lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

emt    0
56 minut temu, Maro_933 napisał:

 

Co do pkt.3 różne są interpretacje. Mój prowadzący z arimr powiedział, że nie musi być ten konkretny model co w biznesplanie cena może nawet się różnić kilka tys. (ważne żeby potem wykazać, że wydało się co najmniej tyle co zakładaliśmy w biznesplanie) i nie musimy pisać o żadną zmianę w biznesplanie. Jeżeli wpisaliśmy samochód osobowy to ma być samochód osobowy, jeżeli laptop to laptop nie ważne, że model i cena jest inna.

Myślę ,  że w.w. wątek jest interesujący dla wielu z nas ( beneficjentów " działalności ....." ) i wielu będzie dotyczył z prostej przyczyny : albo maszyna stanowczo podrożała , albo w międzyczasie " upatrzyliśmy " lepszą , albo ........itd. Mam podobną zagwozdkę - w moim przypadku maszyna cudownie zdrożała ze 107 000 do 120 000 netto , a i tak stanowczo przekroczyłem w biznesplanie magiczne 150000 inwestując własne środki . Po tak radykalnej podwyżce ceny   mogę nie podołać finansowo  już na starcie ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dwieście tysięcy zaliczki dopłat????/? 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7246

Ile księgowa u Was kasuje za prowadzenie działalności? Łącznie z krusem/zusem całą papierologią? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12
3 godziny temu, pafnucy napisał:

dwieście tysięcy zaliczki dopłat????/? 🙆‍♂️

Bo tu mamy temat laliczek doplat

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ile księgowa u Was kasuje za prowadzenie działalności? Łącznie z krusem/zusem całą papierologią? 

250 +50 od pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna90    0

Cześć wszystkim!

Staram się o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.  Do wykonywania działalności potrzebny/niezbędny jest budynek. Dostęp do takiego budynku mam, natomiast nie jest moją własnością (jest własnością ciotki, siostry mojego ojca). Według posiadanych przeze mnie informacji, aby móc złożyć wniosek z działalnością o określonej PKD, muszę być w posiadaniu budynku. I tutaj jest moje pytanie, czy na ten budynek muszę mieć notarialny akt własności (kupno, darowizna) czy może to być umowa najmu bądź dzierżawy długoterminowej? Może istnieje jeszcze jakiś inny sposób.

Docelowo planowałam część z dofinansowania przeznaczyć na remont i dostosowanie tego budynku i utwardzić dojazd do budynku od bramy wjazdowej. Natomiast jeśli nawet nie będę mogła przeznaczyć środków na remont to mogę na inne środki trwałe przeznaczyć pieniądze z pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
49 minut temu, Jagna90 napisał:

Cześć wszystkim!

Staram się o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.  Do wykonywania działalności potrzebny/niezbędny jest budynek. Dostęp do takiego budynku mam, natomiast nie jest moją własnością (jest własnością ciotki, siostry mojego ojca). Według posiadanych przeze mnie informacji, aby móc złożyć wniosek z działalnością o określonej PKD, muszę być w posiadaniu budynku. I tutaj jest moje pytanie, czy na ten budynek muszę mieć notarialny akt własności (kupno, darowizna) czy może to być umowa najmu bądź dzierżawy długoterminowej? Może istnieje jeszcze jakiś inny sposób.

Docelowo planowałam część z dofinansowania przeznaczyć na remont i dostosowanie tego budynku i utwardzić dojazd do budynku od bramy wjazdowej. Natomiast jeśli nawet nie będę mogła przeznaczyć środków na remont to mogę na inne środki trwałe przeznaczyć pieniądze z pomocy.

proszę zmienić doradcę bo wprowadza w błąd. Inwestycja może zostać przeprowadzona na nieruchomości, którą użytkuję Pani na podstawie umowy dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezariuss    0

Podejrzewam, ze podobne pytanie mogło być zadane, jednak myślę, ze moje pytanie może być mało spotykane.

1

Chce otworzyć jednoosobowa pozarolnicza działalność gospodarcza, będąc na samozatrudnieniu, tj montaż mebli z tzw paczek plus proste zabudowy meblowe, dodatkowo chciałbym mieć w ofercie dowoź i wniesienie tychże ze sklepu na miejsce montażu (pracownik ODR mówił ze może być problem na transport, ale wg mnie to nie będzie transport, tylko usługa łańcuchowa, tj montaż mebli).

2

Przedmiotem dofinansowania ma być ford connect l2 plus elektronarzędzia niezbędne do kompleksowego montażu plus zestaw narzędzi ręcznych do montażu plus ochrona osobista. Razem wyszło 115 000 netto w tym 68 netto za samochód, cześć dotacji chciałbym początkowo przeznaczyć na opłaty za prowadzenie działalności w wysokości około 5 000 netto przez pierwszy rok działalności.

3

Co do punktów, 1 za 40 lat, 1.4 za bezrobocie, 2 za innowacyjność (wpisując swoja gminę zamieszkania otrzymuje 2 punkty, jednak nie wiem jak zinterpretują montaże oceniający wniosek), co do wykształcenia, czytałem ze nawet średnie wykształcenie daje punkty. Nie prowadziłem wcześniej JDG.

4

Działalność będzie miała miejsce u klienta, ale chciałbym dopisać adaptacje pomieszczenia gospodarczego lub nieużytkowaną cześć domu na magazyn narzędzi, czasami coś w tym miejscu będę robił, ale tego już nie chce określać w biznesplanie ze względu na podejrzewam zmianę przeznaczenia budynku z mieszkalnego na usługowy lub gospodarczego na usługowy, Do wszystkich pomieszczeń mam współdzielony akt własności, przy czym nie ma problemu z uzyskaniem zgody współwłaścicieli. Z drugiej strony wlasnie dopisanie wykonywania działalności do danego miejsca pozwoli na wpisanie tej działalności w obrębie gminy zamieszkania, jednak wygeneruje to koszta, przez które będę musiał prawdopodobnie zrezygnować z samochodu w dofinansowaniu, a jednak przy takiej pracy środek transportu jest najwazniejszy

5

Otóż przygotowuje dokumenty do biznesplanu, tj (wg pracownika ODR) oferty handlowe na wszystkie środki trwale ( co do narzędzi i samochodu nie ma problemu, jednak takie rzeczy jak ubrania, narzędzia ręczne są niechętnie udzielane w formie oferty handlowej, czy wystarczy zestawienie narzędzi w formie koszyka, lub wydruku koszyka ze strony internetowej sklepu?)

6

Co do ubezpieczenia, doradca powiedział, ze mogę być około 2 lata na podwójnym Krusie 2 lata mały zus i następnie rok na dużym zusie.

7

Nie jestem rolnikiem na VAT. Co do opodatkowania, czy wzięcie dotacji nie zobowiązuje mnie do zostania Vatowcem? wolałbym jednak pracować na karcie podatkowej/ryczałcie  ze względu na stosunkowo niskie koszty uzyskania przychodu (transport mebli do montażu i dojazd do klienta, który będzie zawarty w usłudze montażu).

8

Dodatkowo pytanie do tych co pisali w biznesplanie planowany przychód miesięczny, jaki pułap bezpiecznie jest określić aby otrzymać dofinansowanie.

Planuje pracować w teorii w przeliczeniu na 1 etat, wiadomo ze jest to niedoszacowane i będzie to więcej, ale na potrzeby biznes planu należy tyle wpisać.

Edit, napisałem osobny post, jeśli narusza to zasady, proszę o usuniecie tego wpisu, zostawiając w zamian link do nowego tematu

 

Edytowano przez Cezariuss
Edit, napisałem osobny post, jeśli narusza to zasady, proszę o usuniecie tego wpisu, zostawiając w zamian link do nowego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna90    0
59 minut temu, masa24 napisał:

proszę zmienić doradcę bo wprowadza w błąd. Inwestycja może zostać przeprowadzona na nieruchomości, którą użytkuję Pani na podstawie umowy dzierżawy

Nie rozumiem, z odpowiedzi Pana wynika, że tylko umowa dzierżawy, czy między innymi, ale najlepsza i najłatwiejsza do zdobycia jest umowa dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, Jagna90 napisał:

Nie rozumiem, z odpowiedzi Pana wynika, że tylko umowa dzierżawy, czy między innymi, ale najlepsza i najłatwiejsza do zdobycia jest umowa dzierżawy?

Z mojej wypowiedzi wynika ze nie ma potrzeby przenoszenia prawa wlasnosxi a wystarczy umowa dzierzawy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna90    0

Dziękuję za odpowiedź. Nie był to doradca a Pani z ARiMR:)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Jagna90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7246

Jeśli na konto nowo założonej działalności przeleję z prywatnego konta 100tys żeby zapłacić za sprzęt to nikt się nie dopieprzy o jakiś podatek czy coś? Do premii będę musiał dołożyć 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

jak zrobisz to ze swojego konta to możesz np. konto gosppdarstwa a jak z ojca czy brata to będzie trzeba darowiznę robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
7 godzin temu, Cezariuss napisał:

Podejrzewam, ze podobne pytanie mogło być zadane, jednak myślę, ze moje pytanie może być mało spotykane.

1

Chce otworzyć jednoosobowa pozarolnicza działalność gospodarcza, będąc na samozatrudnieniu, tj montaż mebli z tzw paczek plus proste zabudowy meblowe, dodatkowo chciałbym mieć w ofercie dowoź i wniesienie tychże ze sklepu na miejsce montażu (pracownik ODR mówił ze może być problem na transport, ale wg mnie to nie będzie transport, tylko usługa łańcuchowa, tj montaż mebli).

2

Przedmiotem dofinansowania ma być ford connect l2 plus elektronarzędzia niezbędne do kompleksowego montażu plus zestaw narzędzi ręcznych do montażu plus ochrona osobista. Razem wyszło 115 000 netto w tym 68 netto za samochód, cześć dotacji chciałbym początkowo przeznaczyć na opłaty za prowadzenie działalności w wysokości około 5 000 netto przez pierwszy rok działalności.

3

Co do punktów, 1 za 40 lat, 1.4 za bezrobocie, 2 za innowacyjność (wpisując swoja gminę zamieszkania otrzymuje 2 punkty, jednak nie wiem jak zinterpretują montaże oceniający wniosek), co do wykształcenia, czytałem ze nawet średnie wykształcenie daje punkty. Nie prowadziłem wcześniej JDG.

4

Działalność będzie miała miejsce u klienta, ale chciałbym dopisać adaptacje pomieszczenia gospodarczego lub nieużytkowaną cześć domu na magazyn narzędzi, czasami coś w tym miejscu będę robił, ale tego już nie chce określać w biznesplanie ze względu na podejrzewam zmianę przeznaczenia budynku z mieszkalnego na usługowy lub gospodarczego na usługowy, Do wszystkich pomieszczeń mam współdzielony akt własności, przy czym nie ma problemu z uzyskaniem zgody współwłaścicieli. Z drugiej strony wlasnie dopisanie wykonywania działalności do danego miejsca pozwoli na wpisanie tej działalności w obrębie gminy zamieszkania, jednak wygeneruje to koszta, przez które będę musiał prawdopodobnie zrezygnować z samochodu w dofinansowaniu, a jednak przy takiej pracy środek transportu jest najwazniejszy

5

Otóż przygotowuje dokumenty do biznesplanu, tj (wg pracownika ODR) oferty handlowe na wszystkie środki trwale ( co do narzędzi i samochodu nie ma problemu, jednak takie rzeczy jak ubrania, narzędzia ręczne są niechętnie udzielane w formie oferty handlowej, czy wystarczy zestawienie narzędzi w formie koszyka, lub wydruku koszyka ze strony internetowej sklepu?)

6

Co do ubezpieczenia, doradca powiedział, ze mogę być około 2 lata na podwójnym Krusie 2 lata mały zus i następnie rok na dużym zusie.

7

Nie jestem rolnikiem na VAT. Co do opodatkowania, czy wzięcie dotacji nie zobowiązuje mnie do zostania Vatowcem? wolałbym jednak pracować na karcie podatkowej/ryczałcie  ze względu na stosunkowo niskie koszty uzyskania przychodu (transport mebli do montażu i dojazd do klienta, który będzie zawarty w usłudze montażu).

8

Dodatkowo pytanie do tych co pisali w biznesplanie planowany przychód miesięczny, jaki pułap bezpiecznie jest określić aby otrzymać dofinansowanie.

Planuje pracować w teorii w przeliczeniu na 1 etat, wiadomo ze jest to niedoszacowane i będzie to więcej, ale na potrzeby biznes planu należy tyle wpisać.

Edit, napisałem osobny post, jeśli narusza to zasady, proszę o usuniecie tego wpisu, zostawiając w zamian link do nowego tematu

Gdzie ten link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7246
1 godzinę temu, dirk41 napisał:

jak zrobisz to ze swojego konta to możesz np. konto gosppdarstwa a jak z ojca czy brata to będzie trzeba darowiznę robić.

Tak ze swojego konta gospodarstwa. 

Wszędzie w necie piszą, że przelewy nawet pomiędzy  własnymi rachunkami ppwyzej 15tys euro bank ma obowiązek sprawdzić i informuje US do sprawdzenia. 

 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

kiedy trzeba zarejestrować działalnośc w urzędzie gminy? tzn mogę to zrobić po otrzymaniu decyzji czy tez trzeba miec już zarejestrowaną działalność w momencie składania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
pedro2 napisał:

nawet jak sprawdza a jest wszystko w porządku to nic nie zrobią. mi księgowa mówiła że można bo sam muszę przelać ponad 60tys żeby dołożyć do zaliczki dotacji na maszynę jak zrobisz to ze swojego konta to możesz np. konto gosppdarstwa a jak z ojca czy brata to będzie trzeba darowiznę robić. Tak ze swojego konta gospodarstwa.  Wszędzie w necie piszą, że przelewy nawet pomiędzy  własnymi rachunkami ppwyzej 15tys euro bank ma obowiązek sprawdzić i informuje US do sprawdzenia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
12 godzin temu, masa24 napisał:

Po decyzji

a po decyzji ile jest maksymalnie czasu aby zarejestrować działalność?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7246

Ma ktoś z Was zamiar startować w przetargach publicznych ze swoją działalnością? Jak świeża firma bez doświadczenia i możliwości przedstawienia historii finansowej ma wygrać przetarg?  Bez znajomości to już chyba całkiem nierealne


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Panowie i Panie taie pytanie czy posiadając juz działalnośc na podwójnym KRUSie juz wime że moge złozyć wniosek na rozszeżenie o inne kody PKD ale czy jak zostane na samozatrudnieniu to to przejdzie czy musze jednak kogos zatrudnic żeby stworzyć to miejsce pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HubcioM    1
Dzień dobry.
Będziemy chcieli składać wniosek na autohandel i mechanikę samochodową.
Czy plac na którym będą przetrzymywane samochody osobowe może być wydzielony na działce rolnej?
Chodzi o to, że z kawałka ponad 6ha chcielibyśmy wydzielić i ogrodzić 30ar.
Na tym terenie chciałbym w przyszłości postawić budynek do 35m2 bez pozwolenia na budowę.
Czy potrzebne są specjalne pozwolenia na prowadzenie działalności na tym terenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj