AlicjaSzeruga

co zrobic gdy krowa kopie przy wydojeniu?

Polecane posty

Brounter    18

Jeśli daje wydoić się ręcznie to pól biedy, zawsze możesz sam napoić cielaka. A może cielak ma ostre zęby i kaleczy krowę? Czasami takie asy sie zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z krowa limousine ktora kopie swojego cielaka i nie chce dopuscic go do mleka. daje sie wydoic recznie.

 

Tak jak pisze @Kasia22 najskuteczniejszym sposobem będzie poskrom. Swego czasu też miałem z tym problem i dopiero właśnie poskrom pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

tq

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest zwykła laska poskromu zakładana pod pachwinę i na część lędźwiową kręgosłupa. Skutecznośc marna jak krowa jest narwana. Tutaj mowa chyba o poskromie zakładanym z góry na krowę ściskającym pachwiny. W takim poskromie jest śruba do skręcania. Piszę z tel. i nie dodam linku. Używa ktoś właśnie takiego poskromu? Są jeszcze jakieś klamry uciskające ścięgna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Ja stosuje mniej drastyczne środki, szczotka (zgrzebło) i szczotkowanie w okolicy ogona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepsze?? A próbowałeś innych urządzeń? Ty chyba jeszcze dzikiej jałówki nie doiłeś. U moich zawsze jest tak, że im bardziej rozpieszczona przed porodem i potulna tym większy diabeł z niej wychodzi po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

Najlepsze?? A próbowałeś innych urządzeń? Ty chyba jeszcze dzikiej jałówki nie doiłeś. U moich zawsze jest tak, że im bardziej rozpieszczona przed porodem i potulna tym większy diabeł z niej wychodzi po porodzie.

chłopie ... miałem taką że "cuda sie działy" ale na dwie takie klamry ją spiąłem ... przewracała sie chyba ze 100 razy ale jak w końcu ją "złamałem" to do dziś stoi jak wryta podczas dojenia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszOn    0

Żadnego bicia jałówek, po ocieleniu musi się nauczyć, że dojenie jest przyjemne bo inaczej będzie nerwowa( nie powiem bo nieraz dostaną lanie, ale tylko takie które już są nauczone dojenia ale im zaczęło "odbijać")

stosujemy metodę z trzymaniem ogona do góry, ogon trzeszczy ale krowa stoi spokojnie

tylko jednej nie udało nam się w ten sposób "okiełznać" więc miała do dojenia zawiązywany łańcuch tuż za przednimi nogami, na jedną nogę powróz i do tego łańcucha, na trzech nogach nie była w stanie kopać :D

od jakiegoś czasu przed ocieleniem przyzwyczajam je do dotykania wymienia i widać efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic innego jak ogon. Nie ma lepszej metody! Stajesz za krową i podnosisz ogon i przechylić Nad grzbiet musisz. I we dwóch spokojnie się wydoi😉juz kilka sztuk tak nauczyłem  i sąsiadowi tez doradziłem i nauczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Zapewne wielu z nas rejestrowało bydło po 7 dniach od daty urodzenia. Wczesniej takie sztuki nie kwalifikowały się do dopłat ale ostatnio było o tym w komisji UE aby taki wymóg "usunąć" Czy ktoś wie aby cos się zmieniło w tej sprawie ? Bo mam pare takich sztuk (w różnym wieku) i nie wiem czy je zgłaszać czy nie
    • Przez ZETOREXX85
      Ile krowa mleczna simental ( 8 letnia) da dziennie mleka przy średnim karmieniu? Czy mogła się zestresować i nie dać mleka przy pierwszym doju?
    • Przez johndeer2140
      Witam ! pojawiło sie cos białego na wymieniu u jałowki czy ktos sie z tym spotkał wie coto jest ? dodałem  zdjecie .

    • Przez kamil84
      witam wszystkich. mam pytanie odnośnie śruty rzepakowej i sojowej czy dobrze wpływają na mleczność i zdrowotność krów . obecnie w żywieniu stosuję sianokiszonkę, kiszonkę z QQ, śrutę z własnych zbóż głównie mieszaka oraz toffi i zmielone ziarno QQ +  witaminy i drożdże z josery   chciałbym dorzucić jeszcze soi i rzepaku tylko nie wiem za bardzo ile żeby nie przedobrzyć.
    • Przez AdamStachowski
      Witam,
      Potrzebuje wynająć w najbliższy piątek 22.04 krowy do wykonania krótkiego filmiku.
      Scena krów na pastwisku
      Scena ręcznego dojenia krów
       
      Miejsce: woj. opolskie, najlepiej w okolicach Krapkowic. Tutaj link do filmu, jaki chciałbym zrobić:

       
      Namiary:
      info@vrpremium.pl
      tel 509 580 927
       
      pozdrawiam
      Adam
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj