Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mufa

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić?

Polecane posty

mufa    0

Witam, jestem bardzo żadkim użytkownikiem forum. Więc jeżeli powielam temat to przepraszam.

Moje vario ma słabe ciśnienie (nie pamiętam teraz wartości). Bez obciążenia jedzie dobrze. Pod obciążeniem słabnie. Czy i jak można taką usterkę usunąć bez wymiany całego vario. Niemcy za kwalikowali tą maszynę właśnie do takiego zabiegu.... Ale wiem, że u nas już sie to naprawia mniejszymi kosztami. Proszę o inf w tej sprawie. Z góry dziękuje za pomoc

kurak    9

Bez pomiarów to wróżenie z fusów, ale nasuwa mi się pytanie o "filtr jezdny" przekładni. Wymieniałeś go kiedyś ?

hubertuss    492

Skoro niemcy zakwalifikowali do wymiany to raczej głupi nie są filtry zmieniac pewnie umieją. Mniejszymi kosztami to znaczy trzeba wyjąć swoją skrzynie i wymienić na regenerowaną w niemczech za jakieś 30 tys. Ewentualnie zakupić nową. Tak czy tak musisz zgłosić się do serwisu korbanka, ponieważ bardzo mało jest innych warsztatów mających w tej sprawie doświadczenie. Oczywiściemożesz spróbowac takich firm poszukać. Tylko nie wiem jak przekonają cię że podołają takiemu wyzwaniu.

Skrzynia vario nie jest do naprawienia poza regeneracją, którą oferuje producent. Juz napewno nikt tego w polsce nie naprawi.

Edytowano przez hubertuss

Wiadomość z agroFakt.pl

kurak    9

To, że na pewno nikt w Polsce tego nie naprawi to moim zdaniem zbyt wzniosłe stwierdzenie aczkolwiek uważam, że może być to baaardzo trudne i czasochłonne, poza tym taka "naprawa" może się okazać zbyt droga. Jeśli gebelsy stwierdziły, że do wymiany to do wymiany...porozmawiaj z jakimś mechanikiem z serwisu, może on Ci naświetli jak to ugryźć.

adus    1

Z tego co wiem są już w Polsce firmy zajmujące się skrzyniami vario od kilku lat ;) Czyli naprawianiem częsci z Niemiec itp Daignostyka. Kupowali ode mnie 716 z rozwaloną skrzynią i sobie poradzili. Więc radze poszukać.

hubertuss    492

Problem w tym, że nie wiadomo kogo się znajdzie. czy firme, która faktycznie już coś zrobiła czy może taką, która chciała by się pouczyć na twojej skrzyni za twoje duże pieniądze. osobiście bym nie ryzykował to po pierwsze. A po drugie skoro kupili zepsuty ciągnik to raczej na handel. Pytanie jak skutecznie sobie z usterką poradzili. Czy ewentualnie nowy własciciel zaraz nie będzie musiał szukac speca od varo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez bzykuu
      Witam
      Nadszedł czas na zmianę ciągnika, trzeba w końcu przesiąść się z C-360 poczytałem parę postów, parę możliwości już odrzuciłem, finalnie muszę wybrać któryś z ciągników: Deutz Fahr DX4.50(lub wersje poboczne), Fendt 108, MTZ 82 lub jeszcze Landini 7550. Szukałem postów o dostępności części i ich ceny, awaryjności itp lecz bardzo ciekawi mnie wasze zdanie w porównaniu tych ciągników co wy byście wybrali. Czy wy mieliście styczność z tymi ciągnikami czy w sklepach są dostępne części a jak są to czemu tak drogo Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez zdredzik
      Witam.
      Posiadam Fenda 916 Vario i mam problem z hydraulika, mianowicie nie działają sekwencje z joystika(czerwona i zielona) oraz nie wyświetlają sie one na monitorze.Żółta i niebieska działa.
      Z gory dziękuję za pomoc.