Zaloguj się, aby obserwować  
damian513

Czujniki do siewnika buraczanego

Polecane posty

damian513    1

Witam chodzi tu aby na bieżąco monitować czy każda z tarcz wysiewających pracuje.Podczas nakręcania spadnie łancuch i nie sieje chodzi to do siewnika od buraków gama5 czy ma ktoś jakies propozycje albo rozwiązania czy coś zakładać jakieś czujniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Rozwiązanie proste i mało skomplikowane, to założenie czuników naciągu paska takich jak np. w kombajnie DF M66. Ten włącznik siedzi sobie na ramieniu, do którego jest przymocowane kółko. Ramię jest podciągane sprężyną i jeśli nastąpi poluzowanie lub zerwanie paska, to włącznik uruchamia sygnał dźwiękowy.

Może jednak zaczniesz od napięcia łańcuchów albo wymiany zużytych elementów przeniesienia napędu? Łańcuch spada zazwyczaj gdy jest zbyt luźny.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

czujniki indukcyjne, zakładane w sekcjach wysiewających na tarcze, a dokładnie można na te 3 śrubki 6mm założyć blaszki i czujniki obok nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian513    1

Najlepszy czujnik toosoba chodzaca z tylu :D

 

Siedzenie na siewniku zamontowane jest i sobie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

do włącznika świateł stop podłączasz klakson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 96Zetor41
      Witam,
      Zna ktoś z uzytkowników jakieś miejsce gdzie mógłbym kupić/zamówić gumę kółka dociskowego do siewnika kukurydzy z Kuhna? najlepiej jakąś stronę internetową


    • Przez RafaKosieradzki
      koledzy gdzie moge kupic czujnik do jd 1177 od podajnika kłosowego i sieczkarni
    • Przez jdrozdzewski
      Witam, poszukuję instrukcji obsługi siewnika SO 43/3 B Poznaniak 6 rok produkcji 1996. Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez piotr-BIZON-BSZ110
      Posiadam bizona BS Z 110 z 2001 roku z 2 ręki i chciałbym aby w miarę wszystko działało. Mam problem z podłączeniem czujników płozowych do gniazdka. Nie ma tego na schematach. Kabel z wtyczką z puszki jest oryginalny a dalej w gniazdku kaszana. Jeśli miałby ktoś krajowy nie grzebany kombajn BIZON BS Z 110 z poziomowaniem z rocznika 99-2001 to prosiłbym o rozebranie gniazdka, zrobienia zdjęcia lub podania na maila kolorów i rozmieszczenia kabli w gniazdku.
      Kombajniści pomóżcie, są żniwa a nie działające poziomowanie to aby problemy. Pilne.
    • Przez PiotrChyliski
      Witam całe forum i użytkowników. 
       
      Z moim Massey'em stał się taki problem. Orałem nim w polu w 5 skibach obrotowych. Z każdym to podnoszeniem pługu miał jakby coraz ciężej go podnosić lecz podnosił z taką samą szybkością. Na wolnych obrotach zaczęły z tyłu ciągnika dochodzić dziwne dźwięki: takie jakby jęczenie, że coś go boli no ale nadal robiłem. Dojechałem do końca pola uniosłem pług i zacząłem go obracać i pług stanął a w Massey'u rozłączyło całą hydraulikę. Zginęły wszystkie biegi, półbiegi, napędy, przestała działać kierownica. Szybko zgasiłem i zapaliłem na nowo. Zapalił się trójkąt na czerwono oraz żarzy się kontrolka nr.9 "Niskie ciśnienie obiegu oleju". Ciągnik po gaszeniu gasł tak powoli i słychać było jakby w środku coś tak strasznie powoli się zatrzymywało w nim te wszystkie wałki i tak dalej. Po nocy na podwórzu zapaliłem go na nowo i od razu w ciągniku nie ma nic. Zapala się trójkąt, kontrolka nr.9 i za 2 sekundy gaśnie to wszystko i jest pusty wyświetlacz, nic się nie świeci. Po wciśnięciu sprzęgła dzieje się to samo. Na 2 sekundy zapala się trójkąt i nr.9 i za chwilę wyłącza się.
       
      Ostatnio problem był z półbiegami, działo się to co wyżej ale chodziło wspomaganie i hydraulika a brakowało półbiegów. Przyjechali jacyś mechanicy zabrali moduł pod schodami do naprawy, przyjechali podłączyli okazało się, że nic to nie dało i jakieś kabelki poprowadzili pod ciągnikiem ale od czego to nie wiem bo nie chcieli powiedzieć. Ciągnik chodził dobrze dopóki nie poszedł na pole. Najpierw w rozrzutniku zaczął sam się wyłączać WOM a teraz to. Nie mam sił na ten ciągnik i już nigdy więcej Massey'a ale w polu trzeba dokończyć. Ma ktoś jakieś rady, pomoce? Za wszystkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny!
       
      Pozdrawiam, Piotr
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj