lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

freetaxi    947

Czy pierwszy raz pisałeś w kuj-pom? Bo tam już kilka lat cyrki 😀


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

No tu tak . Miałem trochę tych wniosków i w regionalnych i powiatowych i albo wogole poprawek noe było lub kosmetyka w powiatowych to jakies uzasadnione pytania z regionalnych . A tu jest szok . Tak żeby na sile uwalić . A chyba jest tam na etacie jakoś budowlaniec. Albo osoba która ma budowlankę jako hobby . Miałem wniosek zakładający wylewanie posadzek i układankę kostki . Było pytanie czy będzie stosowany beton z włóknem polipurenowym a czy beton będzie robiony z piasku czy piasku ze żwirem . Pełno takich głupot. Szok

58 minut temu, freetaxi napisał:

Czy pierwszy raz pisałeś w kuj-pom? Bo tam już kilka lat cyrki 😀

I miękną z czasem czy trzeba ciagle tymi pismami się z nimi przerzucać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cały czas to samo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natt88    4
4 godziny temu, masa24 napisał:

Pozdrawiam wszystkich składających wnioski w kujawsko pomorskim oddziale regionalnym . Życzę dużo. Zdrowia i cierpliwości . To co tam się dzieje to jest cyrk . To nie są normalne poprawki a chyba konkurs kto czepi się większej głupoty . Np nie wpisanie szpadla do zestawienia rzeczowo finansowego , telefonu komórkowego . Czemu nie ma reklamy na samochodzie ? Opisać dzień pracy właściciela i pracownika 

 ...  Dobrze napisane ... Jestem z kujawsko-pomorskiego...i walczę , chociaż nie wiem czy jest sens ... Ręce opadają ale co zrobić ... Kasa wydana na wniosek... Trzeba do końca walczyć ... Moje poprawki uzupełnienia to np narysować działkę i zaznaczyć gdzie jest dom , później narysować dom i zaznaczyć pomieszczenie pod działalność , później narysować pomieszczenie i zaznaczyć gdzie jakie meble będą stały. I oczywiście  zachować skalę .... Więc kupiłam papier milimetrowy , miarę , kredki od syna i narysowałam .... Teraz się z tego śmieje ... Bo nie wiem po co im to... Do tego moje zapytanie było takie czy będę mogła sobie później przemeblować  😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7252

U mnie była mowa coś o ogólnym szkicu działki potrzebnym do wniosku, jakoś nam wyleciało z głowy, w poprawkach nie chcieli i poszło wszystko bez. A tu takie cyrki 🤦


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Mam pytanie odnośnie zmiany biznes planu. Jestem już po poprawkach i czekam na podpisanie umowy. W założeniu biznes planu mam zakup różnych gratów. Czy po podpisaniu umowy będę mógł to zmienić na inwestycję budowlaną na którą jest wymagane pozwolenie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7252

Czekasz na decyzję jak już... A co do pytania to tak, możesz zmieniać aby tylko punktów nie stracić. Ale z tego co widzę jakie ludzie mają problemy to nie radzę pchać się w budowlankę. Pytanie czy zdążysz ze wszystkim teraz


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

Pracownik ARiMRu mówiła ze do końca czerwca wszystkie wnioski mają być rozpatrzone. Ale jak na razie cisza z poprawkami lub ich nie ma co jest aż nieprawdopodobne bo pisane samemu pierwszy raz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może twój wniosek leży na dole kupki jeśli wcześnie złożyłeś. Ja swój 28 albo 29 grudnia to poprawki już w połowie lutego miałem pierwsze.

List potwierdzający złożenie wniosku otrzymałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

Listu nie dostałem ale telefonicznie jak najbardziej potwierdzają za wniosek jest i czeka w kolejce a składany był 29,12,2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Ja też listu nie dostałem. A weryfikacja już była, z tym że ja wysyłałem zmiany 3tyg temu, tzn tylko zmiana miejsca zamieszkania i tym samym adresu siedziby planowanej firmy. Trwa weryfikacja merytoryczna obecnie. Jeszcze mogą przyjść poprawki, formalne poprawki miałem już 2mies temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie już czekam na decyzję od 3 miesiec wniosek gotowy ale w lutym czy marcu agencja wprowadziła pewne ograniczenia i blokują mi zakup jednego przedmiotu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Dostałem poprawki do biznesplanu. Czy jeśli mam 6 różnych  pkd zawarte we wniosku  to każdy z nich musi spełniać warunek innowacyjności danej gminie żeby można było zaznaczyć punkt że spełnia innowacyjnośc? 

I kolejne też dostałem o magazynowanie, jeśli ta sama lokalizacja co siedziba firmy to czy będzie zadaszneie na tej działce. I nie wiem co odpowiedzieć. Jak dostanę decyzję pozytywna to wybuduje wiatę na działce ale w tej chwili jej nie ma. Tzn jest szopka taka stara ale jej nawet nie ma w gminie ujętej, poprzedni właściciel do udowal z drewna przy gospodarczym taka szopke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Kody wpisujesz 3 Max , jeden ma być innowacyjny . Nie wiem jak wpisałeś 6. Powoli dostają sraczki bo do 28 ma być lista 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

We wniosku jest miejsce na 3, w biznesplanie można dodawać więcej, ale jest w instrukcji że jeśli brak miejsca  drukuje się dodatkowa stronę dopisuje pozostałe pkd i dołącza jako załącznik do wniosku. Zresztą nie w tym rzecz, bo istota sprawy czy wszystkie pkd muszą spełniać warunek innowacyjnosci? Czy tylko jeden główny i dajemy go na początek listy. U mnie akurat 3 spełniają a 3 nie, w  biznesplanie akurat pierwszy był wymieniony ten co nie spełnia i nie wiem czy o to im chodzi czy muszą spełniać wszystkie ten warunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7252

Jeden musi być innowacyjny i z tego co tu mi kiedyś przemknęło nie musi być to główny


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

1 ma być innowacyjny , wskazany w odpowiedniej tabeli w biznesplanie oraz przeważnie chcą żeby w przychodach były przychody z tego kodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

No dobra wychodzę z założenia że u mnie akurat pierwszy z kodów wymieniony nie spełniał innowacyjności i chyba o to chodzi żeby główny kod spełniał i było w tabeli na pierwszym miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nie pierwszy drugi czy trzeci. Jeden kod ma być innowacyjny i opisany w tabeli biznesplanu na temat innowacyjności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

I w tej tabeli uzasadnienia innowacji w kolumnie nazwa zadania powinno się wpisać dany kod PKD z uzasadnieniem i nic więcej? I to ma być właśnie wskazaniem że ten pkd jest główny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak, a przynajmniej tak mi mówiła osoba rozpatrująca mój wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Dostałem też pytanie co do przechowywania maszyn na działce gdzie stoi dom, tzn czy będzie wyznaczone miejsce i czy będzie zadaszone. Planowałem po pozytywnej decyzji postawić tam wiatę 50m2 bez zgłoszenia, ale nie wiem czy tak mogę napisać. Druga opcja jest tam też szopka postawiona przez byłego właściciela przy budynku gosp, zapewne też bez zgłaszania. Ale nie wiem jeszcze o co chodzi z tym wyjaśnieniem czy mam opisać jakoś to wyznaczone miejsce czy tylko potwierdzić tak będzie zadaszone wyznaczone miejsce. Wogole to w jakiej formie się te wyjaśnienia składa? Bo kilka punktów to są poprawki w biznesplanie ale są kwestie że trzeba coś wyjaśnić czemu tak akurat, np czy realne jest w roku n+5 tyle usług na 2 etatach itd. I czy to maja być wyjaśnienia że napiszę osobna kartkę ze swoimi wyjaśnieniami, wydrukuje i dołączę do wniosku jakoś załącznik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam. Kolega załozył firme na vat i ma gospodarstwo tez na vat. Skarbowy wymyslil ze musi placic podatek dochodowy z obu działalności: rolniczej oraz gospodarczej. Jest taka opcja czy kogoś dobrze powaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj