MichalG6

2 pytania co do maszyn rolniczych :D

Polecane posty

MichalG6    0

Siemka. Czy agregat ścierniskowy 2,6 m będzie dobrym wyborem ? mam NH TD5050, na przodzie 400kg obciążenia i dodatkowe obciążniki na kołach, wspomnę że ciągnik ma 97 km :D Zastanawiamy się nad zakupem brony wahadłowej 3m z hydropackiem która mialaby chodzić z siewnikiem amazone d7 typ30. Czy taki zestawik byłby odpowiedni do mojego ciągnika ? Mam ziemie 4, 5 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ja miałbym pytanie odnośnie NH T5 99KM. Planuję zakupić takowy, nie wiem tylko czy poradzi sobie z agregatem aktywnym z wałem packera+ siewnik na hydropaku, najlepiej 3m ewentualnie miejszym aby tylko ciągnik obejmował. Do tego chciałbym agregat scierniskowy 3m, tylko pytanie czy wystarczy mocy i masy 4300+ ok 400kg na przodzie. Jeżeli byłoby nie wystarczające zastanowiłbym się nad NH T6 120KM tylko 40 tys. więcej trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym pytanie odnośnie NH T5 99KM. Planuję zakupić takowy, nie wiem tylko czy poradzi sobie z agregatem aktywnym z wałem packera+ siewnik na hydropaku, najlepiej 3m ewentualnie miejszym aby tylko ciągnik obejmował. Do tego chciałbym agregat scierniskowy 3m, tylko pytanie czy wystarczy mocy i masy 4300+ ok 400kg na przodzie. Jeżeli byłoby nie wystarczające zastanowiłbym się nad NH T6 120KM tylko 40 tys. więcej trzeba zapłacić.

 

 

Ciągnik ten powinien sobie poradzić z takim zestawem , 99 km to już sporo mocy , 3 stopniowy wałek na pewno sobie poradzi a masa też pewnie jest wystarczająca :P

 

Siemka. Czy agregat ścierniskowy 2,6 m będzie dobrym wyborem ? mam NH TD5050, na przodzie 400kg obciążenia i dodatkowe obciążniki na kołach, wspomnę że ciągnik ma 97 km :D Zastanawiamy się nad zakupem brony wahadłowej 3m z hydropackiem która mialaby chodzić z siewnikiem amazone d7 typ30. Czy taki zestawik byłby odpowiedni do mojego ciągnika ? Mam ziemie 4, 5 klasy.

 

 

Ten agregat to dobry wybór nie za szeroki nie stawia dużego oporu w sam raz na ciągnik o takiej mocy , tak ciągnik dałby sobie z tym rade , a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Co do kolegi instas to lepiej dołóż te 40 tyś i weź większego i będziesz mógł spokojnie pracować z tym sprzętem co tu wymieniłeś bo ten NH T5 z tym gruberem 3m by miał pewnie troszkę przy ciężko chyba żeby był to 2,6 m a z zestawem to spokojnie da sobie radę, ale gdyby był to większy ciągnik to by był jeszcze zapas mocy a nigdy nic nie wiadomo co będzie, trzeba myśleć już na przyszłość.

 

A co do kolego MichalG6 to nie jestem pewny ale raczej nie powinien mieć kłopotów z gruberem 2.6 ale lepiej było by może gdyby był to 2,1 ale co do zestawu uprawowo - siewnego to nie powinien mieć kłopotów z uciągiem tylko musisz dobrze dociążyć przód bo będzie go targało.

Edytowano przez PiotrekNHts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

a może lepszym wyborem byłby agregat uprawowo siewny zamiast tej brony ? :>

w cale nie głupi pomysł na pewno da sobie radę tylko musisz go dobrze dociążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG6    0

to nie wystrarczy? 3780kg(traktor) + 400 kg opciążników na przodzie + dodatkowe obciążniki na kołach = ok. 4200 kg. Dalej będzie zza lekki ?

Edytowano przez MichalG6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie wystrarczy? 3780kg(traktor) + 400 kg opciążników na przodzie + dodatkowe obciążniki na kołach = ok. 4200 kg. Dalej będzie zza lekki ?

 

 

Traktor po prostej powinien iść normalnie z tym, zależy czy byś jechał np z uniesionym agregatem w górze to mogło by pobujać. Ale myślę że nie bendzie zza lekki ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Dzięki wszystkim za opinie. Wolał bym tego NH T5 99KM można go fabrycznie zwiększyć do 115KM (są trzy wersje T5 95, 105, 115 są identyczne tylko moce różne) masa bez zmian 4300kg+ 400kg+ na koła w sumie około 5t. tylko jest trochę krótki i martwię się tylko o tą bronę aktywną wirnikową z hydropakiem i siewnikiem 3m czy nie będzie przodu zrywać. Może ktoś ma podobny zestaw, prosiłbym o wskazówki i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

my mamy zestaw Grano Shark 2,7m + Poznaniaka 2,7 m do ciągnika T5060. Dlatego 2,7 m bo najpierw był u nas siewnik i nie było sensu go wymieniać. Ciągnik idzie stabilnie, na zakrętach podnosi się go ale z opuszczonym też da się jechać nie ma problemu. Jak się podnosi tylko taki zestawik to widać że podnośnik swoje odczuwa. Ciągnik t5060 (105 KM) na kołach 520 z tyłu obciążniki tylne + tur (w sumie waży koło 5,5 tony) no i jak do siana jedzie to jeszcze w łychę na tura ładujemy worki ze zbożem żeby drugiego ciągnika nie brać. Pewnie z trzy metrowym by sobie tak samo radził szczególnie z jakimś lżejszym bo jak widać na zdjęciu z profilu innego użytkownika to masywny agregat dosyć (z tym że nasz ma hydropak jeszcze)

http://www.agrofoto....grano-shark-27/

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Mnie interesuje agregat aktywny typu brona wirowa z ciężkim wałem packera i hydropakiem. Agregat talerzowy jest dobry i nadaje się po żniwach i jako zestaw z siewnikiem ale aktywny będzie pewnie lepszy na moje ziemie (okolice Zamościa) ziemie dosyć ciężkie trochę gliny. 2-3 lata temu kilka osób z okolicy zakupiło NH serii 6000 o mocy 130-150 KM pracują z agragatami aktywnymi 3m jeden ma siewnik pneumatyczny focus 3m i nie narzekają, ale nikt w okolicy nie posiada T5 i nie mam porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesoly    0

Kolego "istas" jesli jesteś spod Zamościa to napewno ciągnik t5.115 będzie za mały do brony aktywnej i do tego sprzęg do siewnika i jako w zestawie. Tylko tu nie chodzi o moc samą w sobie tylko o masę tego traktora. Bo do takiego zestawu to potrzeba "kawał klocka" ciągnik napewno 6 cylindrowy o mocy 120KM bo inaczej będziesz fruwał przodem, bo brona wirnikowa sama w sobie to spory ciężar i dodatkowo z tego co sie orientuje to potrzeba do napędu wałka WOM z prędkością 1000 a w te traktorki z obniżoną pojemnością taki jak ten planowany NH to mają 3,4 litra więc moim zdaniem on sobie popierdzi pare metrów co najwyżej i padnie z braku tchu :). W mojej okolicy takie zestawy jak Ty piszesz brona wirnikowa plus siewnik (nienabudowany) normalny to chodzą z ciągnikami ok. 140KM co najważniejsze w tej kwestii 6 cylindrowymi a jestem spod Biłgoraja więc u mnie trochę są lżejsze gleby niż u Ciebie i taka brona wirnikowa jest lekko na wyrost ale bynajmniej ludzie sie nie pierdzielą i na oranine od razu sieja. To samo się dotyczy agregatu uprawowo siewnego talerzowego z wałem kolczatką (PAcker) o tyle w tym miejscu sam agregat nie wymaga takiej mocy jak brona wirnikowa ale także jest dość cięzki i dodatkowo na dalekiej dźwigni jeszcze siewnik to już masakra kawał traktora potrzeba żeby tym bez strachu robić. Jesli masz zamiar brać t5.115 to lepiej dopłać i weź 6 cylindrową najmniejszą z serii T6. Nie wiem jaki tam jest najmniejszy z 6 garami.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Mój TD brony aktywnej z opuszczonym siewnikiem (pustym) nie oderwał od ziemi, z tym że agregat sam waży 1400kg, z samą broną daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Skoro jest już temat odnośnie maszyn rolniczych to i ja skorzystam. Czy NH TD5 85 poradzi sobie z pługiem obrotowym Lemken Opal 90 3 skiby (ziemie ciężkie).?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesoly    0

Jak ten pług ma 30 cm na korpus to powinien sobie dać rade :) Kolega ma Maxxuma 140 i pługi o szerokości roboczej 2 metry i traktor pierdzi 6 km/h i mówi, że już go to wk***** on właśnie ma ciężkie ziemie tam u siebie. Ta nowa seria TD czy tam Farmall to moim zdaniem nie są ciągniki do "roboty". Mi mówił, że by odczepił jeden korpus z tych pługów i do mojego Zetorka 110KM na jego polu to by kulał. :) A ten TD to ma 80 KM mocy maksymalnej przy 2200 obr/min to masakra, trzeba trochę oszczędniej z gazem teraz jak ropa droga :).

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

kolego bez problemu tylko w spalaniu się nie przestrasz jak sobie policzysz:)

Ale jak mam to rozumieć? że ta wersja jest taka paliwożerna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego jak zobaczysz ten zestaw co mam w galerii z pługiem to na ciężkiej gliniastej ziemi klasy 3, 20 litrów to minimum przy maks rozstawionym pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rekin19k
      Witam,
       
       
    • Przez didu70
      Witam chciałem zapytac czy ktos z was wie u jakiego dealera w małopolskim lub podkarpackim lub w swietokrzyskim mozna kupic sprzet rolniczy na zasadzie faktury z terminem płatnosci 90 dni wpłatą zaliczki i odbiorze sprzetu po wpłacie zaliczki.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
    • Przez Papina
      Z upływem lat i coraz szerzej rozprzestrzeniającą się cyfryzacją naszego kraju pojawiło się wiele sklepów internetowych oferujących części do maszyn rolniczych. Kiedyś chłop musiał kombinować, czekać tygodniami, sam coś majstrować, a teraz wystarczy kilka kliknięć i na drugi dzień kurier już jest u nas. Wiele osób ma dylemat gdzie zamawiać(gdzie będzie dobrze i tanio) ? Piszcie tutaj i podpinajcie linki gdzie najczęściej się zaopatrujecie i jaka jest Wasza opinia o danym e-sklepie. 
    • Przez lolq1660
      hej poszukuje jakiegoś dobrego uzasadnienia zakupu przyczepy skorupowej o ład. 8t i wału posiewnego o szer. 5m na areał 23ha, może jest jakiś "specjalny" język który oni akceptują? Zależy mi na czasie więc jeżeli ktoś byłby skłonny mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny, a jeżeli owe uzasadnienia przejdą jestem w stanie za to zapłacić 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj