Polecane posty

Daman    0

Witam, Chciałbym sie dowiedzieć od osób które robiły kultywator, jaki jest koszt zrobienia?, mam na mysli kultywator pod c360, trzy rzędy zebów szerokich, szerokość robocza. Nie liczac robocizny. Jak macie jakies zdjecia tez chetnie zobacze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Kupić, na złomie, ogółem jestem ciekaw jakie koszty bo napewno ktos robił.

Edytowano przez Daman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

to lepiej kupić używanego na pewno taniej wyjdzie niż zrobić. sąsiad kupił używany kultywator z dwoma wałkami szerokość 2.4metra za 1600zł a sam kultywator to kupisz dużo poniżej 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Ja własnie myśle zrobić samemu, jak najtaniej, a czasem na złomie mozna cos tanio wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

niekiedy to na złomie to i taki kultywator spotkasz zależy kto co wyrzuca , co do kosztów budowy to musiał byś pytać użytkownika @marles bo wiem ze nie dawno zbudował kultywator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się ludzie to na złom wyrzucają lub za grosze sprzedają. Z byle czego nie zrobisz bo się rozleci. Dzisiaj już nikt tego nie robi może 20 lat temu jak maszyn nie było. Po co robić jak taniej wyjdzie, kupić używany. No chyba, że zrobisz sobie z drewna to tanio wyjdzie.Bo za te parę stów to nawet materiału na ramę nie kupisz. A gdzie zęby i koła o robocie i nakładach na tarcze prąd elektrody itd nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Za uzywki ludzie sie cenią 800zł-1000zł, a jak tanio to jakis mało masywny zużyty, Wiec wole zrobic we własnym zakresie masywny z materiałów ze złomu profili celowników. Koszt tak teraz licze ze moze być taki sam a moze taniej niz uzywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego co chcesz zrobić jak tylko kultywator do 60 to ja taki sprzedałem stan idealny plus drugi komplet redlic nowych za 600 zł bo nawet taniej wystawiają ,kupic profile ośki zrobić mocowania plus redlice elektrody tarcze na pewno wyjdzie tobie za drogo chyba że masz tyle czasu i satysfakcja ze swej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Myślenie, że ze złomu zrobi się coś porządnego to bzdura. Redlice, całe zęby tez na złomie kupisz? Najlepiej z drewna zrób całkiem tanio wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Własnie wystrugam z kołka sobie zęby, do kultywatora dzieki za porade. Rame moge wyspawać, reszte trzeba dokupic. Ale okej, nie ma co dyskutować bo nikt nie robił. Za sensowne odp dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Tanio by wyszło jak byś zrobił sobie kultywator z dwoma zębami , mógłbyś na piątym biegu nim robić ,to by było szybko i ekonomicznie .

Kultywator do c360 musi mieć z 17 zębów + uchwyty to koszt 600 zł i policzyć koszt materiału na rame ,elektrody ,tarcze , 1000 zł koszty przekroczą .

Nie warto robić kultywatora bo można używany kupić w dobrej cenie , 600 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

używka 1000zł...

http://otomoto.pl/kultywator-grudziadz-szerokosc-2-70-A408746.html

 

nowe zęby : min 19 x27zł. = 513 zł ( połowa wartości używki)

http://allegro.pl/zab-kultywatora-szeroki-bagra-1410010010-redliczka-i3996801473.html

plus obejmy , uchwyty śruby +/- 200-300zł

 

do tego 2 koła kopiujące : 2 x 160 = 320

http://allegro.pl/kolo-kultywatora-fi-450-kpl-z-regulacja-1417040010-i4002349409.html

 

juz mamy przeszło 1000, a to tylko same nie zbędne elementy robocze...

wyliczać dalej??

 

plus złom jakieś 500-1000zł

mamy juz przeszło 2000zł

doliczamy koszty na paliwo, tarcze , prąd,farby itp... ok 500zł.

 

do kultywatora przydało by się wałki uprawiające ok 1000zł... wychodzi nam przeszło 3000 tys...

 

a w granicach 3000-4000 tys można znaleźć nowe kultywatory/agregaty uprawowe wystarczy poszukać...

 

Czy nie lepiej najpierw bylo usiąść przed kompem włączyć sobie allegro/tablica wziąśc do reki kalkulator , kawałek kartki i długopis, zrobic sobie kawę i uściasc pomyśleć ( no chyba , że nie którym to ciężko przychodzi) pododawać pomnozyć i wszystko mamy czarno na białym... i nie potrzeba zakładać tematu bo wszystko wiadomo...

 

Ludzie myślcie trochę to nic nie kosztuje!! A nie każdy czeka na gotowe aż ktoś mu poda na tacy co i ile bedzie kosztować...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Już zdązyłem to dawno przeliczyć ale zapomniałem o temacie., niektórych rzeczy nawet nie liczyłem, bo lakiery, tarcze, paliwo, koła, bym miał, wałek także. Ale dzieki za pomoc z Twojej strony. Temat mozna zamknąć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fuciu
      Dzisiaj mechanik skończył robić mojego władka wymieniał rewers podciągał hamulce i rególował sprzęgło Wzioł 350 zł ale sam sciągałem całą podłoge wszystkie węże od hydrauliki i przy składaniu mu pomagałem 350 zł to dużo czy mało?
    • Przez kapec22
      Witam chcę kupić wał strunowy pojedynczy do kultywatora, szerokość ramy 170cm i współpracuje z c 330, tylko nie wiem czy kupić wał 180cm czy 210cm żeby był szerszy od kultywatora to by lepiej równał pole i nie zostawały takie pasy po przejazdach obok
    • Przez rafalr
      Witam mam pytanie części do jakiego ciągnika są tańsze do c330 czy t25?
    • Przez Bojan69
      Witam.
      Chcialbym się dowiedzieć ile by wynosił koszt takiej obory.
      Wymiary obory to: 15,3m x 22,8m.
      Konstrucja dachu stalowa, płyta warstwowa.
      Oborę chciałbym zawerbować prawie całą oprócz korytarza paszowego którego nie chciałbym werbować. Werbunek byłby na wysokości 3,5m od posadzek.
      Na werbunek chciałbym wkładac belki słomy lub siana.
      Kąt dachu: 15stopni.
      Obornik byłby usuwany przez wyciąg.( na jedną stronę posiadam wyciąg).
      Dojarka przewodowa( kilka rur by trzeba dokupić bo mam ze starej obory).
      Ściany z pustaka.
       
       
      Ile by to wynosiło tys..? Wystarzyło by 300tys.? Oczywiście mówię żę bez żadnego tynkowania ścian.
       
       
      PS. Sorki że tak wszystko byle jak no ale to na szybko.

    • Przez NorbertPociski
      Witam,
      potrzebuję informacje do opracowania Biznes Planu. Dotyczą one kosztów obsługi kombajnu zbożowego Claas Tucano bądź Avero. Celem zebrania informacji jest skalkulowanie kosztu jednostkowego. Najogólniej mówiąc- ile będę czego potrzebował w przekroju miesiąca?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj