Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
traktorzystaJakub7211

Zblokowane hamulce w renault 110.54

Polecane posty

Witam ostatnio jechałem renią i nagle strasznie ciężko miała choć na pusto jechałem , okazało się że zblokowały się hamulce. do kopuły aż nie można było się dotknąć, nie mogłem ich wcale odblokować, odkręciłem ten przewód co podaje płyn do tej kopuły, płyn zszedł i odblokowały się,, już kilka razy mi się tak zrobiło. Moje pytanie brzmi od czego tak się dzieje i jak to naprawić? słyszałem że nie można mieszać płynów bo ja dolałem tyego R3 czy jakoś tak a podejżewam że był dot czy jakoś tak.

izydor6280    464

czyli na poczatek wymiana plynu, jesli dzieje sie t opo uzuoelnieniu

rada dla potomnych jak i dla Ciebie, dot4 miesza sie z wiekszoscia plynow

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja wymieniłem płyn i będę dalej obserwował co się dzieje. U mnie żeby ich rozblokować to trzeba było wchodzić pod traktor i odkręcać przewód od płynu co leci do tego dekla, płyn sobie zszedł i hamulce puszczały.

maly00    6

u mnie jak wcisne hamulec na maxa ladnie hamuje ale jak puszczam pedal slychac takie odbicie jakby cos puscilo to jest dosc dobrze slychac co moze byc przyczyna?mial ktos taki przypadek ?

misiek38    1

Witam ostatnio jechałem renią i nagle strasznie ciężko miała choć na pusto jechałem , okazało się że zblokowały się hamulce. do kopuły aż nie można było się dotknąć, nie mogłem ich wcale odblokować, odkręciłem ten przewód co podaje płyn do tej kopuły, płyn zszedł i odblokowały się,, już kilka razy mi się tak zrobiło. Moje pytanie brzmi od czego tak się dzieje i jak to naprawić? słyszałem że nie można mieszać płynów bo ja dolałem tyego R3 czy jakoś tak a podejżewam że był dot czy jakoś tak.

oba płyny nie kolidują ze sobą przyczyna jest inna

PanJoker    2

Chciałbym odświeżyć temat, w mojej Reni dzisiaj zblokowały sie hamulce, cylinderki nie chcą wracać. Cóż mogę zrobić żeby wszystko wróciło do normy?? Ciągnik jest mi potrzebny codziennie. Także sprawa jest bardzo pilna. Próbować wymieniać klocki na nowe? Tylko w tych co siedzą są takie sprężynki a w tych nowych nie mam, chociaż wymiary się zgadzają i numery także. Wymienić płyn hamulcowy?? Czy coś innego?

Chciałbym odświeżyć temat, w mojej Reni dzisiaj zblokowały sie hamulce, cylinderki nie chcą wracać. Cóż mogę zrobić żeby wszystko wróciło do normy?? Ciągnik jest mi potrzebny codziennie. Także sprawa jest bardzo pilna. Próbować wymieniać klocki na nowe? Tylko w tych co siedzą są takie sprężynki a w tych nowych nie mam, chociaż wymiary się zgadzają i numery także. Wymienić płyn hamulcowy?? Czy coś innego?

No ja właśnie wymieniłem płyn, i od tamtego momentu co pisałem na forum wszsytko jest okey, ani razu się więcej nie zblokowały.

PanJoker    2

Już znalazłem przyczynę, popsuł się czujnik od świateł stopu. I pedał nie chciał odbijać do samego końca. W efekcie czego hamulec lekko hamował. Płyn został po części wymieniony na nowy, bo zbiorniczek przy odpowietrzaniu zrobił się prawie pusty. Dzięki za podpowiedzi :))

123p    1

A wie ktoś jak naprawić ten czujnik albo gdzie kupić nowy ?? bo u mnie świeciła kontrolka i nagle przestała (pewnie wina czujnika ) na szczęście hamulce działają dobrze (renia 106.14)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować