Zaloguj się, aby obserwować  
Massey2553P

MF 255 Problem z uszczelką pod głowicą.

Polecane posty

Massey2553P    0

Witam Koledzy.

Mam problem z uszczelką pod głowicą w moim MF 255. Zrobiłem mu remont, wymieniłem tuleje i panewki, głowica zrobiona (wyszlifowana) na tip-top. Od tego czasu co jakiś czas wydmuch*je mi uszczelkę pod głowicą. Nie ma znaczenia z jakiego materiału jest ta uszczelka. Zaznaczam, że uszczelkę przykręcam kluczem dynamometrycznym więc o krzywym dociśnięciu nie ma mowy. Zastanawiam się czy głowica nie jest już w takim stanie, że żadne szlifowanie jej nie pomoże. Co Koledzy poradzicie? Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Głowica planowana a jak blok? Może tuleje źle wstawione i wydmuch*je uszczelkę. Ja bym oddał na reklamację do tego mechanika co robił a jak robiłeś sam to spradź czy tuleje nie są za nisko lub za wysoko względem bloku oraz sprawdź czy blok nie ma krzywizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Teoretycznie po każdym wywaleniu uszczelki głowica powinna być planowana. U mnie ciągłe wywalanie uszczelek został zażegnany przez wymianę głowicy.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Mogą być 3 przyczyny:

- zniekształcona głowica, trzeba oddać do szlifu

- zbyt nisko osadzone tuleje. Tutaj to mechanik będzie wiedział co robić.

- pęknięty blok, tuleja

 

Zwróć uwagę czy u Ciebie tuleje w bloku nie siedzą zbyt nisko. Powinny minimalnie wystawać ponad blok. Tu masz foto, jak w ojca MF 255 tuleje za głęboko siedziały i uszczelkę co ok 2 lata dmuchało http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/452580-blok-silnika-mf-255/

Powiększ foto i spójrz jak są osadzone (zbyt głęboko), może u Ciebie jest taka sama przyczyna ?

 

U nas był pęknięty blok z tuleją oraz zbyt głęboko osadzone tuleje

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/452579-blok-silnika-mf-255/

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ursus-moc
      Witam mam pytanie czy to będzie prawdopodobnie uszczelka pod głowicą w ciągniku mf 255 bo ubywa płynu chłodzącego i z tłumnika leci olej lub płyn? (za niepotrzebne komentarze typu sprawdź se poszukaj dziękuję)
    • Przez dawid1983
      Witam mam pytanie mam zalozona uszczelkę korkowa pod klawiaturą i tam jest cała zapocona chciałbym założyć jakaś lepszą czy są takie
    • Przez dawid1983
      Witam mam pytanie mam zalozona uszczelkę korkowa pod klawiaturą i tam jest cała zapocona chciałbym założyć jakaś lepszą czy są takie
    • Przez Nieznany1235
      Gdy wyjmuje bagnet od stanu oleju leci płyn chłodniczy oraz olej co się mogło stać. Ciągnik odpala ale po chwili gaśnie. 
    • Przez adasko248
      Witam. Jak w temacie chodzi mi o sposób w jaki moge odblokować ten zawór gdysz nie byl uzywany on od nowosci i w tej chwili nie moge go ruszyć. Probowalem odrdzewiaczy i penetrujacych i nic. Moze macie jakis sposob lub narzedzie do wyciagniecia tego?
      Pozdrawiam.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj