tym trybie od paska klinowego jest jakiś mechanizm (wolnobieg czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

zgubiłeś sprężynę która odbija albo spróbuj przełożyć tą plastikową rolkę na otwór wyżej bo pewnie napina cały czas pasek - a nie powinna, albo za szeroki pasek

ten tryb z kołem pasowym kreci się cały czas , włączanie i wyłączanie polega tylko na napinaniu i luzowaniu paska

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

sprężynka wszystko jest, rolka też jest przełożona,

a pasek był ten sam co był i któregoś razu poprostu zaczeło się tak dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a wcześniej było ok.. może źle to obsługujesz?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

kolego "kozulek2" zepsuło sie to tak ze rano pracowałem a pożniej w trakcie pracy zaczeło sie psuć.

i do tej pory nie wiem o co chodzi z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

no ale jednak pasek klinowy jest cały czas napędzany i podaje sznurek, w pierwszym balocie gdy nie zauważylem usterki sznurek był nawijany od samego początku i tak caly balot w sobie ma sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

od kiedy masz tą prasę , jest to nowa czy używana i i le na niej zrobiłeś balotów?

masz ten nóż na środku który obcina sznurek ? może go wcisnęło i nie opada i nie obcina Ci sznurka po prostu - bo tu nie ma innej opcji

jak zaciągniesz dźwignie i poda sznurek to pasek i koło nadal będzie się kręcił bo tak ma być - dopiero jak nóż obetnie sznurek to to staje , wtedy wywalasz balot i znowu puszczasz na następny balot jak komora pełna

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

z nożem wszysko jest ok, tylko chodzi ze ten pasek klinowy cały czas sie kręci a co za tym idzie podaje sznurk cały czas, tak jakbym ciągnoł cały czas za wajche włączenia obwiązywacza, może jakoś sie smaruje ten pasek aby miał lepiej się sliskać ? nie wiem już sam dotykam go reką i jest dość luźny lecz ciągnie go cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

to musi by za krótki ,spróbuj go wymienić(masz katalog? ) , powinien by dość luźny i nie ma prawa podawać sznurka jak nuż obetnie sznurek - jest to dziwne i nie możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

wymienie pasek na luźniejszy, wydaje mi sie że to będzie w tym problem, dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.
       
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj