Skocz do zawartości
evolution93

co posiać , posadzić na polu w ekologicznym gospodarstwie

Polecane posty

evolution93    7

Witam.

Za rok kończy mi się plan 5 lat i czas zacząć myśleć na przyszłość. Czy są jakieś zboża ,warzywa lub inne rośliny które warto posiać /posadzić w gospodarstwie ekologicznym czy pozostaje wszystko wrzucić w łąki?obszar jaki mam do zagospodarowania to 11 ha.

Edytowano przez evolution93

Taurus83    89

koniczyna lub soczewica lub jakieś inne motylkowe. ewntualnie łąki plus zagrożony ptak o ile bytuje w tojej okolicy

cash8791    3

może róża bezkolcowa , bardzo dobrze znosi złe warunki a takrze idealnie nadaje się na biomasę

Wiadomość z agroFakt.pl

Hereford    18

Nowy plan.? Przestań przecież pozabierali dopłaty na 2014-2020 nie dość że obcięli ilość płatności do ha. To jeszcze ilość kasy zmniejszyli. Nic nie będzie z nowe ekologii , trzeba zakasać rękawy ip do roboty:-)

evolution93    7

no właśnie skoro obcinają no to chcę z czymś ruszyć.przecież jak zrobie z tego łaki to mnie więcej kontrola będzie kosztować jak pieniądze z tych hektarów.

Hereford    18

Ekologia w nowym wydaniu nie będzie sie opłacała absolutnie moim zdaniem szkoda zachodu:-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kurak
      Witam
      W związku z dużym zamieszaniem odnośnie przepisów dotyczących zbiorników na paliwa III kategorii chciałbym poruszyć ten temat. Dostępne są na rynku zbiorniki 5000 l (jednopłaszczowe) za całkiem przyzwoite pieniądze i zanim dokonam inwestycji chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy. Przepisy dyktują nam obowiązek przechowywania paliwa w zbiornikach dwupłaszczowych:
      natomiast po drugiej stronie znalazłem taki zapis:  
      Tak więc nie wiem gdzie leży prawda. Jedni mówią, że dopóki nikt nie będzie wymagał ode mnie "dokumentacji zbiornika" (co jest mało prawdopodobne - kontrole itp.) nie wychylać się i korzystać z takiego zbiornika, z drugiej strony rozsądek mówi, żeby zrobić to dobrze i nie martwić się o problemy przy kontrolach. Jak wszyscy wiemy zaciskają nam sznur na szyi żeby wyrwać pieniądze na utrzymanie Wiejskiej i wypadałoby się jakoś ustrzec przed karami.
    • Przez jarek5036
      Witam chciałym się dowiedzieć czy ktoś stosował taki sposób dosuszania kukurydzy o kilka %, jesli tak to kiedy nalezy wykonac oprysk.
    • Przez vitara
      Mam gdzie posadzić tylko powiedzcie mi co posadzić na opał aby szybko rosło
      - topola
      - osika
      -jesion
      -dęby ?

Może wierzba energetyczna ?