lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

masa24    2348

no wlasnie o to chodzi ze poprawki sa przewaznie zawsze i to nic dziwnego ze w tym samym biznesplanie rozne poprawki.  Bardziej zastanawia mnie ta usluga , bo nei wyobrazam sobie np zebym zamowil bp a potem musial odpowiadac za to co ktos napisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
Przed chwilą, masa24 napisał:

no wlasnie o to chodzi ze poprawki sa przewaznie zawsze i to nic dziwnego ze w tym samym biznesplanie rozne poprawki.  Bardziej zastanawia mnie ta usluga , bo nei wyobrazam sobie np zebym zamowil bp a potem musial odpowiadac za to co ktos napisal

Byc może cena robi jakość :). ja jak szukałam usług to dużo osób miało usługę samo wykonanie dokumentów i koszt ok. 1000- 2000 zł. Za prowadzenie sprawy chcieli przynajmniej 4000- 5000. Więc uważam, ze te dodatkowe tysiące nie były warte tych poprawek. Ważne żeby ktoś powiedział uczciwie co się mieści w cenie, a nie naobiecywał, a później się zmył :). Patrząc, ze siostra za wniosek do PUP płaciła 600 zł (8 kartek) to narzekac nie mogę :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

ja rozumiem , tylko jak dla mnie oferowanie takiej uslugi to troche naciaganie. napisac a potem radz sobie sam, no nie wiem. wazne ze efekt koncowy osiagniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5

Dokładnie :). Ja się nie czuję naciągnięta, bo praca była wykonana, a poprawki obejmowały to, co na rynku uległo zmianom, więc norma ze trzeba zaktualizować. Nie każdego stać na drogie usługi. Naciąganie to trochę złe słowo, bo naciąga ktoś kto wprowadza w błąd, a ja miałam jasną sytuację.  Zresztą myślisz, że np. w ODRach jest inaczej? Znam osoby co tam pisały wniosek odpłatnie, a później ODR się zamknął bo pandemia i tylko kartka wisiała na drzwiach :) azapłacili więcej niż ja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no to wlasnie o to mi chodzi, ze mozna napisac byle co a potem nie brac za to odpowiedzialnosci. u ciebie byla dobra robota zrobiona i poradzilas sobie. ale co jakby np byl gorzej zrobiony wniosek albo osoba malo bystra ze tak powiem ?  za diabla by sobie nie poradzila z takim wnioskiem bez opcji poprawek przez osobe robiaca wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
16 minut temu, masa24 napisał:

ja rozumiem , tylko jak dla mnie oferowanie takiej uslugi to troche naciaganie. napisac a potem radz sobie sam, no nie wiem. wazne ze efekt koncowy osiagniety

 

1 minutę temu, masa24 napisał:

no to wlasnie o to mi chodzi, ze mozna napisac byle co a potem nie brac za to odpowiedzialnosci. u ciebie byla dobra robota zrobiona i poradzilas sobie. ale co jakby np byl gorzej zrobiony wniosek albo osoba malo bystra ze tak powiem ?  za diabla by sobie nie poradzila z takim wnioskiem bez opcji poprawek przez osobe robiaca wniosek

Dlatego takie osoby powinny brać usługę prowadzenia projektu i wykładać cięższą kasę.. :) Ja się cieszę, że sa i takie usługi i takie, bo niech każdy wybiera co dla niego korzystniejsze. Myslę Masa, ze niektórzy co oferują tylko pisanie wniosków nie kierują się tym, zeby nie brac odpowiedzialności, ale sam popatrz ze jak ARIMR wysyła wezwanie do popraw to daje czesto 7 dni bez uprzedzeń. Jak się nie ma ludzi pod soba to ciężko jest zadeklarować  że bedzie się dostępnym na zawołanie, bo ludzie mają różne sytuacje. Pojedziesz na urlop a tu ktoś dzwoni o poprawki. I tak każdy dzień przez tydzień :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3
Dnia 16.05.2021 o 22:15, pedro2 napisał:

Miesiąc? 😋 Taki problem to nie problem panie. Aby w roku coś tam się trafiło 

nie będą się czepiać że mało zleceń, przecież co niektórzy będą musieli też pracownika zatrudnić i z czegoś pieniądze na wypłatę uzbierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

A co mnie obchodzą co niektórzy... Nie trzeba było brać na pracowników jak biznes niepewny. Ja w tym roku nic nie zarobię, zanim sprzęt dojdzie to końcówka sezonu będzie. Chyba, że zima będzie konkretna to może coś się uda


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
12 minut temu, mamdres napisał:

nie będą się czepiać że mało zleceń, przecież co niektórzy będą musieli też pracownika zatrudnić i z czegoś pieniądze na wypłatę uzbierać?

Trzeba będzie dołożyć ze swoich pieniędzy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natt88    4

Tez mam poprawki i trochę uzasadnić czemu to itd.... podobno dużo się czepiają ... U mnie też są absurdy ale co zrobić ... Mam uzasadnić jak z zakupionym sprzętem zmieszczę się w lokalu wynajętym.  Narysować gdzie na działce znajduje się budynek , w budynku narysować gdzie znajduje się lokal a w lokalu narysować gdzie będzie się znajdował sprzęt i meble uwzględniając skalę . Kolejna rzecz to np specyfikację zużycia surowców. Mój przypadek związany z szyciem . Mam uwzględnić tkaniny ( to ok) i nici ???!!!!???? Serio nie wiem czy w metrach czy cm mam to napisać te nici  hehehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

Orientuje sie ktoś może ile minimum punktów przechodziło w poprzednich naborach? Albo gdzie to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minimalna ilość punktów wystarczyła. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

@freetaxi już nieaktualne. Dzwoniłem do agencji nie trzeba rejestrować na firme. Facetka powiedziała, "lepiej zarejestruje pan na siebie imiennie jako właściciel, bo jak po 5 latach zamknie pan działalność to po co dodatkowe problemy z przerejstrowaniem itd." 😂 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Wniosek o płatność 2 marca złożony, przelew 24.05

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Po jakim czasie od pozytywnego rozpatrzenia można spodziewać się przelewu? 

Przeszło Ci wszystko tak jak było? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanisławw    0

Cześć mam pytanie do tych bardziej zorientowanych :D Wydaje mi się ze do tej pory nikt o to nie pytał..

Moja działalność będzie prowadzona w oparciu o dwa kody pkd. Jeden jest główny a drugi wziąłem głównie po to żeby mieć dodatkowe pkt za innowacyjność. Czy po otrzymaniu pozytywnej decyzji będę mógł zmodyfikować biznesplan tak żeby zrezygnować z tego dodatkowego kodu pkd? Czy jeśli przez to będę miał mniej pkt to wtedy pozytywna decyzja zostanie cofnięta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

A po kiego grzyba ze tak powiem masz zrezygnować z tego kodu pkd? Co on Ci wadzi?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Pozdrawiam wszystkich składających wnioski w kujawsko pomorskim oddziale regionalnym . Życzę dużo. Zdrowia i cierpliwości . To co tam się dzieje to jest cyrk . To nie są normalne poprawki a chyba konkurs kto czepi się większej głupoty . Np nie wpisanie szpadla do zestawienia rzeczowo finansowego , telefonu komórkowego . Czemu nie ma reklamy na samochodzie ? Opisać dzień pracy właściciela i pracownika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
33 minuty temu, masa24 napisał:

Pozdrawiam wszystkich składających wnioski w kujawsko pomorskim oddziale regionalnym . Życzę dużo. Zdrowia i cierpliwości . To co tam się dzieje to jest cyrk . To nie są normalne poprawki a chyba konkurs kto czepi się większej głupoty . Np nie wpisanie szpadla do zestawienia rzeczowo finansowego , telefonu komórkowego . Czemu nie ma reklamy na samochodzie ? Opisać dzień pracy właściciela i pracownika 

Pierwszy raz to piszesz 😀


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj