Zaloguj się, aby obserwować  
dudekk

Pomoc NORDSTEN Lift-o-matic clg 300

Polecane posty

dudekk    12

Witam

Ostatnio stałem się posiadaczem takiego siewnika NORDSTEN Lift-o-matic clg 300, wcześniej posiadałem jakiś przerobiony konny siewnik i mam kilka pytań na które szukając nie znalazłem odpowiedzi. Nordsten będzie sial co jedynie owies, pszenżyto, jęczmień i trochę pszenicy. Prosił bym o jakaś tabele z której wy korzystacie bo nie mam bladego pojęcia jak mam go ostawić i jaka będzie odpowiednia dawka zbożna na h.

W Nordstenie mam taka skrzynie Zdjcie001_nwrnxwa.jpg

Zdjcie001_nwrnxsq.jpg

oraz taka "wajchę" prawdopodobnie do ustawiania grubości ziarna Zdjcie001_nwrnnpp.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie dostałeś w komplecie takiej obrotowej tabeli do ustawiania dawek wysiewu?? Bez niej dobranie odpowiednich ustawień skrzyni trochę trwa bo musisz to robić metodą prób i błędów, a z tabelą ustawiasz dowolnie skrzynie, robisz próbę kręconą, ważysz zawartość rynienki i odczytujesz z tabeli jakie powinny być ustawienia skrzyni żeby otrzymać żądaną ilość kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Tabela tabelą,ale próba kręceniem jest dokladniejsza,przecież waga nasion rożni się i to mocno,tego roku wysiewając jęczmień ozimy wystawiłem na 20 i tylko wysiało się 130-140 kg/ha,natomiast w pszenicy ozimej też na 20 wyszło 200kg/ha.Ja muszę kręcic 74 razy co wynosi 0,05 ha x na 20 i jest 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MAti348
      Witam zamierzam kupić ładowacz czołowy do mojego Zetora Forerry 11441 z 2005r. Sprzedawca oferuje mi tura Trac-Lift 220sln stąd moje pytanie, ponieważ większość zakłada 260 a nie 220, czy są jakieś znaczące różnicę pomiędzy tymi dwoma modelami ładowaczy i jaki polecacie do takiego ciągnika, Może ktoś ma na sprzedaż używany ładowacz w rozsądnej cenie do tego ciągnika ?
      Z góry dziękuje za pomoc !
       
      Pozdrawiam Mati34811
    • Przez proximaplus
      Witam przymierzam się do zakupu tura i mam dylemat ktory wziac prosilbym aby posiadacze wypowiedzieli sie na ten temat.
    • Przez Arto96
      Witam. Czy w tym ładowaczy czołowym jest takie coś jak tryb pływający. To znaczy takie coś że po jeździe po dołach tur tak jakby chodził płynnie razem z ciągnikiem a nie na sztywno ? Jeśli jest to jak to się włącza lub w jakim położeniu tura się ustawia ?
    • Przez ursus-5314
      Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie na forum, a mianowicie oglądałem dziś siewnik nordsten, bardzo ładny stan, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Siewnik ma niby drobny wysiew na którym bardzo mi zależy, wszystko ładnie, pięknie tylko niewiem jakim sposobem ustawić go do siania. Czy należy coś dokupić, bo ja już nie wirm. Bardzo prosze o pomoc.
    • Przez kamcio15
      Tak jak w temacie jaki siewnik byście polecili do c-360 ? Tak do 7k rok nie starszy niż '95 3m w zamian za konny liczę na wasze wypowiedzi być może niedługo coś zawita :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj