Polecane posty

norbitoja    4

Który waszym zdaniem byłbym lepszy i dlaczego?

Który będzie mniej awaryjny?

Który mniej spali?

W którym będzie lepszy komfort?

Ciągnik główny w gospodarstwie, 80ha. Głownie miałby być wykorzystany do ciężkich prac polowych(w ziemi) także do transportu,prasy itp. Zastąpił bym URSUS'a 1224 lecz ursus by nie odszedł na emeryturę, byłby ciągnikiem pomocniczym.

Ich ceny są od 70 do 150tyś brutto. I tyle chciałbym widać na ciągnik.

Może polecić innym model, lub markę któregoś z tych ciągników 120-140km.

Te ciągniki głównie chodzą mi po głowie nie chce dużo elektroniki choć podoba mi się seria fendtów 714 Vario, ale boje sie automatu i tej elektroniki, oczywiście ze za większą cenę. Myślałem jeszcze nad Claasem i Valtrą oraz JD o którym najmniej myślę jest bardzo dobry ciągnik ale nie oszukujmy się lubi sobie wypić . Żadnych innych marek.

Słucham waszych propozycji!

Edytowano przez norbitoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Jęsli 714 w Vario to się nie bój,niesamowity komfort,a przekładnie te mało się psują,no i nie porównuj do MF'a,tylko Fendt,u nas był podobny dylemat i padło na Fendt'a ze względu na markę i lepsze wykonanie :)


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Bo gdzieś tu słyszałem ze po 9tyś mth skrzyna Vario wysiada ale niewiem kto to napisał i czy to prawda. A jaki masz model Fendta?

Edytowano przez norbitoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

u kolegi w 312 Vario po ok. 2800 mth rozbierali tylny most, bo był wyciek i jakaś tulejka poszła


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

u kolegi w 312 Vario po ok. 2800 mth rozbierali tylny most, bo był wyciek i jakaś tulejka poszła

Zawsze są jakieś awarie, ale to też zależy bo ta awaria mogła być spowodowana z winy użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

U niego ten ciągnik nie stoi - przez 5 lat nabił 3800 mth, maszyny ma do niego trochę za duże.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez seba836
      Witam chciałem zamówić filtr oleju, olej silnikowy gdzie polecacie zamówić na internecie?  https://allegro.pl/oferta/john-deere-olej-silnikowy-plus-50-ii-15w40-20l-10161440803  kupił ktoś tutaj kiedyś bo opinie dobre?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj