Heniekii

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Heniekii    2

Witam jak w temacie stosowal ktos siarczan amonu wiosna jak tak to w jakiej dawce startowej i jaki byl rezultat

 

I jak rozsiewa sie siarczan amonu pylisty w porownaniu do siarczanu amonowego z wiekszym krysztalem

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

w pszenicy i rzepaku nie stosuję go a le polecam na łąki nizinne efekt jest można powiedzieć od razu a rozsiewałem taki i tak i niema problemy tylko pylisty mniej rzuca i przy wietrze jest już problem bo niesie go a granulowany polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

A na jaka odleglosc rozsiewal ci sie ten pylisty a na jaka krystaliczny?

Ja wlasnie mysle o pszenicy i rzepaku poniewaz ma sporo siarki 24%rozpuszczalnej w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

ten pylisty to na jakieś 8 m a granulowany to nawet do 18 m siałem to rauhem dwu talerzowym

ale nie prze dawkuj bo zakwasisz ziemie i zaraz wapno będzie w robocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Siarczan amonu to jeden z najbardziej zakwaszających nawozów a pylistego szkoda kupować bo nierówno się go sieje. U mnie na polach robiłem doświadczenie z podawaniem siarki dla pszenicy, zresztą mój sąsiad ostro przez 2 lata daje i szczerze nie widzę żadnego efektu plonotwórczego. Fakt daje praktycznie zawsze dolistnie 5-7 kg na ha jak opryskiwacz na pole jedzie. Być może brak różnicy wynika z tego że praktycznie zawsze pszenica wchodzi po rzepaku a rzepak też za często po sobie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

pylisty jest chyba 400zl tanszy od krystalicznego ale z tego co mowisz to jak mam sciezki na 21m to ciekawe czy doleci chociarz na polowe do.Tak wiem ze zakwasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Stosowanie go nie ma sensu ze względu na zakwaszenie gleby jakie on powoduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

pylisty jest chyba 400zl tanszy od krystalicznego ale z tego co mowisz to jak mam sciezki na 21m to ciekawe czy doleci chociarz na polowe do.Tak wiem ze zakwasza

granulowany może doleci bo ciężki jest ale jak talerze zadrzesz do góry czyli ściągniesz na śrubie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

o ten krystalicny to sie nie boje bo moj rosiewac da na 21m tylko pylistym bedie klopot

 

o ten krystalicny to sie nie boje bo moj rosiewac da na 21m tylko pylistym bedie klopot

 

ja daje dolistnie 7 wodny siarcan magneu siarka i jest efekt najbardiej widac go jak rosliny sa slabe i blade w dolkach magne i siarka pomaga w procesach komorkowych i widac jak roslina sie ladnie podnosi i rowija

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Wysiewam ten pylisty jak się tylko da wjechać na pole. Używam lejka, sieję na scieżkach i miedzy nimi, a i tak później widać pasy. Na pszenicę daję 100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

generalnie na pierwsza dawkę w rzepaku to albo 200kg siarczanu amonu<granulowany>+ 200kg saletry/rsm albo 400 saletrosanu , co tam komu się bardziej opłaci i ile dokładnie kto daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj