Gość Profil usunięty

Dzierżawa Ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam ,

Szukałem i nie znalazłem podobnego tematu . Mam możliwość wzięcia 11 ha 5 klasy ziemi praktycznie w jednym kawałku w dzierżawę 8 km od gospodarstwa moich rodziców . Mam dzierżawić tą ziemię do czasu jej sprzedaży a wiem że to nie będzie szybko bo koleś chce ją sprzedać za 200 tyś hektar a przy jej położeniu nikt tyle nie da (także dzierżawa będzie długa ) . Mam płacić 1000 dzierżawy a dopłaty do mnie. A więc moja sytuacja wygląda tak że jestem na studiach dziennych , moi rodzice nie chcą wziąć tego w dzierżawę. Czy ktoś na zimno wyliczył by mi czy to jest w ogóle opłacalne oraz czy ja sam dałbym radę to ogarnąć będąc tylko na weekendy w chacie ? Oczywiście ziemie będę sam uprawiał , sprzętem rodziców .

Z góry dzięki

Edytowano przez paatryczek1900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 1 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Nie wiem jakie ceny dzierżawy są u was ale u mnie to trochę drogo bo cena dzierżawy 1ha oscyluje w granicach 600zł a jak się dobrze pogada to i za 500zł się znajdzie. Powiem ci że ten gość co ci to wydzierżawia to umie kombinować bo niby ci zostawia dopłaty ale ty mu je oddajesz w całości bo w tym roku płacą chyba 980zł do hektara a ty mu 1000zł dajesz więc żeby nie być drobiazgowym to jedyny zysk jaki będziesz miał z tego pola to będzie to co ci urośnie i to później sprzedasz no ale trzeba odliczyć wszystkie koszty produkcji tj. paliwo, nawozy itd. Więc zanim weźmiesz tą dzierżawę to sobie policz wszystkie koszty i zyski jakie ci to pole przyniesie żeby się nie okazało że później będziesz dokładał do tego ,,interesu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie u nas jest taka cena dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak na 5 klase to zdecydowanie za drogo jak nie masz dużej konkurencji to się targuj tym bardziej że ty to masz zamiar uprawiać tylko w weekendy i zbyt dużo czasu nie masz na porządną uprawe tak by wyciągnąć odpowiedni plon i na dodatek nie wiesz kiedy gość to sprzeda bo jak go bieda przyciśnie to sprzeda za połowe ceny lub jeszcze taniej a pole żeby doprowadzić do odpowiedniego użytku to trzeba lat!!

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No to wielkiego wyboru nie masz, więc tak jak pisałem musisz to wszystko sobie przeliczyć no i sam musisz zdecydować czy brać czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ty no za atkie warunki to mozesz brac doplaty bierzesz no i placisz mu 1000 czyli dzierzawe masz za darmo podatek no musisz zapalcic ale ze swojej ziemi tez bys placil podatek wiec brac tylko zeby chociaz na kilka lat minimum 5 lat za takie warunki to masz za darmo ziemie i zysk co ci urosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no nie wiem ile bym potrzebował kasy żeby w ogóle zasiać ?? bo nie wiem czy bym się sam wyrobił z kasą żeby do żniw dotrzymać .

Edytowano przez paatryczek1900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To zasiej coś na sztuke, ja tak zrobiłem rok temu 12ha obsiałem wyką i dodatkowo miałem dopłate do strączkowych


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak wygląda zbiór i uprawa Wyki ? I jak kształują się ceny??

 

na sztukę co to znaczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

owszem wiem co to znaczy ale nie wiem co w tym konkretnym znaczeniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Na sztuke tzn posiałem 10kg nasion wyki na ha i zero nawozu i oprysków i w połowie sierpnia to przyorałem


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czym siałeś ile wtedy wyniosły dopłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Bez dopłat to tylko qq wchodzi w grę. Wszystko będzie zależało od ceny czy zarobisz czy wyjdziesz na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

czym siałeś ile wtedy wyniosły dopłaty ?

 

Rozsiewaczem do nawozu dopłaty w tamtym roku były coś ok 720zł do samych strączkowych :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli orka jakaś uprawa pożniej , siew . Dopłaty dostanę do strączkowych i JPO. I od tego muszę odliczyć podatek , nasiona i paliwo . Może ktośmi powiedzieć ile płaciłbym podatku oraz cena tych nasion oraz co do uprawy czy dobrze napisałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ale to jak jest z tymi strakowymi to trzeba na jakis program wejsc czy jak i tej doplaty ile jest podstawowa czyli ok 1000 zł plus za strakowe 700 czyli 1700 zL ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

No teraz to już cie nie rozumię na początku pisałeś że musisz dać 1000zł od ha a teraz mówisz że musisz odliczyć podatek więc jak to jest??

 

@Jankes nie trzeba w żaden program wchodzić co do tych 700zł to tak było rok temu czy dalej tak będzie to nie wiem


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

muszę zapłacić 1000 za ha dzierżawy , dopłaty do mnie a podatek rolny kto musi zapłacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To my to mamy wiedzieć czy ty?? podatku jest ok 200zł do ha przynajmniej w moich stronach tyle jest, według mnie jak masz płacić 1000zł to już wszystko z twojej strony.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A możesz mi napisać koszt nasion oraz czy dobrze napisałem z uprawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jeśli chodzi o wyke to ja kupowałem po 2,20 za kg siałem to na ugorach które wcześniej przejechałem broną talerzową po 2 razy następnie siew i bronowanie i to wszystko możesz zrobić podobnie lub jeśli masz czas i pieniądze to lepiej zaorac i uprawić


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba talerzowanie to lepszy pomysł :D a gdzie kupowałeś tą wykę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
    • Przez Bartys12
      Witam Jeśli sąsiadka dzierżawiła mi ziemię przez 10 lat i teraz w grudniu kończy 60 lat i chce przejść na emeryturę  z krus to może mi nadal wydzierżawić na 10 lat? czy może musi przepisać ziemię na syna lub córkę? 
    • Przez qtasiarz
      Czołem, zastanawiam się nad pewną możliwośćią i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z Was mógłby mi pomóc to rozegrać.
      Mianowicie, mój ojciec ma 38ha dzierżawy od ANR i od kilkunastu lat jest na rencie, ale jako że jest czynnym rolnikiem, to dostaje tylko mały procent tej renty (200 zł/mies). Teraz ja skończyłem szkołę i chciałbym przejąć całe jego gospodarstwo, a jego wysłać na pełną rentę, ale on twierdzi, że nie można przenieść na mnie gospodarstwa z uwagi na tę dzierżawę z ANR, że jej niby przepisać nie można.
      Mieliście podobną sytuację? Jest możliwe przepisanie na mnie ziemi z ANR z całym gospodarstwem?
    • Przez MarcinKoczewski
      Witajcie wiem ze nie temat 
      Szukam wzoru umowy dzierżawy budynku gospodarczego  (obora) pilne w googlach  jest ale nwm czy dobry wzór 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj