lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mk012    0
4 minuty temu, Natt88 napisał:

W moim Oddziale właśnie uzyskałam info że wystawiają pisma o przedłużenie do końca października . Kasa niby jest , ale rozporządzenie jest w trakcie

Ja dziś dodałem to pismo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Ja również, pewnie masa osób tak dostała na koniec. Trochę to zniechęca, działalności nie można otworzyć bo kasa przepadnie a miesiące lecą i nie można zarabiać na działalności, eh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Jeśli ma się już pozytywna decyzję z datą z końca czerwca a  w biznesplanie zakup wszystkich maszyn jest podany rok 2021 to co zrobić w sytuacji kiedy część maszyn jest szansa żeby były w tym roku ale część może być dopiero w 2022r. Czy pisać teraz jeszcze przed wysłaniem wniosku o 1 ratę zmiany w biznesplanie i dla pewności wszystkie maszyny wpisać na 2022r. Czy może wysyłać wniosek zamawiać maszyny i zmiany zglosic po wszystkim, tzn po zakupie całości przed wnioskiem o II rate, oczywiście zmiany dotyczyć będą też cen maszyn bo to się zmienia co kilka tyg. Tylko obawiam się że jak już wydam kasę a agencja czegoś nie zaakceptuje w zmianach to co wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@javorskyp Działalność możesz otworzyć - w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy trzeba było być na krusie i bez działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Można mieć działalność w momencie składania wniosku i być na krus ale wtedy 150 tys za zatrudnienie 1 pracownika na 5 lat

i Oczywiście premia na inny kod pkd niż prowadzony

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8
6 godzin temu, Wędrowycz85 napisał:

@javorskyp Działalność możesz otworzyć - w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy trzeba było być na krusie i bez działalności.

No tak, czyli jeśli otworzę teraz działalność a wniosek mi przyznają to będę musiał ją zamknąć i później znów otwierać? To trochę bez sensu 

Mi powiedzieli, że nie mogę do przyznania decyzji pracować na UOP (bo zus) ani otwierać działalności, mogę jedynie oficjalnie pracować na zlecenie i nawet nie mogę przekroczyć minimalnej, a jest poważnie inaczej? 

Ja składałem na 1 osobową 150tyś

Inny kod pkd mówisz, jednak w moim wypadku to nie wchodzi w grę, musiałbym się przebranżawiać :/ 

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Pomoc przyznaje się rolnikowi, małżonkowi rolnika lub domownikowi rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

ze strony ARMIR

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Partyzant otwierasz jaką działalność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na razie odbieram listy o przełożeniu decyzji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tylko z ciekawości.

co masz zamiar robić?

nie chcesz to nie mów. ale ciekaw jestem pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Ci strzeli opona w maseju to przyjadę naprawię - pierwsza naprawa w gratisie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Zmieniał ktoś biznesplan po otrzymaniu decyzji pozytywnej i wymieniał maszynę na inną niż była podana wcześniej jeśli cenowo jest podobna? Czy się czepiają żeby było tylko z ofert podanych do biznesplanu sprzed przyznania decyzji?

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12350600/katalog/12811902#12811902 nasze rozporządzenie już na ukończeniu.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2
Dnia 2.10.2021 o 21:41, javorskyp napisał:

Zmieniał ktoś biznesplan po otrzymaniu decyzji pozytywnej i wymieniał maszynę na inną niż była podana wcześniej jeśli cenowo jest podobna? Czy się czepiają żeby było tylko z ofert podanych do biznesplanu sprzed przyznania decyzji?

Jak uzyskasz jakąś informację to daj znać. W moim przypadku jest akurat 25pozycji w środkach trwałych do zakupu i bardzo ciężko będzie w 100% dostać te same modele które tak naprawdę były rok temu podawane do biznesplanu, oczywiście można czekać ale niektórych może trwać pół roku na dziś dzień. Musiałbym chyba około 20% maszyn zmienić poprostu na inne marki ale przeznaczenie a nawet parametry te same.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
6 godzin temu, tomczers87 napisał:

Jak uzyskasz jakąś informację to daj znać. W moim przypadku jest akurat 25pozycji w środkach trwałych do zakupu i bardzo ciężko będzie w 100% dostać te same modele które tak naprawdę były rok temu podawane do biznesplanu, oczywiście można czekać ale niektórych może trwać pół roku na dziś dzień. Musiałbym chyba około 20% maszyn zmienić poprostu na inne marki ale przeznaczenie a nawet parametry te same.

Będę próbował takiej zmiany totalnej a nie kosmetycznej, przez ten rok zmienił się odrobinę kierunek mojej działalności z typowego ogrodnictwa na systemy nawadniające, roboty koszące i wszystko co związane z trawnikiem, stąd też połowę planowanych maszyn zmieniam na inne. W arimr straszą cofnięciem dotacji, co by z tego nie wynikło to napiszę ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7312

Co oni pindolą. sam prowadzący doradzał mi żeby zrezygnować z ciągnika i wtedy bez problemu co innego przejdzie, łącznie ze zmianą kodów PKD. 

Nie patyczkuj się z nimi bo niektórzy tam mądrzejsi od radia siedzą. U mnie sprawa oparła się o prawnika, narobiłem rabanu to i sam naczelnik z Białegostoku się zajął osobiście sprawą.

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343

a ja żadnego pisma nie dostałem ani za 1 razem w lipcu ani ostatnio. W lipcu kontakt z prowadząca - wniosek przeszedł pozytywnie i juz mieli wysylac decyzje ale centrala kazała odroczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollao    0

Witam, czy wiadomo coś na temat zniesienia wymogu płatności bezpośrednich w planowanym nowym naborze? Jeśli by nie było tego wymogu, to kwalifikowałabym się do premii.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzior    0

Witam wszystkich.

Czy macie sprawdzoną osobę,która napisałaby biznesplan aby otrzymać 150tys +50tys za pracownika na rozpoczęcie działalności gospodarczej? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj