Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wiele osób stosuje Agroleafy i są bardzo zadowoleni. Fakt, że cena jest dość wysoka(o czymś to musi świadczyć), ale skuteczność także. Widziałem pole po zabiegu tym nawozem i wyglądało obiecująco. Nie wiem jak sypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

No też słyszałem dobrą opinię na temat Agroleaf'ów

@Challenger nie orientujesz się po ile płacił twój kolega? I ile razy stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Wiem ze stosowal 4-5 razy w zaleznosci na jakie zboza.A co do ceny to nie wiem, ale sie go zapytam i Ci powiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Witam może ktoś już pytał ale ja jeszcze raz to zrobię ;) Stosował ktoś program dolistnego dokarmiania ziemniaka Intermagu? Chodzi mi o efekty i cenę. Czy to w ogóle się opłaci. Zamieszczę linka właśnie z tym programem

http://www.intermag.pl/pl/pdfy/ziemniaki.pdf

Proszę o info


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak myślicie czy można zmieszać OSD Fosfor i OSD Potas w fazie końca krzewienia żeby dodać jeszcze, a w fazie liścia flagowego prysnąć jeszcze OSD Mineral? Czy taka mieszanka nic nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, czy można mieszać bo nigdy tego nie stosowałem. Stosowałem tylko Kristalony róznego składu albo mocznik + siarczan magnezu + nawóz mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

JA rok temu stosowałem samo OSD Mineral ( 20-20-20) + siarczan magnezu i była widoczna różnica już po kilku dniach. Chciałem dodać jeszcze mocnik, ale mi odradzili, że może to przynieść więcej szkody jak pożytku. Dlatego teraz interesuje mnie taka kombinacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, może do nich przedzwoń, to Ci doradzą czy nie miałoby to negatywnego wpływu na końcowy skład cieczy w opryskiwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

@globus512 mozesz stosowac te mieszanki bez zadnego problemu.Wiem to bo znajomy juz 2 lata tak pryska i do tego jeszcze dodaje mocznik i siarczan magnezu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

tzn. jeśli nie jest napisane czy można mieszac coś z czyms, to się robi próbę w szkalnce, tzn trochę oprysku na to, trochę na siamto, nawóz, siarczan, mocznik, to taki przykład. jeśli się nie robią żadne grudki i mętności, to chyba można stosowac, roztwór musi byc klarowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

z tą klarownością to nie przesadzaj,wiem że kiedyś zmieszałem agrolef potasowy z siarczanem, co ścieżka czyszczenie filtra ;[ także ostroznie z tym mieszaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

klarowny, czyli przejrzysty, wiec chyba ok napisałem?

właśnie coś musi byc z tymi agroleaf'mi, ponieważ zawierają bardzo mało Mg w swoim składzie, chyba 0,4% nie zależnie od rodzaju, czy to Total, czy potasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simont    0

Witam, czy ktoś z was stosuje Perfektmicro jako uzupełnienie mikrosładników? na licencji ADOBU

 

N 7,46 %

MN 2,44 %

CU 2,00 %

ZN 2,00 %

FE 0,35 %

MO 0,54 %

B 0,50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dziś zauważyłem coś dziwnego:

Bormax o zawartości boru 11% zalecane dawki 1l+1l

Solubor o zawartości boru 17,5% zalecane dawki 1,5l+1,5l

dlaczego tak? Bormax ma lepszą przyswajalność? Czy te firmy ianczej liczą zapotrzebowanie na bor? Tak było dawane na doświadczeniach jakichś które prezentowała firma ADOB i sie chwaliła że dało to najlepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0
Napisano (edytowany)

Jestem nowy po głównie na pszenice na wiosne daje 200 do 250 kg/ha saletrzaku

i chce opryskac dolistnie na wiosne bo u mnie słabe ziemnie IV i V klasa ziemi

i chce sie dowiedziec jakie dawki daje sie na ha

mocznika + siedmiowodny siarczan magnezu + nawóz dolistny NPK 8 58 11 chodzi mi dokarmienie dolistne na wiosne

bo z tego co wiem to około 15 kg mocznika + 5 kg siedmiowodnego siarczanu magnezu + do 5kg nawóz dolistny NPK 8 58 11.

czy nie jest za mało 5 kg sidmiowodnego siarczanu magnezu bo licze tylko raz opryskac dolistnie i z jakimi srodkami moge mieszac zeby zmiejszycz przejady z góry

Dzięki

Edytowano przez lulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawki zarówno mocznika, jak i siarczanu magnezu są odgórnie ustalone i raczej nie powinno się w nie ingerować. W każdej fazie jest inna zawartość mocznika w cieczy, siarczan się nie zmienia i wynosi 5%(5kg w 100l wody). Raz to dużo nie zdziałasz, najlepiej 2-3 razy w odpowiedniej fazie wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

marekpieg1234 ok rozumnie a z jakimi srodkami można mieszac bo jedni pisza ze mozna a drudzy ze nie mozna jak to wreszcie jest? juz gdzies to przeczytałem to co napisałes czym wieksza roslinka tym mniejsze steżenie bo można popazyc a jakie ty dawki stosujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, stężenie zależy to od zaawansowania we wzroście zboża:

- początek krzewienia - 18-20%

- koniec krzewienia - 16-18%

- początek strzelania w źdźbło - 10-12%

- koniec strzelania w źdźbło - 6-8%

- kłoszenie - 5-6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0
Napisano (edytowany)

marekpieg

a z jakimi Ty srodkami łączysz opryski dolistne ?

bo ja raz z jednym gościem rozmawiałem co ma 300 ha ze mozna łączyc kazden srodek z dolistnym

tylko nie wolna mieszac trzech substancji na raz

ale można mieszac np

srodki chwastobujcze + dolistne

antywylegacze + dolistne

grzybobujcze + dolistne

zgadzasz sie z tym co mi powiedział ?

Edytowano przez lulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Środki chwastobójcze z tego co wiem to najlepiej same stosować bez nawozów dolistnych jak i mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Srodkow chwastobojczych nie stosuje sie z nawozami dolistnymi.Jak pryskasz na zielsko z nawozami to dodatkowo dokarmiasz chwasty i sa o wiele mniejsze efekty w zwalczaniu chwastow.

Co do stosowania nawozow dolistnych to mozna je stosowac z śor takimi jak:

-antywylegacze,

-srodki grzybobojcze,

-srodki owadobujcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

eee, ja tma chwastox turbo stosowałem z mocznikiem, to mi skrzyppolny popaliło, czego kosmik 360Sl nie zrobił sam, wiec nie wiem, chwasty inne dwuliscienne tez popalilo, dawalem srednia zalecana dawkę środka, zboże było czyste;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj