johenek

Opinie na temat John Deere 2650

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johenek    5

Witam

Poszukuje opinii użytkowników na temat John Deera 2650. Zamierzam kupić właśnie taki egzemplarz z 1986r i na co zwrócić szczegulną uwagę podczas oględzin.

Jakie są jego wady i zalety? I czy polecacie taki wybór?

 

 

 

PS: jeśli był taki temat to przepraszam i proszę o link, ale zależy mi na czasie :)

Do moderatorów: proszę nie dawajcie mi punktów ostrzeżeń jeśli był już taki temat, bo jeszcze jeden punkt i ban na 30dni :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Kolego miałem 2140 i 2850, dobre ciągniki, oczywiście jak za te pieniądze. Dobrze sprawdź hydraulikę szczególnie na rozgrzanym oleju (podnośnik, wałek, półbieg, wspomaganie) to taki można powiedzieć słaby punkt. Ale ogólnie są to mocne maszyny godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

mam właśnie jednego na oku i już byłem go oglądać, i wszystko wyglądało na sprawne bo handlarz się nie spodziewał że przyjadę i w tedy właśnie nim orał pługiem obrotowym 4x40 i ten JD dawał sobie nawet z nim radę. Jedyny wyciek jaki znalazłem to był wyciek paliwa z pod jednej rurki ale to kwestia wymienienia podkładki miedzianej :)

 

czekam na więcej opinii


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Zdecydowanie polecam ten model. Ciągnik bardzo zwrotny, duzy uciąg jak na swoją moc, udźwig podnośnika też zadowalający. Przez 7 lat nie sprawiał żadnych problemów poza drobnymi wyciekami, ale po przepracowaniu ponad 15k mtg to raczej normalne. Wszystko zależy oczywiście od tego w jakim jest stanie i tak jak napisał wcześniej kolega najsłabszy punkt to hydraulika, ale jak wszystko jest sprawne to możesz brać go pod uwagę bo to bardzo dobre ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Spalanie dosyć przyzwoite, w tym roku mierzyłem przy kombajnie buraczanym to wyszło 3,5 - 4 l/h przy obrotach 1000 -1200. W ciężkich pracach nigdy nie mierzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

a to u mnie by pracował na jeszcze niższych obrotach bo gdzieś na 800-1000 przy przyczepie leśnej.

Ile on ma świec żarowych, i jak są załączane?

Jak jest z odpalaniem w zimę?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Świeca jest jedna może być żarowa lub płomieniowa. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ze jeśli silnik dobry to nawet przy -10 odpali od pierwszego bez podgrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

temat już nie aktualny bo ciągnik sprzedany, po za tym kabina nie pasowała do moich potrzeb. Ale mam na oku 2 następne JD, więc raczej tym razem będzie ciągnik tej marki.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1999k    0

Cena dobra,wygląd tez ok tylko nie ma dolnej szyby w drzwiach.Mam jd 3050 i 4240s i jest duża różnica niż w ursusie.U ważaj na hydraulikę są na to wrażliwe.Najlepiej sprawdź zegarem powinien mieć 170 bar lub więcej.Zobacz też czy mikropompka jest dobra.Najszybciej to sprawdzić podnosząc podnośnik i w tym samym czasie zacznij kierować jak będzie przerywać kierowanie to mikropompka jest popsuta. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

szyba jest razem z ciągnikiem, wystarczy ją tylko założyć bo właściciel ją niechcący wypchną nogą i mu się nie chce włożyć.

zaletą jest to że ma 10 000mth i pracował u jednego właściciela od nowości za zagranicą. Podejrzewam że pracował w jakimś rozsiewaczu lub opryskiwaczu bo gościu musiał dorobić mu błotniki ponieważ całe przerdzewiały. więc nie powinien być wypracowany jak niektóre krajowe JD które mają rzekomo po 6 000mth


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
Dnia 15.12.2013 o 16:20, matrix1999k napisał:

Cena dobra,wygląd tez ok tylko nie ma dolnej szyby w drzwiach.Mam jd 3050 i 4240s i jest duża różnica niż w ursusie.U ważaj na hydraulikę są na to wrażliwe.Najlepiej sprawdź zegarem powinien mieć 170 bar lub więcej.Zobacz też czy mikropompka jest dobra.Najszybciej to sprawdzić podnosząc podnośnik i w tym samym czasie zacznij kierować jak będzie przerywać kierowanie to mikropompka jest popsuta. B)

John Deere 2650A a co powiesz o takim modelu? Odświeżam temat ale jetsem bardzo zainteresowany tym traktorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj