Zaloguj się, aby obserwować  
tomislaw

John Deere 580-Problem z wielkością beli w prasie

Polecane posty

tomislaw    0

Witam! Problem dotyczy błędnej pokazywanej wielkości beli w komputerze np w pewny momencie pokazuje się 105 cm zawiesza się następnie po przejechaniu kilkunastu metrów przeskakuje na 115-120. Ciągnik to Renault 103-54 czyli raczej to nie jego wina (jeżdżę raczej żwawo) . Co ciekawe gdy włączyłem na próbę wałek na 1000 obr nie było tego objawu. Problem występuje po około 15-30 min jazdy. Teraz moje pytanie czy to może być wina czujnika wielkości beli sterownika czy może starego kablA do rozrusznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artistek    0

Po prawej stronie prasy masz czujnik - potencjometr który odpowiada za wskazania wielkości belki, należy go albo dokładnie poczyścić albo wymienić.

Czujnik znajduje się na górze pod siłownikiem.

Miałem podobne objawy i po przeczyszczeniu pomogło.

Edytowano przez Artistek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artistek    0

Czujnik trzeba jeszcze dobrze wyregulować... tak aby przy zamkniętej prasie na dociskaniu pokazywał 54... mój czujnik tez się przestawił i nie moge go wyregulować.. poczyściłem wtrysnołem na siłę do środka potencjometru po jego wymontowaniu WD-40 i troszkę się uspokoiło... ale i tak nie moge ustawić 54 min... Gdzieś w instrukcji było opisane regulowanie czujników wielkości belki... zgodnie z instrukcją... regulacji d0okonuje się przy maksymalnie otwartej komorze prasy... tylko nie mam obecnie dostepu do tej instrukcjii nie pamiętam tych wartości.... ale i tak minimum.. powinno być 54 więc... też to jakoś w przybliżeniu pokaże... srobuj z tym WD-40. Gdybyś znalaż taki potencjimetr nowy to również proszę o info w jakich to wartościach się kształtuje, gdyż pewnie mnie teżto czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj